Jump to content
Dogomania

Ksiązki o genetyce


weihaiwej

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie, czy ktos z Was moze polecic dobra ksiazke nt. genetyki w hodowli psow? Na forum pojawilo sie wiele ciekawych zagadnien i chcialabym dowiedziec sie wiecej o dziedziczeniu roznych cech przez psy, doborze hodowlanym itp.
Znalazlam jedynie "Poradnik dla hodowców psów. Genetyka w praktyce" M.Willisa, czy ktos zna te ksiazke i poleca?

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Hejka :D
Ja osobiście polecam książkę "Hodowla psów" K. Ściesińskiego. Nie jest to co prawda książka wyłącznie o genetyce ale jest tam rozdział "wybrane wiadomości z genetyki psów" i "wady rozwojowe dziedziczne".
W tym dziale był temat "GENETYCZNE" linki (artykuły po angielsku) i podane kilka stron w tym temacie :wink:
Jak chcesz to mogę ci przesłać coś o dziedziczeniu cech okrywy włosowej u psów :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Anulka, bylabym wdzieczna!:D Drobnymi kroczkami będę poszerzac wiedze:) Mam taką starszą ksiązkę Ścisińskiego "Pies. Utrzymanie i hodowla", tam też jest parę słów o dziedziczeniu:) A tych linków zaraz poszukam:P
Pozdrawiam ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weihaiwej']Znalazlam jedynie "Poradnik dla hodowców psów. Genetyka w praktyce" M.Willisa, czy ktos zna te ksiazke i poleca?

Pozdrawiam:)[/quote]

Polecam, choć momentami (jak dla mnie) jest pisana trudnym językiem - dużo nieznanej mi terminologii - i jako osobie nieobeznanej w genetyce czasem ciężko było mi zrozumieć niektóre rzeczy.
Ale ogólnie książka bogata i warto się z nią zaznajomić :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RadekS']Co do książek o genetyce to jest też wydana książka dla asystentów kynologicznych przez ZKwP całkiem niezła i moim zdaniem mogą ją zrozumieć mniej wtajemniczeni.

Radek[/quote]


A wiesz o niej coś wiecej - tytuł, autor? I gdzie ja można kupić...?

Oluna, zamówiłam sobie książkę Willisa, przekonam sie :lol:

Dzieki za odpoweidzi!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja polecam "genetyke zwierząt"Haron,świtoński książka dla studentów ale traktujaca takze o psach! doskonała dla początkujących ponieważ rozpoczyna się wyjaśnieniem poszczególnych pojęć jak np. gen,allel ... a potem są omówione zasady dziedziczenia u psów choroby genetyczne! pragne zaznazyć że książka ta tylko w iewielkiej czesci traktuje o psach! książka prof.Ściesińskiewgo też jest b.dobra szczególnie dlatego że traktuje strikte o kynologii!! pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='weihaiwej']Witam,

mam pytanie, czy ktos z Was moze polecic dobra ksiazke nt. genetyki w hodowli psow? Na forum pojawilo sie wiele ciekawych zagadnien i chcialabym dowiedziec sie wiecej o dziedziczeniu roznych cech przez psy, doborze hodowlanym itp.
Znalazlam jedynie "Poradnik dla hodowców psów. Genetyka w praktyce" M.Willisa, czy ktos zna te ksiazke i poleca?

Pozdrawiam:)[/quote]

Ja też bardzo polecam tę książkę.Jest naprawdę super i napisana jest w bardzo przystępnym języku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Polecam [b]T. Kaleta, K. Fiszdon "Wybrane zagadnienia z genetyki i zachowania się psów" [/b]oraz pozycję wymienianą wyżej bez podania autorów i pełnego tytułu [b]"Podstawy kynologii dla kandydatów na asystentów i sędziów kynologicznych" K.Fiszdon, A. Redlicka, M. Redlicki[/b]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Czy ktoś mógłby:
- odsprzedać
- poźyczyć (mieszkam w Poznaniu)
lub
- skserować mi (zapłacę z góry)

książkę pani E. Junikiewicz "Podstawy genetyki".

Bo zakładam, że normalnie nigdzie się jej nie da kupić....

Z góry dziekuję

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Sonia']Czy ktoś mógłby:
- odsprzedać
- poźyczyć (mieszkam w Poznaniu)
lub
- skserować mi (zapłacę z góry)

książkę pani E. Junikiewicz "Podstawy genetyki".

Bo zakładam, że normalnie nigdzie się jej nie da kupić....

Z góry dziekuję[/quote]

Odpuść sobie ten staroć.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...