• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
maszenka

Czekamy na szczeniaka...

10776 posts in this topic

Byłam, zobaczyłam i zaznaczyłam ;).
Mam nie do końca to co chciałam, ale rzadko się tak spokojne szczeniaki trafiają i nie mogłam jej sobie nie zostawić. Z wyglądu mi nie pasowała, zero nakręcenia na zabawki, żarłoczna, i jeszcze kilka wad, ale serce nie sługa :roll:. Jej siostrzyczka była świetna z charakteru, druga była śliczna ale szybko domek znalazły, a ta się zasiedziała u nas.

[quote name='*Monia*']Byłam, zobaczyłam i zaznaczyłam ;).
Mam nie do końca to co chciałam, ale rzadko się tak spokojne szczeniaki trafiają i nie mogłam jej sobie nie zostawić. Z wyglądu mi nie pasowała, zero nakręcenia na zabawki, żarłoczna, i jeszcze kilka wad, ale serce nie sługa :roll:. Jej siostrzyczka była świetna z charakteru, druga była śliczna ale szybko domek znalazły, a ta się zasiedziała u nas.[/QUOTE]

Że żarłoczna to chyba pozytyw:) Żarłoka zawsze jest na co szkolić;) Pokaż foto:)

[quote name='*Monia*']Tak sobie poczytuję i aż mi oczy wyszły ze zdziwienia jak przeczytałam ile na wyprawkę iwychodzi :-o. Już mam szczeniaczka, mała wzięta spontanicznie na tymczas (w końcu została na stałe) i z rzeczy do kupienia było tylko: smycz z obrożą, karma, gryzaki i kilka zabawek. Na co Wy aż tyle wydajecie? :crazyeye: Jak Hexę brałam też nie pamiętam jakichś ogromnych wydatków (chociaż przez 2 miesiące się przygotowywałam to może nie odczułam, ale na pewno ponad 200-300 zł nie wyszło :roll:). Albo to kwestia tego że mam zwykłe kundlice a Wy rasowce :diabloti: :evil_lol:[/QUOTE]

Ja bardzo chetnie moge wypisac co ile kosztowalo i ile wyszlo !!!

[quote name='zaba14']Mam swojego malucha! :)

[IMG]http://img29.imageshack.us/img29/1341/dsc0489d.jpg[/IMG]

link do galerii dla ***kas ;)
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=9380&page=394[/URL][/QUOTE]

Jaki anioleczek :loveu::loveu::loveu:

Kiltix'a jak i wiele innych rzeczy dla zwierzaków dla siebie kupuje na najbardziej popularnym portalu służącym do tych celów- tu chyba nie można pisac konkretnie, bo jest zakaz reklamy..
Ale i tak każdy wie, o co chodzi..
Zdecydowanie wiosną jest większy wybór, ale i teraz cos znajdziesz.

[quote name='maszenka ']Że żarłoczna to chyba pozytyw:smile: Żarłoka zawsze jest na co szkolić;-) Pokaż foto:smile:[/QUOTE]
Ona skacze po wszystkich szafkach, kradnie jedzenie jak się odwrócimy na moment i dzisiaj zastałam pokój cały w szczątkach potłuczonego talerza, poroznosiły jego kawałki wszędzie (podejrzewam bardziej młodą :mad:) i słoik z buraczkami zaturlany pod łóżko. Hexa się uspokoiła to teraz ta daje nam popalić i każdego kęsa jedzenia bronić musimy :cool1:.
Fotki zrobione przez esperanzę :loveu:
[IMG]http://img14.imageshack.us/img14/23/img9490.jpg[/IMG]
krzywe łapy i długaśny ogon:evil_lol:
[IMG]http://img121.imageshack.us/img121/1875/img9474.jpg[/IMG]

[QUOTE]juz nie marudz :smile: wyglad ma super, ja lubie tego typu psy ;-)[/QUOTE]
Chciałam całe czarne, a mam jakieś takie nieczarne. Trzeci pies będzie na pewno caluśki smołowaty, nierasowy i będzie również suczką. Ale to za jakieś 10 lat jak się własnego mieszkania dorobimy, bo z wynajętego by nas wywalili z trójką :evil_lol:.

[quote name='Shirai - Koki ']Ja bardzo chetnie moge wypisac co ile kosztowalo i ile wyszlo !!! [/QUOTE]
Z ciekawości chętnie poczytam :razz:.

Środków na pchły/kleszcze nie doliczyłam, bo Hexa u weta była zabezpieczana a młoda najpierw jak ze swoją mamą była, a później fiprexa podzieliłam na 2. Na kleszcze preparaty kupuję na allegro, za Preventica płacę ok. 30 zł a za fiprex ok. 35. Starcza to na 3-4 miesiące na 1 psa.

Gdyby ktoś pytał: Kiedy będziesz miała swojego wymarzonego psa?
Kiedy uslugi pożyczkowe przerzucą się na d a w a n i e pieniędzy, bez odsetet i ... spłacania:roll:

[quote name='*Monia*']Ona skacze po wszystkich szafkach, kradnie jedzenie jak się odwrócimy na moment i dzisiaj zastałam pokój cały w szczątkach potłuczonego talerza, poroznosiły jego kawałki wszędzie (podejrzewam bardziej młodą :mad:) i słoik z buraczkami zaturlany pod łóżko. Hexa się uspokoiła to teraz ta daje nam popalić i każdego kęsa jedzenia bronić musimy :cool1:.
Fotki zrobione przez esperanzę :loveu:
[IMG]http://img14.imageshack.us/img14/23/img9490.jpg[/IMG]
krzywe łapy i długaśny ogon:evil_lol:
[IMG]http://img121.imageshack.us/img121/1875/img9474.jpg[/IMG]

[/QUOTE]

Cudny szczenior:loveu: I jaki temperament - to lubię:loveu:

Wszystkie rzeczy jakie kupilismy dla naszego Shirai' a troche kupowalismy w Polsce i rodzinka nam wysylalam do Wloch, a reszte we Wloszech pisze ceny w euro i zlotowkach tak jak placilcimy :razz::
- Legowisko 80 euro ( u nas byl potrzebny wielki rozmiar ) (320 zl)
- Szczotka plus pasta do zebow Petosan 38 zl
- grzebien do rozczesywania 5 euro ( 20 zl)
- duza szczotka do nadawania puszystosci 28 zl
- identyczna szczotka tylko ze mala tez na puszystosc do lapy i ogona 6 euro ( 24 zl)
- Promris Duo ( preparat na kleszcze i pchly - 3 pipetki) 26 euro ( 104 zl)
- maty do sikania ja je nazywalam pampersami poczatkowo kupilismy 2 pakowania po 5 euro ( 40 zl)
- klatka transportowa 265 zl
- porkrowce rozpinane na siedzienia nieprzemakalne 99 zl
- pasy bezpieczenstwa do samochodu rozmiar XL (regulowane nadajace sie dla szczeniaczka) 26 zl
- zabawki: sznurek 11 zl
pilka z dzwoneczkiem na sznurku identyczna jak na zdjeciu ma piesek :lol: 5 euro ( 20 zl)
2 zabawki pszczace hamburgerek i dzik z "Krola Lwa" razem
8 euro ( 32 zl)
- gryzak gumowy 7 zl
- pilka zmylka 7 zl
- ringowka 30 zl
- smycz i obroza pomaranczowa w kosci razem 21 euro ( 82 zl)
- obroza skorzana czarna 15 euro ( 60 zl)
- karma na poczatku kupowalismy Nutra Nuggets 55 euro ( 220 zl)
- spray o zapachu Bergamotto i szampon do mycia na sucho w czasie kwarantanny) 25 euro ( 100 zl)
(po okresie kwarantanny kupilismy szampon i odzywke na mokro, wiec do wyprawki tego nie zaliczam )
- Hill's Prescription t/d do czyszczenia zebow ( pozniej rowniez wlaczylismy Denta Stick i Spray Dog-a- Dent) sam Hill's 3 kg 20 euro ( 80 zl)

A pozniej to wydatkow doszlo jeszcze wiecej, a ze sklepy zoologicznego to moje chlopaki musza mnie zabierac sila :evil_lol:...trzymajcie kciuki jutro sie wystawiamy na Messinie :p

[quote name='kropka77']
Link do galerii mi sie nie otwiera..[/QUOTE]

Jakaś awaria na dogo, bo i banery podlinkowane są puste.

[B]Shirai - Koki[/B] - mi bardziej chodziło o rzeczy niezbędne na początek jak szczeniak przybywa. Przed przybyciem 15 kg karmy raczej nikt nie kupuje, pasta do zębów dla szczeniaka moim zdaniem też nie jest potrzebna (to tylko moje zdanie), legowisko wielkie dla szczeniaczka-zjadacza niezbyt dobre i nieprzytulne. Jeszcze parę rzeczy nie niezbędnych bym wymieniła, ale zawsze mogą poczekać w szafce zanim maleństwo dorośnie ;). Te eurowe ceny to niektóre zawyżone bardzo.

[B]*Monia*-[/B] obie baby masz piękne.
"Śledzę" Cię od jakiegos czasu i bardzo się ciesze,że Młoda zostaje u Ciebie.
Nigdzie nie miałaby lepiej!

Co do past do zębów mam mieszane uczucia.
Moja poprzednia sunia używała ich od 6 msc życia, a i tak usuwałyśmy kamień ( a potem część zębów) u weta..

Hexa jest ładna, ale mała ma coś w sobie przez co mnie w sobie rozkochała.
Mogła by mieć lepiej tam gdzie by jej pozwalali na stół włazić, zżerać kwiatki i ziemię z nich, ciągnąć czasem firankę, gdzie by miała całodobowy dostęp do lodówki (:evil_lol:), żeby mogła bezkarnie kraść kanapki i obskakiwać szafki i nikt na spacerze by nie zabraniał zżerać goowien :diabloti:. Poza tym chyba wszystko wolno w granicach normy (łącznie z wypijaniem mojej ciepłej herbaty z cytryną i miodem, za kawę się denerwuję trochę). Mam dużo łatwiej, bo mam Hexę do pomocy i to ona wyznacza reguły :razz:.
Hexolinie myłam zęby kiedyś, kupiłam też spray odświeżający i tylko on się czasem przydaje jak mi psisko się wyłamie i coś zeżre. Zamiast myć zęby wolę dać kostkę cielęcą - przyjemne z pożytecznym ;).

Ja też czekam..ale już na odbiór szczeniaczka..mój piesek urodził się 8 października a odbiór mam około 6 grudnia :) To Airedale Terrier z hodowli Poezja Ruchu.

[quote name='*Monia*'][B]Shirai - Koki[/B] - mi bardziej chodziło o rzeczy niezbędne na początek jak szczeniak przybywa. Przed przybyciem 15 kg karmy raczej nikt nie kupuje, pasta do zębów dla szczeniaka moim zdaniem też nie jest potrzebna (to tylko moje zdanie), legowisko wielkie dla szczeniaczka-zjadacza niezbyt dobre i nieprzytulne. Jeszcze parę rzeczy nie niezbędnych bym wymieniła, ale zawsze mogą poczekać w szafce zanim maleństwo dorośnie ;). Te eurowe ceny to niektóre zawyżone bardzo.[/QUOTE]

Ja kupilam 15 kg i nie uwazam, ze bylo w tym cos zlego, szczoteczka i pasta owszem zaczelismy uzywac po wymianie zebow czyli od 6 miesiaca, legowisko spal Shirai w nim od malego i na pewno nie zrobilam zle poniewaz rasa Akita Inu roznie bardzo szybko rosnie i w co moze wieku 6 miesiecy mialam mu kupowac nowe legowisko ???!!! Nie wiem na jakiej podstawie uwazasz, ze legowisko Shirai'a jest niewygodne i nieprzytulne ??? Zaraz wkleje zdjecie jak go przywiezlismy i jak chetnie spal w nowym legowisku, ja kupilam co uwazalam za niezbedne weglug mojej dla oceny i dla mojego psa, a jezeli uwazasz ze ceny sa zawyzone to prosze napisz mi ktore to bardzo chetne wybiore sie do zoologa ( przeciez to moj ulobiony sklep) i zrobie specjalnie dla ciebie zdjecia cen !!! Jak widac nigdy nie mieszkalas zagranica, wiec nie oceniaj ile kosztuja rozne rzeczy, skoro nie masz o tym zielonego pojecia :shake: !!!

Legowisko Shirai'a:

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/5646/malye.png[/IMG]

I jeszcze jedno zdjecie Shirai'ek w legowisku :lol:

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/6103/legowisko.png[/IMG]

I jak podoba sie legowisko ???

A zapomnialam dodac, Shirai ma 9 miesiecy i legowisko nie jest wogole zniszczone i na dowod dla "Moni" niedowiarka zdjecie z wczoraj :
Maluch moj padniety po 2 wystawach :loveu:

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/715/legowisko3.png[/IMG]

[B]Shirai - Koki[/B] masz nerwicę czy trudne dni? :diabloti: Wyraziłam SWOJE OSOBISTE zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Nawet 2 razy podkreśliłam, że to tylko moje zdanie. Wyluzuj, każdy ma prawo się wypowiadać i nie miałam wcale zamiaru się kłócić.
Legowisko fajne, psiak cudny :loveu:.
Za granicą sobie trochę poprzebywałam i wiem jakie są tam ceny :p. U nas akcesoria psie są połowę tańsze, ale też zarobki się bardzo różnią u nas w PL i za granicą ;). Zawyżone - miałam na myśli że drogo tam macie, ale mieszkając za granicą się inaczej liczy (z [U]mojego doświadczenia i punktu widzenia [/U];)). I chill out na przyszłość. Ja nie należę do ludzi kłótliwych, wręcz przeciwnie - przesadnie miła nawet dla bardzo nerwowych jestem :razz:.

[quote name='karola&gacek']Ja już mam wybraną hodowle pinczerków miniaturowych[/QUOTE]
Tak z ciekawości - którą hodowlę wybrałaś?

[quote name='*Monia*'][B]Shirai - Koki[/B] masz nerwicę czy trudne dni? :diabloti: Wyraziłam SWOJE OSOBISTE zdanie i nie musisz się z nim zgadzać. Nawet 2 razy podkreśliłam, że to tylko moje zdanie. Wyluzuj, każdy ma prawo się wypowiadać i nie miałam wcale zamiaru się kłócić.
Legowisko fajne, psiak cudny :loveu:.
Za granicą sobie trochę poprzebywałam i wiem jakie są tam ceny :p. U nas akcesoria psie są połowę tańsze, ale też zarobki się bardzo różnią u nas w PL i za granicą ;). Zawyżone - miałam na myśli że drogo tam macie, ale mieszkając za granicą się inaczej liczy (z [U]mojego doświadczenia i punktu widzenia [/U];)). I chill out na przyszłość. Ja nie należę do ludzi kłótliwych, wręcz przeciwnie - przesadnie miła nawet dla bardzo nerwowych jestem :razz:.[/QUOTE]

Monia ani nie mam nerwicy, ani trudnych dni ( na nawet mialam swietny weekend Shirai w sobote wygral na miedzynarodowce NPwR, a w niedziele zrobil mi najpiekniejszy prezent urodzinowy i zdobyl BOB) przykro mi nie udalo Ci sie trafic, podobnie jak z ocena legowiska !!! Wiec na przyszlosc tez mam dla Ciebie rade nie oceniaj ani ludzi, ani np: rzeczy o ktorych nic nie wiesz, poniewaz nie naleze do osob piszacych bzdury to nie lubie jak mi sie zarzuca pisanie wlasnie takich bzdur ( chociaz Ty akurat tego tak nie okreslilas). Wyraznie napisalas "legowisko wielkie dla szczeniaczka-zjadacza niezbyt dobre i nieprzytulne" tzn. jak mam to rozumiec skoro nie widzialas tego legowiska a napisalas ze jest zle ???!!! Podaj nastepny cytat " Te eurowe ceny to niektóre zawyżone bardzo" nie napisalas moja Droga, ze cena w Polsce i zagranica sa rozne tylko ze zawyzone !!! A jezeli chodzi o zaznaczene tego ze piszesz tylko swoje zdanie w tym temacie to ewidentnie dotyczylo pasty i szczoteczki do zebow !!!! Wiec jezeli nadal chcesz pisac zebym wyluzowala to spojrz na swoja wypowiedz i wypij melise, pozdrawiamy i zyczymy wyluzuj i "nie oceniaj ksiazki po okladce" !!!!

[QUOTE]Shirai w sobote wygral na miedzynarodowce NPwR, a w niedziele zrobil mi najpiekniejszy prezent urodzinowy i zdobyl BOB[/QUOTE]
Gratulacje :multi:.
[QUOTE]Wyraznie napisalas "legowisko wielkie dla szczeniaczka-zjadacza niezbyt dobre i nieprzytulne" tzn. jak mam to rozumiec skoro nie widzialas tego legowiska a napisalas ze jest zle ???!!![/QUOTE]
W każdym zdani nie będę podkreślała, że to moje zdanie, bo chyba wiadomo że jak piszę to swoje zdanie a nie czyjeś wyrażam ;).
[QUOTE]Podaj nastepny cytat " Te eurowe ceny to niektóre zawyżone bardzo" nie napisalas moja Droga, ze cena w Polsce i zagranica sa rozne tylko ze zawyzone !!![/QUOTE]
Z euro na złotówki mieszkając za granicą nie ma co przeliczać, bo dla nas będących w PL zawsze ceny w euro będą wysokie. Nie chce mi się tłumaczyć co miałam na myśli i niech sobie każdy rozumie jak chce..
[QUOTE]Wiec jezeli nadal chcesz pisac zebym wyluzowala to spojrz na swoja wypowiedz i wypij melise, pozdrawiamy i zyczymy wyluzuj i "nie oceniaj ksiazki po okladce" !!!![/QUOTE]
Zawsze wyluzowana jestem, bo jak bym się spinała to moje psy też i przebywanie razem by nie było miłe. Melisę pije Hexa w sylwestra i przed nim, bo nie lubię jej chemią feszerować :razz:, a książki po okładce nie oceniam - zawsze czytam co w niej mogę znaleźć :p.
Pozdrawiam wraz z moimi biednymi pieskami bez wielkich legowisk :).

A do tematu, bo nie będę ciągnęła offa - jakie piłki polecacie dla szczeniaków? Moje maleństwo kocha piłkę, która jest ogromna, ciężka i nieodpowiednia dla jej paszczy. Tylko tą piłką chce się bawić, mimo że mamy tenisowe, gąbkowe i piszczące gumowe. Są gdzieś jakieś lateksowe na sznurku albo jakieś szczeniaczkowe-delikatne na sznurku? Raczej nie piszczące, bo żadnej z moich suczy nie interesują takie zabawki na dłuższą metę.

[QUOTE]jakie piłki polecacie dla szczeniaków?[/QUOTE]Moja mała uwielbia piłki z Petstages(te połączone tasiemką).
Przez dwa mc użytkowania nadal są całe.Wyciągnęła tylko parę tasiemek no i z tej łączącej troche kolor zszedł.
Bardzo lubi biegać z nimi po domu i potrząsać bo wtedy grzechoczą :p