Jump to content
Dogomania

Aspol


isabelle30

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Firma mieści się kilka kroków ode mnie, raz z ciekawości kupiłam woreczek, chyba to była wołowina - już nie pamiętam. Niby wszystko ok, pies jadł chętnie, aczkolwiek uważam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie dla osób karmiących BARF-em. W składzie są głównie tzw. ośrodki wołowe/końskie czyli płuca + przełyki, a na oko to zdecydowanie w większej ilości płuca. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie dla osób karmiących domowym sposobem, ale też nie wiem czy na dłuższą metę i wyłącznie tym.

Link to comment
Share on other sites

Kupowałam i wołowinę i cielęcinę, a że lubię wiedzieć co psu daję to pogrzebałam trochę w produktach.
Pluc tam na pewno nie było. W wołowinie znalazłam kawałki mięsa, sporo fajnych chrząstek i co ważne mało wody. W cielęcinie nawet chrząstek się nie doszukałam.
Max był zadowolony dodałam tylko kości z mięsnego za darmochę i BARF wyszedł całkiem przystępny cenowo.
Ogólnie polecam.

Link to comment
Share on other sites

No to chyba od czasu jak ja kupowałam zmieniła się receptura przygotowywania tych mieszanek, bo nawet na stronie pisze, że w skład wołowiny wchodzi mięso IV gatunku i ośrodki wołowe (proporcje nieznane), konina - wyłącznie ośrodki końskie, a cielęcina to niby samo mięso [B]wołowe[/B] bez podrobów. Dla mnie to ma znaczenie czy jest przewaga podrobów czy mięsa, zwłaszcza na dłuższą metę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']czy ktos z was probowal dawac psu mieso mrozone z firmy ASPOL? znalazlam je w warszawie, ceny przystepne, maja konine i tak sie zastanawiam czy czasem nie kupic koniny?[/quote]

Arcana 81, dziewczyna pytała, czy ktoś próbował? To odpowiadam, że tak, próbowaliśmy. Nie chce mi się wdawać w dyskusje czy to jest dobre na dłuższą czy krótszą metę. Jak isabelle30 będzie komponować jadłospis swojemu psu, to już raczej jej prywatna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie zostało umieszczone w dziale dotyczącym żywienia BARF-em, więc wyraziłam swoje zdanie na temat użycia w/w mięsa w tym sposobie żywienia. Forum z reguły służy właśnie dyskusjom, przynajmniej tak zawsze sądziłam ;).
Zapomniałam też napisać, że można się umówić na konkretny skład mieszanki, ale jak ktoś sobie zażyczy np. samo mięso to cena automatycznie będzie wyższa. No i z tego co pytałam chyba z rok temu nie przygotowywali mieszanek z kośćmi. Może od tego czasu się coś zmieniło, nie wiem, warto spytać u producenta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='arcana81'](...) No i z tego co pytałam chyba z rok temu nie przygotowywali mieszanek z kośćmi. Może od tego czasu się coś zmieniło, nie wiem, warto spytać u producenta.[/QUOTE]
już jest dostępna nowa linia z kością ;) my spróbowaliśmy na wystawie w Kielcach i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Zapraszamy do sklepu www z produktami As-Pol, BIOSK i Piesek Stefek :)
[url]http://www.sklep.miesodlapsow.pl/[/url]
[B]W asortymencie karmy na każdą kieszeń[/B]
Produkty z kością i bez kości.
pozdrawiamy :p

Link to comment
Share on other sites

Ja też kupiłam na próbę - wołowina z chrząstkami. Podrobów w tym nie znalazłam, za to fajne chrząstki. Popróbujemy i jeśli wszystko bedzie dobrze, to będziemy mieli alternatywę na upały. Bo mięso sklepowe bywa teraz różne :-?

Link to comment
Share on other sites

Ja też zamówiłam - dużo różnych rodzajów. I jestem średnio zadowolona mówiąc szczerze.
Mam indyka z kością i wołowinę, ale z tej serii piesek stefek, czyli sprzedawanych po 10kg. Cena dobra, ale pies patrzy na mięcho z obrzydzeniem. Nie podobają mi się kości w indyku bo są pomielone tak, że mój pies już ich nie gryzie, a kawałki są za duże do niegryzienia. Boję się że coś stanie w jelitach. Kawałki trafiają się takie 5-7cm, cienkie. Mięso dziwnie pachnie - ja oczywiście nie spodziewałam się w tej cenie wolowinki extra, ale na moje oko jakość średnia.
Żołądki nieczyszczone chyba ok - cuchną paskudnie, ale mój pies nie chce tego tknąć W OGÓLE. Głodówka, dosmaczanie - nic nie działa - pies patrzy z obrzydzeniem :).
Kupiłam serca wołowe - mielone. Na stronie niestety nic nie ma na temat tego że trzeba to gotować. Na opakowaniu wypisano to wielkimi literami.
Ale mogę pochwalić sprzedawce - strawna transakcja, miecho dotarło zamrożone mimo 24h w podróży, miły kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Miałam dzisiaj w rękach "Pieska Stefka", dla kopalnianych kotów zamiast mokrego. Koty jadły. Przyznam, że As-polowe i Bioskowe mielonki wyglądają lepiej niż "Piesek Stefek". Dzisiaj mój pies próbował bioskowego indyka z kością i jak na niejadka to "weszło mu" całkiem dobrze :) Żołądki dopiero przed nami, mam już kupione ale muszę się przygotować psychicznie ;) Serca wołowe kupuję w mięsnym, kroję i mrożę. Podaję surowe, nawet moje koty je lubią. Na którymś as-polu też pisało, żeby gotować, dałam na surowo, było ok.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie kupiłam mięso z ASPOLU. Pomimo upału i 24h podrózy przyjechało zamrozone na kość. Kupiłam wołowinę po 3,50 zł w paczkach 2,5 kg, indyka po 2,50 zł i mieszankę indyka i wołowiny za 3.00zł Razem 30 kg za 100 zł. W moim przypadku chodzi głównie o cenę, zamawiam 60 kg miesięcznie więc taka cena jest dla mnie atrakcyjna.
Mięso w płaskich paczkach, mieści sie bez problemu do zamrażarki. Właśnie rozmrażam jedna paczkę. Mam nadzieję, że koty nie będą wybrzydzać, bo o psy raczej się nie boję.
Do tej pory kupowałam u lokalnego dystrybutora przełyki i serca wołowe. Przełyki po 5 zł za kg a serca po 8 zł. W przełykach była sama chrząstka, prawie w ogóle mięsa. Potem musiałam to gotowac i mielić, bo nie szło zmielic na surowo.
Męka pańska. Mam nadzieję, że się wreszcie uwolnie od tego gotowania i mielenia.
Firma do Krakowa zapewnia darmowy transport raz na dwa tygodnie w piatek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='kasia_wwa']A czy ktoś może kupował ich produkty w marketach Intermarche albo w L.Eclerc'u? Duża jest różnica w cenie?[/QUOTE]
Kupowałam koninę i ceny niewiele się różniły od tych 'internetowych', tylko że w L'eclercu nie płacisz za kuriera i wychodzi taniej ;). Ale niestety wybór marny, jak byłam to była tylko wołowina, cielęcina i konina...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Kupowałam koninę i ceny niewiele się różniły od tych 'internetowych', tylko że w L'eclercu nie płacisz za kuriera i wychodzi taniej ;). Ale niestety wybór marny, jak byłam to była tylko wołowina, cielęcina i konina...[/QUOTE]

Dzięki! Na spróbowanie dobre i to :) Jutro w takim razie organizuję wyprawę do L'eclerca! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie było wersji z kością tam gdzie kupowałam, była wołowina z chrząstką ale kostnych niestety nie widziałam... Na tych bez kości jest napisane żeby gotować, ale surowe też było ok. Ale konina moim zdaniem śmierdziała końską kupą co moim psiskom odpowiadało bardzo, rodzince mniej :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Widocznie przewrażliwiona jestem :p. Ale konina przy żołądkach wysiada, jak żołądki otworzyłam (zamrożone na kość) to prawie mnie z kuchni wyrzuciło :evil_lol:. Shina zadowolona, a Hexa po dopiero dłuższym zastanowieniu spróbowała tego czegoś cuchnącego :lol:. Nareszcie nie jedzą trawy jak szalone, kupy niestety nie wiem jakie bo nie przyuważyłam kiedy robiły. Jak skończymy żołądki pewnie za jelenia się weźmiemy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

[quote name='Ashley']A zamawialiście mielonego strusia z kością? Interesuje mnie, jakiej wielkości są zmielone kości - drobniutkie, czy raczej większe kawałki?[/QUOTE]
Strusia nie miałam ale miałam ostatnio dzika - bez kości. Cerber był dzikiem zachwycony (a jego ciężko zachwycić czymkolwiek) ;)

Teraz w ofercie pojawił się królik. Czy ktoś już próbował?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...