Jump to content
Dogomania

Dwa yorki


pangiel82

Recommended Posts

Witam!!! Mam w domu obecnie dwa yorki roczna suczkę i nabytego dziś siedmio tygodniowego psa niespokrewnionego z suczka i zastanawiam się czy to był dobry pomysł i czy nie będzie z tego kłopotów. Suczka zachowuje sie dziwnie ma dopiero 12 miesiecy a juz sie nastawia do malego bynajmniej takie mam wrazenie. Co wy na to????

Link to comment
Share on other sites

nie mam zamiaru ,,produkować,,małych yorków!!! piszę, bo myślałem,że odwiedzają tą stronę ludzie, którzy naprawdę znają się na tym o czym piszą! ale prawdopodobnie się pomyliłem. W gruncie rzeczy chodzi mi o to czy moja suczka 12 m-czna może temu malutkiemu szczeniaczkowi zrobić krzywdę? A co do potencjalnych szczeniąt uważam,że każda suczka powinna być dopuszczona chociaż raz i cieszyć się ,,macierzyństwem". Narazie nie mam takich zamiarów!!! i bałbym się o nią, i o szczeniaki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pangiel82']nie mam zamiaru ,,produkować,,małych yorków!!! piszę, bo myślałem,że odwiedzają tą stronę ludzie, którzy naprawdę znają się na tym o czym piszą! ale prawdopodobnie się pomyliłem. W gruncie rzeczy chodzi mi o to czy moja suczka 12 m-czna może temu malutkiemu szczeniaczkowi zrobić krzywdę? [B]A co do potencjalnych szczeniąt uważam,że każda suczka powinna być dopuszczona chociaż raz i cieszyć się ,,macierzyństwem". Narazie nie mam takich zamiarów!!! i bałbym się o nią, i o szczeniaki![/B][/quote]

Nie powinna ;) nie jest to dla niej ani przyjemne ani zdrowe ;)

Jeśli przy Tobie nic sobie nie robią to nie powinny też, gdy Ciebie nie ma

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pangiel82']A co do potencjalnych szczeniąt uważam,że każda suczka powinna być dopuszczona chociaż raz i cieszyć się ,,macierzyństwem".[/quote]

Ja polecam przejść się do jakiegoś schroniska i pooglądać te "cieszące" się sunie i "efekty" ich dopuszczeń do psów.

A suczka warczy na małego czy co? Można dokładniej coś napisać? ;)

[size=1]I trochę mnie zastanawia, czemu ten temat jest w dziale "hodowla"...[/size]

Link to comment
Share on other sites

Nie pokazuje złości ani zazdrości , mały je z jej miski i bawi się jej zabawkami a ona nic,tylko w ogrodzie go przewraca i podgryza ale wygląda to jak zabawa, on bynajmniej nie piszczy i nie ucieka. Właśnie sunia zasnęła i podłożyliśmy jej małego pod brzuszek, popatrzyła tylko i śpi mały się wierci a ona spogląda ale nie reaguje śpi sobie dalej , wiec chyba będzie dobrze co ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pangiel82']A co do potencjalnych szczeniąt uważam,że każda suczka powinna być dopuszczona chociaż raz i cieszyć się ,,macierzyństwem".[/QUOTE]

I jak już ktoś zauważył, z takiego właśnie dziwnego myślenia mamy w Polsce tabuny bezdomnych psów - psów wyrzucanych jak zabawki, uwiązywanych w lasach, a w schroniskach przeznaczonych na 120 psów siedzi ich po 300-400, przez co zagryzają się nawzajem lub umierają na choroby zakaźne.

Z punktu widzenia zdrowotnego, lepiej dla suki, jeśli nie ma szczeniąt w ogóle, niż gdyby miała mieć je tylko raz.
Uczłowieczanie psów też jest niewłaściwe - u suki instynkt macierzyński pojawia się wskutek wydzialania hormonów w czasie ciąży i porodu; to nie jest potrzeba psychiczna jak u kobiety.
Żadne dzikie psowate nie rozmnażają się jak leci m. in. dlatego, żeby populacja nie wzrosła ponad wytrzymałość środowiska, oraz żeby przetrwały tylko najlepsze geny. Dopuszczanie każdej suki do rozrodu jest niezgodne z naturą, jest działaniem na szkodę psów w ogóle, jak i często dla tej jednej suki, gdy ktoś robi to bez pojęcia o genetyce, chorobach dziedzicznych czy gdy wystąpią powikłania przy porodzie.
Yorki mają skłonności do naprawdę wielu chorób dziedzicznych plus ze względu na ich rozmiary poród jest ogromnym ryzykiem dla zdrowia a nawet życia suki i szczeniąt. Jeśli nie jest się z pasji hodowcą, nie ma odpowiedniej wiedzy, to lepiej i bezpieczniej zostawić sukę w spokoju, nie dopuszczać jej do rozmnażania, zeby potem nie zakładać w dziale "hodowla" kolejnego rozpaczliwego wątku o miocie, który padł po kilku dniach wskutek wad wrodzonych, czy śmierci ukochanej suni przy porodzie.

Link to comment
Share on other sites

mam na myśli sunię odpowiedzialnego, mądrego właściciela!!! to nie wina zwierząt,że jest ich aż tyle..biednych porzuconych, niechcianych...to nasza wina. To człowiek jest bezduszny!!! Nie mieszkam w Polsce, choć wiem jak tam wyglądają schroniska dla zwierząt...;-((. Mieszkam w UK, i szukałem pieska tu w schroniskach i powiem szczerze,że buźka się uśmiecha. Mało psów, co drugi już zarezerwowany. Każdy ma swój duży wybieg, swój ,,pokoik; z kojcem, miską, zabawką... tu to całkiem inaczej wygląda, ale tu ludzie dbają o zwierzęta. ( płacą za nie spore pieniądze ). W Polsce to wina naszego rządu, prawa itp. po prostu ludzie są głupi i biedni...ale to już inny wątek.

Link to comment
Share on other sites

To Cie wyprowadze z bledu. Tylko w zeszlym roku do schronow prowadzonych pod patronatem RSPCA trafilo ok. 60.000 psow, z tego (znasz oczywiscie zasady adopcji i przechowywania?) wiekszosc zostala uspiona.
Do tego dochodzi ilosc psow przekazywanych w ramach ogloszen po roznych portalach (masa zwierzat szukajacych domow), pod opieka klubow danej rasy, w domach tymczasowych, badz po prostu u ludzi chcacych pomoc zwierzeciu.
Rownie mocno rozwiniete jest bezmyslne mnozenie psow, tyle, ze odpowiedzialnosc cywilna jest znacznie drozsza.
Za psy nieuznane przez KC nie uda sie uzyskac dobrej ceny, szczegolnie w sytuacji, gdy utrzymanie szczennej suki, opieka weta nad miotem i matka sa kosztowne.
Do tego dochodza powiklania, ze zgonami szczeniat i suki wlacznie.
Liczysz sie tez ze zniszczeniami w domu, zaangazowaniem co najmniej przez 2 miesiace, do odchowania szczeniat, z ryzykiem problemow z sasiadami - bo glosno bedzie, a tu sie nikt nie patyczkuje, tylko zglasza do councilu, badz odpowiednich sluzb. No i poinformowany o wszystkim wlasciciel domu (jesli wynajmujesz), ma prawo natychmiast rozwiazac umowe, w zwiazku z prowadzeniem dzialanosci zarobkowej w domu do tego nie przeznaczonym, a dochod ulego opodatkowaniu :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...