• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
maszenka

Czekamy na szczeniaka...

10776 posts in this topic

A jakiej rasy jest twój psiak ??:oops:

Ja tak samo czekałam na drugiego upragnionego psiak i doczekałam sie na Pedrusia psiak ma juz 7 miesiecy :p

Niestety wyprawka dla szczeniaka jest bardzo droga. Przekonałam się o tym ponad 2 miesiące temu kiedy przyjechała do nas Tosia. Wydałam dużo ponad 700 zł. Z jednej strony bolało, ale z drugiej bosko ją było kupować. Zawsze robiłam zakupy w necie. Wychodzi DUŻO taniej. A do kupienia jest naprawdę mnóstwo rzeczy. A przynajmniej dla osób, które nigdy wcześniej nie miały psa. Ja kupowałam wszystko od zera.

P.S. Nie polecam dla szczeniaka klatki materiałowej. Szkoda 200 zł na 15 minutową zabawę :cool3: Wiem co mówię. I na początek nie kupuj drogiego legowiska. Ja popełniłam ten błąd - kupiłam duże i piękne - jak Tośka je pogryzła to myślałam, że padnę i miałam ochotę ją zabić :mad: Ale w końcu doszłam do wniosku, że to sobie powinnam strzelić w głowę :p

My za wyprawke zaplacilismy ok. 200euro, ale to w sumie i tak nie koniec, ale teraz to juz drobiazgi ;) poslonia nie kupowalam bo wiem ze je pewnie by zjadla, w klatce mialam taki materacyk, dodalam trzy reczniki, i ma miekko i cieplutko :P

[quote name='Mili_25']Niestety wyprawka dla szczeniaka jest bardzo droga. Przekonałam się o tym ponad 2 miesiące temu kiedy przyjechała do nas Tosia. Wydałam dużo ponad 700 zł. Z jednej strony bolało, ale z drugiej bosko ją było kupować. Zawsze robiłam zakupy w necie. Wychodzi DUŻO taniej. A do kupienia jest naprawdę mnóstwo rzeczy. A przynajmniej dla osób, które nigdy wcześniej nie miały psa. Ja kupowałam wszystko od zera.

P.S. Nie polecam dla szczeniaka klatki materiałowej. Szkoda 200 zł na 15 minutową zabawę :cool3: Wiem co mówię. I na początek nie kupuj drogiego legowiska. Ja popełniłam ten błąd - kupiłam duże i piękne - jak Tośka je pogryzła to myślałam, że padnę i miałam ochotę ją zabić :mad: Ale w końcu doszłam do wniosku, że to sobie powinnam strzelić w głowę :p[/quote]

Wiem wiem, materiałową kupię dopiero jak mały podrośnie, tzn. kiedy zaczniemy bawić się w wystawy ;)
A posłania nawet nie zamierzam kupować, poza tym stoi u mnie w domu jedno takie bezużyteczne, kupione dla kociska na urodziny 12 (dawnoo...) ale go jakoś nie lubią, może dlatego, że za duże :evil_lol:

[quote name='Otoshi']Wiem wiem, materiałową kupię dopiero jak mały podrośnie, tzn. kiedy zaczniemy bawić się w wystawy ;)
A posłania nawet nie zamierzam kupować, poza tym stoi u mnie w domu jedno takie bezużyteczne, kupione dla kociska na urodziny 12 (dawnoo...) ale go jakoś nie lubią, może dlatego, że za duże :evil_lol:[/quote]

Hehehe... Wiesz, że ja też kiedyś miałam taki pomysł? Mój brat ma kota i kupiłam mu olbrzymie legowisko, żeby mu się dobrze spało. Tyle, że kicia popatrzyła na mnie jak na idiotę. Nigdy w tym legowisku nie spała :diabloti:

Ja też czekam na szczeniaczka;) i w sobotę jade oglądać:multi: I mam do wyboru z 2 hodowli:cool1: albo z Medium to będzie jeszcze jakieś 2 tygodnie albo z hodowli KAMYKI i już mogę odbierać :p (a może ktoś zna którąś z tych 2 hodowli? Możecie je polecić?:roll:)

Tak sobie poczytuję i aż mi oczy wyszły ze zdziwienia jak przeczytałam ile na wyprawkę iwychodzi :-o. Już mam szczeniaczka, mała wzięta spontanicznie na tymczas (w końcu została na stałe) i z rzeczy do kupienia było tylko: smycz z obrożą, karma, gryzaki i kilka zabawek. Na co Wy aż tyle wydajecie? :crazyeye: Jak Hexę brałam też nie pamiętam jakichś ogromnych wydatków (chociaż przez 2 miesiące się przygotowywałam to może nie odczułam, ale na pewno ponad 200-300 zł nie wyszło :roll:). Albo to kwestia tego że mam zwykłe kundlice a Wy rasowce :diabloti: :evil_lol:

[quote name='*Monia*']Tak sobie poczytuję i aż mi oczy wyszły ze zdziwienia jak przeczytałam ile na wyprawkę iwychodzi :-o. Już mam szczeniaczka, mała wzięta spontanicznie na tymczas (w końcu została na stałe) i z rzeczy do kupienia było tylko: smycz z obrożą, karma, gryzaki i kilka zabawek. Na co Wy aż tyle wydajecie? :crazyeye: Jak Hexę brałam też nie pamiętam jakichś ogromnych wydatków (chociaż przez 2 miesiące się przygotowywałam to może nie odczułam, ale na pewno ponad 200-300 zł nie wyszło :roll:). Albo to kwestia tego że mam zwykłe kundlice a Wy rasowce :diabloti: :evil_lol:[/QUOTE]

Wątpie czy to zależy czy ma sie psa rasowego czy kundelka:diabloti: Już prędzej od wielkości choć też niebardzo:) Ja kupuje yorka i na niego trzeba full kasy mimo iz jest mały:roll: ale zalezy też od tego co da hodowca:p np. mi powiedziała pani że da do yorka legowisko (nowe) karme royal, zabawki - czyli juz ok. 150 zł mniej bedzie mnie kosztowała wyprawka:cool3:.
Monia a kosmetyki? A legowisko, gryzaki i karme powinnaś dostać gratis:p
I jeszcze zależy gdzie sie kupuje bo wszędzie inne ceny:)

nie rozumiem stwierdzenia : 'Albo to kwestia tego że mam zwykłe kundlice a Wy rasowce' ja też mam sunie rasową,a nie wydawałam dużo,zabawki kupiłam tanie i to była maskotka, taka rybka,która nie miała żadnych małych elementów, była ze sklepu za 5 zł, jakąś piłkę i kostkę, trochę gryzaków i smakołyków, karmę, kocyk, spanko było z materaca,takiego z fotela, ale itak w łóżku spałą,taka rasa, smycz i obróżkę, ale taką zwykłą,bo itak szybko wyrosła,no i smycz na początku skubała i nie wiem co jeszcze,ale nie było źle, zresztą kupowałam w dość długim przedziale czasowym,bo piesek był długo wyczekiwany:) pozdrwaiam i cierpliwości, :)

Tak szczerze mowiac to tez nei wiem na co wy tyle wydajecie:crazyeye:

Mamy 3 psy , czekamy na 4:loveu:

Ale nigdy nas tyle wyprawka nie kosztowala:crazyeye:

POslanko (przy piwerwszym, po kilku zniszczeniach za poslanko sluzy koc w kilku specjalnie do tego celu uszytych "poszewkach".
Troche zabawek, miski, smycz i obroza.

No i karma bo hodowca daje zazwyczaj i owszem ale tylko na poczatek (nie uwazam zeby mial obowiazek dawania gryzakow, zabawek i poslania).

Najdorzej ze wszystkiego nas kosztowala kennel klatka (200 zl) ale i tak nie wyhcodzily sumy rzedu 700 i wiecej:diabloti:

[quote name='Senga_sk']Tak szczerze mowiac to tez nei wiem na co wy tyle wydajecie:crazyeye:

Mamy 3 psy , czekamy na 4:loveu:

Ale nigdy nas tyle wyprawka nie kosztowala:crazyeye:

POslanko (przy piwerwszym, po kilku zniszczeniach za poslanko sluzy koc w kilku specjalnie do tego celu uszytych "poszewkach".
Troche zabawek, miski, smycz i obroza.

No i karma bo hodowca daje zazwyczaj i owszem ale tylko na poczatek (nie uwazam zeby mial obowiazek dawania gryzakow, zabawek i poslania).

Najdorzej ze wszystkiego nas kosztowala kennel klatka (200 zl) ale i tak nie wyhcodzily sumy rzedu 700 i wiecej:diabloti:[/QUOTE]

No wiesz moze ktoś kupuje legowisko za 300, klatke za 200, torbe za 200 to już jest 700 tylko kogo na to stac?:evil_lol:

Ja też mam szczeniaka od prawie 3 mc i nie pamiętam żeby sporo wyniosła mnie wyprawka :razz:

Najdroższy był kojec-170 zł,mogłam szukać tańszego ale potrzebowałam na szybko i z Krakowa.
Kupiłam kocyk za parę złotych,posłanie w domu już było,jeszcze po poprzedniej suczce.

Resztę dostałam od hodowcy-obróżkę i smycz,1,5 kg karmy,ulubioną zabawkę i koc z zapachem gniazda.
Dodatkowo jeszcze specjalne woreczki na psie kupy :evil_lol: i szmatkę do wycierania po kąpieli.Potem dodali jeszcze szczotkę i grzebień.

Oczywiście póżniej były już większe wydatki(worek karmy po jakimś miesiącu,więcej zabawek,gryzaki itp)ale sama wyprawka dużo nie kosztowała ;)

[QUOTE]nie rozumiem stwierdzenia : 'Albo to kwestia tego że mam zwykłe kundlice a Wy rasowce'[/QUOTE]
Ktoś tu się na żartach nie zna :eviltong:.
Zdziwiły mnie te sumy, bo nie wiem czego trzeba nakupować, żeby wydać aż tyle. Jedzenia nie kupuje się od razu 15 kg, bo zwyczajnie szkoda kasy (nie podpasuje psiakowi, nie będzie dobrze przyswajał). Ale może się nie znam, bo u mnie psy nie korzystają ani z żadnych posłanek ani z klatki, mała miała karmy po kilogramie kupowane, a Hexi na początku gotowałam ;).

Ja nie kupowałam cudów. Choć nie powiem, że kupowałam bardzo skromnie.

Kupiłam początkowo:
[I]legowisko [/I]- duże solidne (to był błąd, bo Tośka je troszkę pogryzła :evil_lol:),
[I]miski[/I] - 3 szt. plastikowe - też błąd, bo szybko musiałam kupić miski metalowe na stojaku (zalecenie weta),
[I]smycz[/I] - kupiłam zwykłą, cienką i tanią (Tośka podgryza, a mnie serce nie boli),
[I]obrożę [/I]- z tej od hodowcy szybciutko wyrosła, więc była niezbędna,
szelki - najlepsze na spacery (to moje prywatne zdanie),
[I]preparaty do pielęgnacji[/I] - szampon dla szczeniąt, 2 produkty do pielęgnacji oczu i uszu, szczotka dwustronna, grzebień,
[I]zabawki[/I] - na początek kilka (maskotki plus gryzaczki gumowe),
[I]smakołyki [/I]- które niestety szybko się kończą,
[I]karma[/I] - kupiłam 2 różne po 1 kg, aby sprawdzić która będzie lepsza dla Tosi - kupiłam karmy renomowanych firm,
[I]książki o szczeniakach i wychowaniu oraz chorobach psów[/I] - dla mnie, bo byłam zupełnie początkująca,
[I]kojec metalowy[/I] - nie jest niezbędny, ale mamy, tak na wszelki wypadek,
[I]kaganiec[/I] - początkowo był u nas niezbędny - Tośka zjadała wszystko na dworze, a potem chorowała,
[I]łopatka i woreczki na odchody [/I]- zawsze sprzątam po moim psie,

Potem doszło jeszcze trochę innych rzeczy. Z części (jak np. obroża, szelki, kaganiec) Tosia już wyrosła, więc mamy nowe, większe... Gryzaki i smakołyki zjada - więc na bieżąco trzeba kupować. Ja się śmieję, że pies to skarbonka bez dna :lol:

Ja za samą klatkę dla suni zapłaciłam 90 euro a wydałam na wyprawke niecałe 200, i kupiłam tansza... mimo ze duza ale znalazłam taniej... w sklepie zoo wydałam 75euro, i tam kupilismy tylko 4kg worek karmy z royala za 26euro, kilka kości, sznurek zabawke, podklady higieniczne, obroze i smycz... pozniej w innym kupiłam tylko i wyłącznie konga za 17 euro... dzis jeszcze tylko jedna zabawke i pudełko smakołykow w zwyklym spozywczym sklepie za 5e i to w sumie koniec.. niestety wszystkie rzeczy jakie mam po Mikusiu są w Polsce i zeby nie kupowac teraz neipotrzebnie smyczy z ktorych i tak mi wyrosnie mama mi je wysle... ale na taka kluske sa jeszcze i tak za duze... w sumie nie wiem czy cos dostaniemy od hodowcy..

i tak zrezygnowałam z poslania dla psa, bo i tak by je pewnie zjadła... ma materacyk ktory byl w klatce ... tez nie chciałam szalec bo bez sensu... ale widac tylko to wszytsko wyszło, nie mowiac o tym ze szamponu jej nie kupilam ale to juz trudno ;D ;D

Jak Gracja przyszła do domu jako szczeniak to kupiliśmy obrożę, smycz, kosmetyki, torbę i kojec, za jakiś czas karmę, jak skończyła się ta od hodowcy. Miski dostała w spadku po kotach, zabawkami podzieliła się Tina :p na pewno nie wyszło nam 700 zł.
Póki była mała, to aż takich wydatków nie było, doszły jak zaczęły się wystawy :eviltong: Skiperki (2 - mniejszy i większy), inne kosmetyki, papiloty, gumki, kokardki i inne yorkowo - wystawowe cuda, wpisowego na każdą wystawę oczywiście nawet nie liczę :p

to az wstyd bo ja na fige wydałem 50 zł. kosz wiklinowy do spania był w domu. teraz itak w nim nie spi bo gryzła go strasznie.
kupiłem:
smycz.
obroże
miske podwójną
obroze przeciwpchelną
karme.
zabawke
potem jeszcze swinskie ucho i kosc bo ucho z gumy zjadła by w godzine.

i wyszło jakies 50 zł.

700 zł. hmm. jak ktos lubi psa rozpieszczać. i ma tyle kasy:D

[quote name='zaba14']My za wyprawke zaplacilismy ok. 200euro, ale to w sumie i tak nie koniec, ale teraz to juz drobiazgi ;) poslonia nie kupowalam bo wiem ze je pewnie by zjadla, w klatce mialam taki materacyk, dodalam trzy reczniki, i ma miekko i cieplutko :P[/QUOTE]

My na wyprawde to wydalismy duzo wiecej...a legowisko ktore kupilismy to swietna sprawa jest wielkie strasznie i tez myslalam ze Shirai dobierze sie do niego, a legowisko jak nowe nie mam ani jednej dziurki nawet :evil_lol:

[quote name='uzytkownik']to az wstyd bo ja na fige wydałem 50 zł. kosz wiklinowy do spania był w domu. teraz itak w nim nie spi bo gryzła go strasznie.
kupiłem:
smycz.
obroże
miske podwójną
obroze przeciwpchelną
karme.
zabawke
potem jeszcze swinskie ucho i kosc bo ucho z gumy zjadła by w godzine.

i wyszło jakies 50 zł.

700 zł. hmm. jak ktos lubi psa rozpieszczać. i ma tyle kasy:D[/QUOTE]

Jezeli wydales 50 zl na wszystko to na pewno nie jest dobrej jakosc, albo nasz chody w zoologicznym :D ...a z obrozna na kleszcze to juz wogole dziwna sprawa...jak obroza dobra kosztuje z 50 zl !!! My za karme placimy 60 euromiesiecznie, plus dodatkowo przysmaki, kosci i rozne dodatki !!!

ja dla mojego Mikusia
[*] sama obroze przeciw pchłą kupowałam za 50 zł... chodzi o jakość a nie o cene... byly i takie za 10 zł tylko że ani nie pomagały a tak śmierdziały że domownicy sie dusili ta obroza.. nie zapomne tego smrodu do konca zycia brr.. nawet Miki uciekal przed tym świnstwem .. byc moze miałam pecha, ale nigdy wiecej tanich obroz... to samo smycze, fakt mozna kupic za 10 zł zwykla mocna parciana smycz, ale zalezy dla jakiego psiaka, dla mojego Mikiego kupilabym sznurówke a by jej nie zerwał ;) ale dla psa w typie bull? dla duzych silnych zwierzat?

Shiraki piszesz ceny w euro, gdzie mieszkasz? masz duzego psiaka i 60 euro to nie tak duzo na karme, czy to dopiero szczenie? tak sie jeszcze zastanawiam jak karmic nasza Miye... kupilam RC dla szczeniat 4kg w cenie 26 euro pisze ze niby na 13 dni powinno jej to starczyc wiec wychodzi 52 euro miesiecznie .. ale nie wiem czy nie urozmaice jej jedzenia w ryz, kasze, makaron...

aa no i... dziś o 4 wyruszamy po szczyla!!!!!!!!!! :)

U nas też poszło sporo kasy na samym początku . Część tych rzeczy była niepotrzebna no ale człowiek się uczy na błędach.

Za posłanie 100 zeta - które poszło w odstawkę bo gówniarz tam sikał , a jak przestał to zaczął obgryzać a w ogóle to nawet w nim nie śpi :lol:
obroża i smycz - red dingo ok 70-80 zeta. Może i ładnie piesek w niej wygląda ale po 6 miesiącach jest w opłakanym stanie -cała obgryziona.
Do tego kupiłam sporo zabawek którymi pies od początku nie chciał się bawić , słaba jakość i zabawka wytrzymała parę dni.

Ja na swojego maluszka czekałam baaardzo długo, ale od tygodnia Buenosek jest już ze mną :loveu:

Co do wyprawki, to ja bardzo dużo dostałam od hodowcy, legowisko, szczotkę, zabaweczkę, odżywkę, obróżkę i smycz, no karmę oczywiście. Moje zakupy ograniczyły się na razie do szamponu i zabawek. Ale czeka mnie jeszcze jeszcze kupno maszynki do golenia pysia i oleju do włosa, no i transporterek, bo jednak bardzo się przydaje. Jakby nie liczyć 700 zł mi nie wychodzi :eviltong:

A dla czekających życzę wytrwałości, czym dłużej się czeka tym bardziej się człowiek cieszy z maleństwa ! :p

[quote name='zaba14']aa no i... dziś o 4 wyruszamy po szczyla!!!!!!!!!! :smile:[/QUOTE]
Daj linka do galerii, bo z podpisu nie wysyła do niej :mad:.
Trzymam kciuki za powodzenie akcji :razz:.

Ja czekałam na psa 3 miesiące od zgody rodziców (na 18stkę dostałam taki prezent :multi:). Z tego ponad miesiąc zajęło mi znalezienie jakiegoś miotu nierasowego ze sporymi psiakami, bo wszędzie były ogłoszenia pseudorasowców albo jakichś psiaków mini. W końcu koleżanka mi powiedziała że jej taty znajomy ma szczeniaki po suczce ON i może mi zamówić jednego. Chciałam suczkę i mi ją zamówiła. Szczeniaków nie widziałam przed odbiorem, Hexę kazali mi zabrać jak miała 6 tygodni. Jak przyjechałam po nią to z 10 razy pytali czy na pewno suczkę chcę i pokazali dzikuska. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia, warto było czekać :loveu:.

Ja na Pedra na wyprawke wydałam 450 złotych...

Jedzonko
spanie
kocyk
zabawki
miseczki
obroże
smycz
szelki
smakołyki
Transporter
szampon
odżywke
szczotki
grzebienie
preparat do układania włosów
itp

[quote name='Otoshi']
[URL]http://i35.tinypic.com/w9g1eo.jpg[/URL] :loveu:
zdjęcie stąd - [URL="http://www.arktogea.huskies.pl/polskie/index2.htm"]Siberian Husky ARKTOGEA[/URL]
niestety nie mogłam umieścić docelowego linka :roll:[/QUOTE]

OO hasiorek :loveu:
Śliczny psiak, gratulacje!
No może do zobaczenia na ringach :)