Jump to content
Dogomania

sms do hodowcy


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

sprawdzam jej systematycznie, wczoraj miala powyzej 38, dzis rano juz 37,7 i tak jej sie utrzymuje. hmmmm ale slyszalam ze niektore suki rodza nawet przy 37 pare wiec to nie regula. ehhhhh dotykam jej brzusio i szczenieta sa bardzo ruchliwe, zreszta nie musze dotykac widac na gole oko.

cos mi sie zdaje, ze nieslusznie panikuje - ale wole dmuchac na zimne :)

bede na biezaco informowac, na razie lezy jak kloda i smacznie spi totez moge cos tutaj popisac :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

carragan thx :D pierwszy pierwszy, ufff..

aaaa widzialam ze wpisalas sie i swojego psiaka do szpicow. fajny piesek!

no ten persen nie jest takim zlym pomyslem ale co by bylo gdybym zasnela przy kojcu a prawie zaczelaby sie akcja porodowa. ehhhhhh juz jestem spokojniejsza mam mi nazdala przez telefon ze jak ja sie deneruwje to sunia tez bo to wyczuwa i wcale nic dobrego z tego nie ma wiec staram sie trzymac nerwy na wodzy.

a tak w ogoleto chyba odeszlismy od tematu przewodniego tego postu :roll: hyhyyyyyy

Link to comment
Share on other sites

:D persen to dobry pomysł :D przed porodem temperatura moze własnie tak sie wachać od 38 z kawałkiem do 37 z kawałkiem.Powinna spaść do około 37,wtedy możesz sie spodziewać porodu w ciągu kilku,kilkunastu godzin.Najcześciej suczki rodzą w nocy. Zycze wam powodzenia :)W każdym razie nie panikuj bo to ani tobie ani suczce nie pomoże.

Mnie to czeka za pare dni :) Ale jeszcze nie ma u mojej suczki widocznych typowych objawów,chociaż dzisiaj miała wyraźne dreszcze.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Ninna, upewnilas mnie z ta temperatura. ok, juz jestem spokojna, ogladam sobie meczyk siatkowki a sunka razem ze mna :D wszystko gra! nawet bardzo sie rozbestwila i nie daje mi nic zjesc no chyba ze sie z nia podziele.

Ja tobie tez zycze powodzenia juz teraz! :) oby wszystko przebieglo szczesliwie.

carragan madrala z Ciebie ciekawe jakbys sie zachowywala na naszym miejscu hyhyy :wink: no dobra, ja to juz wybitnie panikuje wiec jeszcze raz sorx :D

Link to comment
Share on other sites

hihi nie nooo, nic sie nie zaczelo ale pancia spanikowala i myslala ze to juz. suncia spi, je, spi na okraglo, czasami pobiega za kotami i nawet nie mysli o tym zeby rodzic :D

powiem wam, ze dzis dalam sie nabrac. zanosi sie na spokojna noc :)

wlasciwie to termin ma od czwartku do niedzieli wiec mysle, ze jutro zacznie sie prawdziwy hardcore! :wink:

na wszelki wypadek skocze jeszcze przed snem zobaczyc czy wszystko ok.

milej nocki bo u mnie na zegarze za piec 1.

do jutra!

Link to comment
Share on other sites

Butterfly747

sunia zacznie rodzić jak temperatura się podniesie, najpierw rozklei się czop śluzu zatykający drogi rodne, a potem po kilku godzinach (nawet do 6-ciu) zacznie się poród.

Ale nie panikuj, pierwotne (jak sama nazwa wskazuje :wink: :D ) łatwo rodzą - w przeciwieństwie do wielkogłowych (boksery) lub szerokopierśnych (bule) :wink: :) :)

Trzymam kciuki i będzie dobrze

Powodzenia i daj znać

CHI

Link to comment
Share on other sites

CHI hyhy dzieki ale teorie mam w malym palcu :D , a co do tej temp., to chyba chodzilo Ci o to ze jak sie obnizy a nie podniesie :wink: ale dzieki dzieki ze jestescie z nami to bardzo mile! :D no co prawda to prawda malamutki rodza bardzo samodzielnie wiec zadanie mam ulatwione.

i jeszcze male pytanko do was: moge miec pewne podejrzenia ze moja sunka ma robaki (dziwne bo byla odrobaczana na krotko przed kryciem)ale chyba bez sensu ja odrobaczac w czasie karmienia skoro i tak przez jakis czas sprzata po maluchach a te jak wiadomo prawie zawsze rodza sie zarobaczone. moim zdaniem powinnam poczekac z tym az odstawi malenstwa zwlaszcza ze nie mam 100% pewnosci ale jakie jest wasze zdanie na ten temat?

:)

Link to comment
Share on other sites

Mogę ci przysłać "grafiki" moich suk, gwałtowny spadek temperatury, potem w górę i już (ale może to wyjątki :wink: :D )

Są teraz preparaty do odrobaczania suki przy szczeniakach - popytaj weta.

Jak widziałam, że szczeniaki sa bardzo zarobaczone (pierwszy miot suki) to najwcześniej odrobaczałam szczeniaki w 14 dniu życia - Pytanyellum (ludzkim 1 ml/1kg wagi ciała) i to dawało najlepsze efekty.

Link to comment
Share on other sites

dzieki CHI! :) no wlasnie mam zamiar zadzwonic bo nie chce zeby sie meczyla. Chodzi o to ze tak jakby kaszle, ale to nie jest kaszel tylko tak to podobnie wyglada a mam 4 koty (ktore zawsze odrobaczam w tym samym czasie co sunke) i skana ma z nimi stycznosc i bardzo mozliwe ze podlapala je od nich wlasnie. Trzeba bedzie zrobic kwarantanne w stadzie :-?

Link to comment
Share on other sites

a mnie dzisiaj w nocy Brawura przestraszyła... wiem, ze jest jeszcze za wcześnie ale ta cholera dostała w nocy szału, zaczęła kopać, piszczeć, wiercić się, sapać... wyleciałam z łóżka, wsadziłam termometr do tej kudłatej dupki a tu 37,7 uspokojona wróciłam do lóżka spać a i ona przestała udawać :)

Link to comment
Share on other sites

heheh dzidtka :lol: niezle:)

ja mam nieco utrudnione zadaniem poniewaz moja sunka ma porodowke w garazu zbudowana, tam sobie spi, tylko wychodze z nia sie zalatwiac ewentualnie na psacerek po ogrodzie i musze biegac z gory na dol non stop kontrolowac czy cos sie nie dzieje. Ale porzynajmniej na zdrowie mi to wyjdzie - 30 schodow do pokonania 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...