• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
maszenka

Czekamy na szczeniaka...

10889 posts in this topic

Hej, wiem że nie do końca w temacie, ale już pytałam o to i dostałam żadnej odpowiedzi a to dla mnie na prawdę ważne.

No więc do rzeczy. Też chcę kupić szczeniaka dobermana już od jakiś 2 lat, ale w domu jest już jeden pies i chodzi o to, że on nie potrafi się przy innych psach zachowywać. Nie chodzi o agresję, ale o brak wyczucia, strasznie jest natarczywy i rzuca się a to jest buldog francuski. Czy sądzicie, że to może się udać?? Nie chcę sponsorować szczeniakowi aż takiego szoku, no i nie chcę aby później sam zachowywał się wobec innych psów, w końcu doberman kiedyś urośnie..

A oto mój Fagaras ATOS po domowemu Blu

20170115_191618.jpg

a2914721-f343-4d3a-9d98-7203ee56e4d8.jpg

Na razie tylko komórkowe foty, ale w przyszłości pewnie coś ciekawszego będzie :)

Dnia 15.01.2017 o 13:30, MaJunior napisał:

Hej, wiem że nie do końca w temacie, ale już pytałam o to i dostałam żadnej odpowiedzi a to dla mnie na prawdę ważne.

No więc do rzeczy. Też chcę kupić szczeniaka dobermana już od jakiś 2 lat, ale w domu jest już jeden pies i chodzi o to, że on nie potrafi się przy innych psach zachowywać. Nie chodzi o agresję, ale o brak wyczucia, strasznie jest natarczywy i rzuca się a to jest buldog francuski. Czy sądzicie, że to może się udać?? Nie chcę sponsorować szczeniakowi aż takiego szoku, no i nie chcę aby później sam zachowywał się wobec innych psów, w końcu doberman kiedyś urośnie..

Psy będą się do siebie odnosiły dokładnie tak, na ile na to pozwolisz. Jak pokażesz buldogowi jak ma się zachowywać, to nie widzę problemu, żeby się wychowywał z dobermanem. Jednak odnoszę wrażenie, że trochę nie kontrolujesz zachowania psa, skoro boisz się, że następny też się będzie tak zachowywał... No jak sobie wychowasz tak będziesz miała. Brak wychowania = brak pożądanego zachowania. Dobermana musisz wychować, inaczej będziesz miała piekło i w domu i na spacerze. To nie są pieski samoobsługowe w żadnym wypadku. Potrzebują starannego prowadzenia od szczeniaka, a potem utrwalanie zachowań do końca życia. Ot takie wieczne dzieci z ADHD :) 
Zacznij od buldoga, a potem pomyśl o dobermanie. 

Najlepsze tylko w tym wszystkim jest to, że to nie ja jestem właścicielem tego buldoga, tylko moje rodzeństwo. I nawet jeśli ja się coś starałam z tym psem wypracować i prosiłam o systematyczność z ich strony to otrzymywałam odpowiedź typu "on i tak się niczego nie nauczy".. ręce normalnie człowiekowi opadają..

Witam . Jestem tu nowa , trafiłam na dogo przypadkiem , szukam informacji na temat hodowli Yorków z Torunia <Black Pearl>  hodowla zarejestrowana w PFK , szczeniak posiada wielopokoleniowy rodowód niemiecki IBC ... a ja nie wiem cp to znaczy i czy to dobrze ... proszę o pomoc ... tyle sie słyszy o pseudo które sa w jakiś dziwnych związkach zarejestrowane tylko by być legalnymi ... nie zamierzam go wystawiać , ale chce by hodowla w której kupuje była naprawdę dobra i dbała o wszystkie wymogi jeśli chodzi o rozmnazanie .... chce by piesek nie był obarczony jakimiś genetycznymi chorobami przez nieodpowiedni dobór rodzicow .... pozdrawiam

Jantar, Międzynarodowa Federacja Kynologiczna nie uznaje żadnych związków czy federacji poza Związkiem Kynologicznym w Polsce. Wg obowiązującego prawa hodowla zarejestrowana w PFK sprzedaje kundelki. Poczytaj jakie są konsekwencje zakupu szczeniaka w takiej hodowli.

zarka dzięki , ja dlatego właśnie pytam .... nie spotkałam sie wcześniej z ta organizacja pfk i nie wiedziałam nic na jej temat , a co z niemieckim rodowodem IBC w internecie nie mogę znaleźć zadnych informacji na ten temat ....

pozatym weszłam na strone PFK i na podanej tam liscie hodowli nie znalazłam tej hodowli wiec nie wiem dlaczego i jakim cudem pani posługuje sie dokumentami z PFK

Szukaj hodowli FCI lub ZKwP. I jak już coś znajdziesz to i tak proś o pokazanie rodowodów rodziców, żeby mieć pewność. I najlepiej nie szukaj przez olx czy allegro tylko wejdź na stronę toruńskiego oddziału ZKwP i poszukaj tam hodowli (jeżeli to te okolice cię interesują) http://www.torun.zkwp.pl/oddzialy.php?oddzial=torun

Z tego co wyczytałam na w.w stronie obecnie szczenięta yorka ma hodowla Palio http://www.yorki.org/

No i stało się. Jestem w lekkim szoku, bo "za szybko, za nagle" i tyle czasu myślałam, że już sądziłam, że nigdy się nie zdecyduję. :o

Niemniej stało się. Krycie było, papiś zaklepany dla mnie, teraz tylko siedzieć i liczyć że się urodzi to, co chcę. :P Także oficjalnie dołączam do grona czekających na szczeniaka, wee!

18 minut temu, Cerro napisał:

No i stało się. Jestem w lekkim szoku, bo "za szybko, za nagle" i tyle czasu myślałam, że już sądziłam, że nigdy się nie zdecyduję. :o

Niemniej stało się. Krycie było, papiś zaklepany dla mnie, teraz tylko siedzieć i liczyć że się urodzi to, co chcę. :P Także oficjalnie dołączam do grona czekających na szczeniaka, wee!

To za co trzymamy kciukasy? Piesek, suczka? No i jaka rasa?! Chwal no się szybciutko!

2 godziny temu, Patikujek napisał:

To za co trzymamy kciukasy? Piesek, suczka? No i jaka rasa?! Chwal no się szybciutko!

podbijam! ;D