Jump to content
Dogomania

Ile lewych miotów trzeba sprzedać... ?


Robull

Recommended Posts

Inetersuje mnie, ile hodowca zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce musi sprzdać lewych miotów (czytaj: romnażać kundle), aby:[list]
zostało to przez władze ZKwP zauważone?
hodowca został zawieszony w prawach członka ZKwP?
hodowca został wyrzucony ze ZKwP?[/list]

Wiem, że takie praktyki są powszechne, a więc zastanawiam się ilu członków poniosło za to karę i po ilu lewych kryciach to miało miejsce?
A może ja sie mylę i w Polsce hodowcy nie wypuszczają lewych miotów :-?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile hodowca musi miec lewych miotow, aby np. Zk go zawiesil.Nie mniej jednak jest np. hodowla briardow(znana wszystkim briardziarzom), ktora to "kryla" suke reproduktorem ktory nie ISTNIEJE.Na dzien dzisiejszy zawieszona na 1.5 roku.Ale coz produkcja dalej dziala pod PKPR!!! Tego uf hodowce nawet sprawy sadowe za oszustwo nie znechecaja!!! Bo dodam jeszcze ze sprzedaje "kundle" za cene super rasowych.

Link to comment
Share on other sites

Zeby ZK mogl ukarac hodowce musi o tym wiedziec.
Jesli wiec wiesz ze ktos z zarejestrowana hodowla mnozy psy bez papierow i masz na to dowody napisz do oddzialu w ktorym jest zarejestrowana hodowla - do komisji hodowlanej i do ZG. Oczywiscie anonimy nie sa powaznie traktowane.

Gdyby ludzie tak robili ZK mialby wieksze szanse na karanie nieuczciwych hodowcow. Ale niestety w Polsce ludzie na takich rozmnazaczy "psioczą" ale juz zrobi im sie niczego w tej sprawie nie chce ;-(

Link to comment
Share on other sites

ale niestety sa problewmy z udowodnieniem komus produkowania lewych szczeniaków - niestety badania genetyczne sa dość drogie a związek nie chce ich fundowac :(
we wrocławiu jedna "hodowczyni" przez długi okres była scigana nawet ja 2 razy zawiesili ...to przeniosła sie do innego oddziału gdzie wszytko maja gdzieś i hoduje sobie dalej

Link to comment
Share on other sites

Ale co to zmieni. Jeśli ktoś zostanie zawieszony w ZK, jego psy stracą uprawnienia, to proceder będzie nadal istniał, bo jeśli ktoś, mając rodowodowe psy, wypuszcza mioty bez rodowodu, to co mu szkodzi robić to nadal, nie będąc już w ZK?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krystynah']Zeby ZK mogl ukarac hodowce musi o tym wiedziec.
Jesli wiec wiesz ze ktos z zarejestrowana hodowla mnozy psy bez papierow i masz na to dowody napisz do oddzialu w ktorym jest zarejestrowana hodowla - do komisji hodowlanej i do ZG. Oczywiscie anonimy nie sa powaznie traktowane.

Gdyby ludzie tak robili ZK mialby wieksze szanse na karanie nieuczciwych hodowcow. Ale niestety w Polsce ludzie na takich rozmnazaczy "psioczą" ale juz zrobi im sie niczego w tej sprawie nie chce ;-([/quote]Problem nie leży w ludziach, tylko we władzach :evil: . Prawdą jest, że każdy doskonale wie (władze oczywiście też) w obrębie własnej rasy, kto wypuszcza lewe mioty i nic się z tym nie robi :evil: . A dlaczego? Uważam, że dlatego, iż władze często stanowią hodowcy, którzy robią dokładnie to samo. I powiem wam cos jeszcze... A mianowicie, gdy poruszyłem ten problem w swoim oddziale, to us łyszałem od jednej przedstawicieli władz:
[i]No i co w tym złego??? Przecież to normalne, że każdy chce dorobić...[/i]

[b][color=red]Nóż w kieszenie się otwiera[/color][/b]
Zastanawiam się ostatnio poważnie na tym czy nie pójść w ślady angoli, którzy opublikowali listę pedofili :-? Nie narusza to prawa do ochrony danych osobowych, bo przecież dane hodowców są w katalogach oraz często w reklamach, a o sieci nawet nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

lewe mioty .."niby" nikt nic nie wie jak piszecie
a co powiecie o tych miotach gdzie psy jeszcze nie mają uprawnien hodowlanych np suka nie ma hodowlanki jeszcze albo pies albo jedno i drugie i mimo wszystko szczeniaki dopstaja metryki? bo można wypłakac w związku? i wtedy to już nie sa kundle tak? to mnie własnie rozwala totalnie...a i szczeniaki są sprzedawane za ceny "super rodowodowych"
i jak tutaj sie odezwać? skoro komisja Zk powzięła taką decyzję?
no jeszcze bym zrozumiała ale i tak sie nei zgadzam z tym absolutnie kiedy brakuje tam jednej wystawy czy jednej oceny no i ciach przypadek nieuwaga hodowcy i sa szczeniaki... ale czesto bywa tak,zę potem juz nie sa psy wystawiane , szczenięta po nich metyki dostaja bo? no własnie bo co? bo sie składki płaci? ja tez płace i swoje psy "pilnowac"potrawię


wg mnie to jest oszustwo po prostu ludzi ,którzy kupuja takie maluchy chociaz jakie to sa maluchy? i gdzie zaciera się granica "kundel- rodowodowy"?

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam tak - bez względu jak na to patrzą inni należy to piętnować!!

W moim rodzimym oddziale toczy się sprawa o krycie nieżyjącą suką i wierzcie mi, że trudno to udowodnić. Jak również nie wydano ostatnio zgody na wydanie metryk szczeniętom po 9 letniej suce mimo "wypłakiwania" właściciela.

Należy jak najwięcej o tym mówić, piętnować, nagłaśniać i składać skargi do rzecznika danego oddziału!

Radek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='onka']lewe mioty .."niby" nikt nic nie wie jak piszecie
a co powiecie o tych miotach gdzie psy jeszcze nie mają uprawnien hodowlanych np suka nie ma hodowlanki jeszcze albo pies albo jedno i drugie i mimo wszystko szczeniaki dopstaja metryki? bo można wypłakac w związku? i wtedy to już nie sa kundle tak? to mnie własnie rozwala totalnie...a i szczeniaki są sprzedawane za ceny "super rodowodowych"
i jak tutaj sie odezwać? skoro komisja Zk powzięła taką decyzję?
no jeszcze bym zrozumiała ale i tak sie nei zgadzam z tym absolutnie kiedy brakuje tam jednej wystawy czy jednej oceny no i ciach przypadek nieuwaga hodowcy i sa szczeniaki... ale czesto bywa tak,zę potem juz nie sa psy wystawiane , szczenięta po nich metyki dostaja bo? no własnie bo co? bo sie składki płaci? ja tez płace i swoje psy "pilnowac"potrawię


wg mnie to jest oszustwo po prostu ludzi ,którzy kupuja takie maluchy chociaz jakie to sa maluchy? i gdzie zaciera się granica "kundel- rodowodowy"?[/quote]

oj onka onka.......................................................................................

Link to comment
Share on other sites

ja wam powiem ze to tzreba ludzi ktorzy chca nabyc psa a nie znaja sie w ty czym rozni sie rasowy pies a po rasowych rodzicach szczenia i jezeli nie bedzie zbytu na te szczenieta( w co niestety ale nie ma mowy) proceder powinien sie ukrucic .

no ale....
moze sie uda

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

A jednak warto powalczyc. Forumowicze innego forum wypatrzyli "ciekawa" hodowle - z falszywymi wynikami wystaw, nalezaca jednoczesnie do zkwp i pkpr, hodujaca dwie rasy, o fatalnej kondycji psow i szczeniat nie wspominajac, w ofercie rowniez szczylki bez papierow:
[url]http://www.naszepsy.pl/forum.asp?Id=1987&main=yes[/url]

Zareagowali, powiadomili TOZ, lekarza powiatowego i ZKwP i oto wynik:

[quote]No więc sprawa wygląda tak:
- hodowla zawieszona
- metryki anulowane
- sprawa trafiła do głownej Komisji Hodowlanej
- kierowniczka sekcji oburzona, wyciągnie max konsekwencji
- wszyscy co napisali w tej sprawie dostaną pisemne odpowiedzi o zakończeniu tej sprawy[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Kochani,to temat jak morze!Nie napiszę konkretów bo nie mam pewności czy nie znajdą się "życzliwi"?!Ale uważam za duży sukces pewnego oddziału pozbycie się 2 pseudohodwli!!!!Niestety jak ktoś słusznie zauważył zmienia się tylko fakt,że nie działają one pod szyldem ZKwP!Poza tym niejednokrotnie mają tzw.poparcie!!!!!Mnie też trafia szlag na to wszystko,ale o ile mogłabym się narazić osobiście,to nie zrobię tego moim psom! :evil:

Link to comment
Share on other sites

A mnie się wydaje, że ZK zainterweniował tylo z powodu tej podwójnej przynależności związkowej i gdyby nie to, to by palcem nie kiwnął :roll:

BTW, czy jeśli te dwie hodowle (jedna ZK i druga PKPR) zarejestrowane są na dwóch różnych członków rodziny, to ZK może się do tego przyczepić? :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...