• Announcements

• Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
maszenka

Czekamy na szczeniaka...

10709 posts in this topic

Zapraszam do wątku wszystkich oczekujących na swojego pupila :)

Ja również czekam i przygotowuję się do przyjęcia pieska już od lutego. Zostało mi jeszcze około pół roku czekania - odpukać :)

A Wam?;)

Chciałoby się, ale nie. No chyba że mowa o oczekiwaniu prawie 2 lata, i to niepewnym ;) Bądź co bądź w kolejce nie jestem :p.

Ja oczekuje :) krotka historia ..
2 lata temu wyjechalam z Polski, Mikuś nasz psiak rodzinny został wrac z rodzicami, juz starszy piesek ktry kochał nad zycie moja mamę .. w tym roku, 5 miesiecy temu odszedł, mimo ze tyle czasu mnie przy nim nie było, wcale nie znaczylo ze nie boli.. boli do dzis :( tym bardziej ze odszedl tydzien przed moim przylotem do Polski, a nastawilam sie na to ze to bedzie nasz ostatni wspolny raz, ale nie zdarzylam :( wrocilam do Irlandii, i przygarnelismy kotka z ulicy, tak jak gdyby chcial mi troszke pomoc (tak to sobie wszytsko tlumacze) ale nie było trzeba dlugo czekac, zeby kotek odszedł/zaginał nie dowiedzialam sie niczego :( zaczelismy rozmowy o zwierzeciu i padło, pies... tyle lat miałam psa, tyle lat rozkochiwalam w sobie miłość do tych zwierzat i wiedzialam ze kiedys znow bede miec psa... szczeniaka zamowilismy a po odbior jade juz w środe :) takze moje czekanie króciotkie... ale przez to wszystko spac nie moge :D

Ja na swojego czekałam z 6 miesięcy ;-)
Teraz czekam z moją mamą , bo za 2 tygodnie pojawi się u niej w domu szanucerek miniaturka. Jest ona równie zwariowana na punkcie psa i jego przybycia do domu co ja kiedyś. Żałuje tylko że nie trafiliśmy dobrze odnośnie hodowli. Nie ma zbyt dobrego kontaktu z nimi niestety, co uważam że jest ważne . Będąc w stałym kontakcie z hodowcą i mając info na bieżąco jak tam maleństwo się rozwija jakoś ten czas szybciej biegnie.

Bardzo miło Was tu widzieć:) Już zmartwiłam się, że nikt nie spodziewa się szczeniaka...Wszystko jedno czy jutro czy za 2 lata...Grupa wsparcia potrzebna ;)

Princezz - wiem, że to ciężka decyzja, ale nie lepiej byłoby poczekać dłużej w jakiejś lepszej hodowli?
Każdy ma inne priorytety. Mi zależało najbardziej na świetnym kontakcie z hodowcą, bo pies, na którego czekam będzie moim pierwszym. Znalazłam Hodowlę, której właścicielka spełniła wszystkie moje oczekiwania i jeszcze więcej! Jest świetną, bardzo wyrozumiałą i bardzo dobrą kobietą. Do tego ma znakomity kontakt ze swoimi psami...Bardzo ją podziwiam i szanuję:)

BTW. Nie myślicie, że może ten temat warto byłoby gdzieś przenieść? Żeby był bardziej widoczny i więcej oczekujących tu trafiało?

Tak w ogóle przyznam się jeszcze, że u mnie pierwsze krycie suczki się nie udało i teraz będzie kryta ponownie. Do stycznia/lutego zniosę jajo, ale wiem, że warto je znieść ;)

My czekamy:)

Ale szczeniolek ma byc dopiero latem przyszlego roku:roll: wiec dluuuuuuuuugie oczwkiwanie przed nami:shake:

Oczekiwanie na takiego malucha to wspanialy, chociaz strasznie dluzacy sie okres...my czekalismy na nasza Akitke rok i 3 miesiace, jest z nami od marca tego roku i jest wspaniale...teraz mamy w planach zakup drugiej Akitki, ale termin blizej nie jest jeszcze ustalony, poniewaz kolor o ktorym marzym do znalezienie nie jest latwy, tak wiec szukamy... kto planuje miot i czy jest szansa z takiego skojarzenia na to aby wyszedl moj brindle :loveu:, oczywiscie szukamy nie w Polsce !

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/93918.html"]maszenka[/URL] gdybym to ja była na miejscu mamy to bym zrezygnowała.
Ona woli poczekać skoro tyle czekała to jeszcze i te 2 tyg. poczeka.
Jest wyrozumiałą kobitką i ma sto wytłumaczeń dlaczego hodowczyni nie odezwała się do nas sama z siebie ani razu i fotek również do tej pory nie przesłała. O hodowli złego słowa nie znalazłam( poszpiegowałam troszkę przed wyborem hodowli hodowli) więc pozostaje nam czekać :)

No grupa wsparcia jak najbardziej potrzebna ;)
A co do hodowli - ja już mam wybraną, nie jest to hodowla kennelowa, a mioty są starannie przemyślane i psy nie trafiają do pseudohodowców... jak w pewnej, niby najlepszej hodowli... no i właścicielka, prawdziwa pasjonatka rasy, która nie skupia się wyłącznie na wystawach, ale też na sporcie :loveu:. A mamy nadal nie udało mi się przekonać (prawdziwej miłośniczki zwierząt... tzn. kotów głównie), że kupienie psa z rodkiem jest bardzo ważne, "bo czemu mamy wydać tyle pieniędzy na psa z rodowodem, skoro nie będziemy jeździć na wystawy"? ehh. i tak oto mamy rzekomego persa (doll face, rudy pręgowany tabby), który tak czy siak był kupiony tylko dlatego, że był tańszy od... shi-tzu. :angryy:

JA to sie przyznaje że jeszcze tylko jutro i w środe wieczorem jedziemy po malutką.. ale z tego wszystkiego tak mnie brzuch w nocy bolał że obudzilam sie o 2:30 i nie spałam do 6... polozyłam sie i musialam wstac o 8 bo jechalismy po wyprawke dla naszej dziewczynki :) kupilismy wszystko co chwilismy, klatke, zabawki - sznur, piłke i konga, kilka kosci, karme royal canin baby ;) płyn do mebli aby nie gryzła, podoklady na siuski, smycz, obroze a miseczki mamy po kotku, narazie takie małe jej wystarcza :) co chwile kukam na jej fotki z ogloszenia hehe :evil_lol: :evil_lol: jutro jeszcze raz dzwonimi do hodowcy zeby potwierdzic przyjazd i mam nadzieje ze z ich strony nic sie nie zmieniło bo chyba zejde na zawał :angryy:

:evil_lol::evil_lol: Mi caly tydzien przed odbiorem Shirai snily sie male Akitki juz myslalam, ze zwariuje :diabloti:, a noc przed odbiorem :shake: o spaniu mowy nie bylo..bylismy umuwieni na 16, a pojechalismy na 14...a jak go zobaczylam to poprostu ze szczescia ryczlam :p

No mnie sie dzis tez staffiki sniły przez te 2h :oops: :oops: :oops: ale co wstydzic sie nie bede, moj chłop mi dzis powiedział że w środe w pracy to bedzie mu sie dłuzyło bo godziny bedzie odliczał ... :evil_lol:

[quote name='zaba14']No mnie sie dzis tez staffiki sniły przez te 2h :oops: :oops: :oops: ale co wstydzic sie nie bede, moj chłop mi dzis powiedział że w środe w pracy to bedzie mu sie dłuzyło bo godziny bedzie odliczał ... :evil_lol:[/quote]

a zdradzisz co to za cudeńko? No i oczywiście liczę na galeryjkę psiura :razz:

swego czasu, za moich smarkatych lat miałam psinkę identyczną, kropka w kropkę jak pies z Twojego awatara...
a żeby było zabawniej, nazywała się Żaba:loveu:

Też czekam na swojego maluszka :lol:

Ale już niedługo, bo dzisiaj ma 20 dni :multi:

Długo zastanawiałam się nad drugim psem, a teraz już nie mogę się doczekać.

moja sunia to ta na drugim zdjeciu z rownomiernie rozprowadzonym białym kolorem na pysiu
[url=http://cork.gumtree.ie/cork/13/46717913.html]Staffordshire Bull Terrier Pups Cork Cork pets for sale adoption cats dogs birds[/url]

Mikuś (psiak z avka) ma galeryjke, wystarczy wejsc w bannerek ;) i tam bede kontynuowac galeryjke Miji ;)

[quote name='zaba14']moja sunia to ta na drugim zdjeciu z rownomiernie rozprowadzonym białym kolorem na pysiu
[URL="http://cork.gumtree.ie/cork/13/46717913.html"]Staffordshire Bull Terrier Pups Cork Cork pets for sale adoption cats dogs birds[/URL]

[/quote]

Śliczna :loveu:

A środa już tak blisko ... :lol:

Ja też czekam na szczeniora :p Ile dokładnie nie wiem, po prostu tak długo, aż się odpowiedni urodzi :eviltong:

Ja najpierw blisko rok szukałam odpowiadającej mi hodowli, potem kolejny rok czekałam na Gamonia.
Warto było!
W nocy przed wyjazdem do hodowli nie spałam wcale.
Zresztą kilka kolejnych prawie również- ciagle nasłuchiwałam czy oddycha, czy nic mu koty nie zrobiły itp..

Ło matko, ale ślicznoty, ciekawa jaka diablica z niej wyrośnie :diabloti:
Chyba to nie będzie off-top, jak zapytam o radę tutaj, pytanie kierując w szczególności do bardziej doświadczonych psiarzy? ;)
Zapełniam czas buszując po internetowych zoologach, takie małe zboczenie, choć jeszcze kupa czasu, dwa lata tak szybko nie zlecą, no ale... :evil_lol:
I co liczę, wychodzi mi ok. 700 zł wyprawki :-o + pewnie materiałowa klatka za trochę ponad 200. Zastanawia mnie, co robię źle, czy z czymś przesadziłam czy może to normalna cena - choć w tą drugą opcję raczej wątpię :evil_lol:
Jakby ktoś bym łaskaw mi pomóc to mogę na PM podesłać listę, ale zawał gwarantowany, bo ja to taki dziwak jestem :lol:

[url]http://i35.tinypic.com/w9g1eo.jpg[/url] :loveu:
zdjęcie stąd - [url=http://www.arktogea.huskies.pl/polskie/index2.htm]Siberian Husky ARKTOGEA[/url]
niestety nie mogłam umieścić docelowego linka :roll: