Jump to content
Dogomania

UBEZPIECZENIA czyli jak uniknąć rekompensowania szkód wyrządzonych przez psa czy kota


a.piurek

Recommended Posts

[quote name='Szamanka']Ja mam coś takiego przy ubezpieczeniu mieszkania, ale dotyczy to tylko szkód wyrządzonych przez psa poza moim mieszkaniem. Czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności.[/QUOTE]

właśnie musimy się zorientowac co i jak
bo chcemy głownie zdrowotnie ubezpieczyć psa (starszego kaukaza)
teraz jest zdrowy ale wiadomo, że zacznie się sypac
widziałam, że niektórzy ubezpieczają psy do 10 lat inni do 7 (od biedy tu i tu byśmy się załapali jeszcze)
chciałabym wiedziec po prostu gdzie zacząć szukać

dowiem się jeszcze co i jak przy ubezpieczeniu mieszkania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']a.piurek
jak teraz jest z ubezpieczeniem zwierzaków
chodzi mi głównie o ubezpieczenie zwrotów kosztu leczenia czy jak to się tam zwie
gdzie szukac
czego szukac
na co zwracać uwagę

wogole od czego zacząć ?

grzebię w necie i często wychodzi mi, że ubezpieczenie psa jest w pakiecie z ubezpieczeniem domu[/QUOTE]
Jest coś takiego jak mySafety z psaPortem itp polecam przejrzeć i poczytać, ja będę się decydowała na próbę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Jest coś takiego jak mySafety z psaPortem itp polecam przejrzeć i poczytać, ja będę się decydowała na próbę.[/QUOTE]


u naszego weta można sie ubezpieczyć w europie -[URL="https://gsdirect.pl/portalb2c/pets-insurance/formularz.aspx"] klik [/URL]

Link to comment
Share on other sites

Postaram się odpowiedzieć po kolei:
[quote name='3 x']a.piurek
jak teraz jest z ubezpieczeniem zwierzaków
chodzi mi głównie o ubezpieczenie zwrotów kosztu leczenia czy jak to się tam zwie
gdzie szukac
czego szukac
na co zwracać uwagę

wogole od czego zacząć ?

grzebię w necie i często wychodzi mi, że ubezpieczenie psa jest w pakiecie z ubezpieczeniem domu[/QUOTE]

Przy ubezpieczeniu domu na pewno nie ma ubezpieczenia psa na wypadek choroby lub nagłego wypadku. jest natomiast ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, o którym poniżej pisze Szamanka.

[quote name='Szamanka']Ja mam coś takiego przy ubezpieczeniu mieszkania, ale dotyczy to tylko szkód wyrządzonych przez psa poza moim mieszkaniem. Czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności.[/QUOTE]

Szamanko, szkody w Twoim mieszkaniu też, jeżeli dotyczą tzw. osób trzecich, czyli obcych dla Ciebie. Np. Jestem u Ciebie i rozkładam laptop, który Twój pies zrzuca ze stołu itp.

[quote name='3 x']właśnie musimy się zorientowac co i jak
bo chcemy głownie zdrowotnie ubezpieczyć psa (starszego kaukaza)
teraz jest zdrowy ale wiadomo, że zacznie się sypac
widziałam, że niektórzy ubezpieczają psy do 10 lat inni do 7 (od biedy tu i tu byśmy się załapali jeszcze)
chciałabym wiedziec po prostu gdzie zacząć szukać

dowiem się jeszcze co i jak przy ubezpieczeniu mieszkania[/QUOTE]

Raczej nie szukaj przy mieszkaniu tylko wpisz w google ubezpieczenie leczenia psa - powinno coś się pokazać. Natomiast na co zwracać uwagę? Jak coś znajdziesz napisz, przyjrzę się temu i powiem czy warto.
masz np tu: [URL]http://www.ubezpieczenia-zwierzat.pl/index.html[/URL] (część niestety już nieaktualna)

[quote name='Evelynkaa']Jest coś takiego jak mySafety z psaPortem itp polecam przejrzeć i poczytać, ja będę się decydowała na próbę.[/QUOTE]

My safety jakiś czas temu zostało omówione na wątku nieisteniejących już czterech Łap.
Tu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/28916-Ubezpieczenie-Cztery-Łapy/page6[/URL]

[quote name='3 x']u naszego weta można sie ubezpieczyć w europie -[URL="https://gsdirect.pl/portalb2c/pets-insurance/formularz.aspx"] klik [/URL][/QUOTE]
To to samo co Mysafety

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam, odkurze nieco stary watek.Chcialabym ubezpieczyc swojego psa
1. Aby w razie jego probemow ze zdrowiem dostac zwrot kosztow leczenia.
2. Aby w przypadku gdy cos zniszczy (np.skoczy na kogos i zabrudzi lub podrze kurtke, pogryzie telefon, wbiegnie na ulie i spowoduje wypadek) zostac odciazona od wyplaty odszkodowania.

Czy musze wykupic 2 rozne ubezpieczenia czy istneje jedno ktore zawiera te 2 opcje?
Jakie firmy oferuja takie uslugi i jak wygla to cenowo na dzien dzisiejszy? czy ubezpieczlnia wplaca odszkodowanie tylko jesli pies uszkodzi czyjas wlasnosc czy rowniez gdy np zrzuci i uszkodzi mojeo (czyli prawnego wlasciciela)laptopa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam że dopiero odpisuję ale nie ma mnie na dogo wcale. Niby jest to dziwne ubezpieczenie safety, ale trudno mi coś powiedzieć jak ono naprawdę działa. Szkody wyrządzone przez psa w stosunku do obcych można zabezpieczyć ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej tzw w życiu prywatnym. Nikt nie oferuje ubezpieczenia od szkody wyrządzonej właścicielowi przez własnego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a.piurek'] Nikt nie oferuje ubezpieczenia od szkody wyrządzonej właścicielowi przez własnego psa.[/QUOTE]

Ja mam polisę OC w życiu prywatnym (Allianz) rozszerzoną na psy i szkody wyrządzone mnie przez własne psy są nią objęte (tak mnie przynajmniej informowała agentka).

Pojawiło się też ubezpieczenie zdrowotne + OC oferowane przez firmę Petsupport:

[url]www.petsupport.pl[/url]

ale szczegółów nie znam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...