Jump to content
Dogomania

rodowodowy szczeniak


aniaijaga

Recommended Posts

Nurtuje mnie takie pytanie, czy szczeniak kupiony w hodowli po rodowodowych rodzicach(który sam ma rodowód ) musi zostać zapisany do związku kynologicznego , lub do innych tego typu organizacji/ instytucji? czy nowy właściciel ma jakieś obowiązki z tym związane, czy po kupnie nic nie musi robić i nigdzie swojego psa nie rejestrować ?
z góry dziekuje za odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaijaga']Nurtuje mnie takie pytanie, czy szczeniak kupiony w hodowli po rodowodowych rodzicach(który sam ma rodowód ) musi zostać zapisany do związku kynologicznego , lub do innych tego typu organizacji/ instytucji? czy nowy właściciel ma jakieś obowiązki z tym związane, czy po kupnie nic nie musi robić i nigdzie swojego psa nie rejestrować ?
z góry dziekuje za odpowiedz[/quote]

Pies po rodowodowych rodzicach (rasowy) posiada metryczkę, nie musisz, ale możesz rodowód wyrobić ;) poza tym małym papierkiem (gwarancji, ze tak się wyrażę jakości) to normalny pies ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaijaga']Nurtuje mnie takie pytanie, czy szczeniak kupiony w hodowli po rodowodowych rodzicach(który sam ma rodowód ) musi zostać zapisany do związku kynologicznego , lub do innych tego typu organizacji/ instytucji? czy nowy właściciel ma jakieś obowiązki z tym związane, czy po kupnie nic nie musi robić i nigdzie swojego psa nie rejestrować ?
z góry dziekuje za odpowiedz[/quote]

Jak nie wyrobisz rodowodu to nic się nie stanie, nikt Ci psa nie odbierze itp.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaijaga']Nurtuje mnie takie pytanie, czy szczeniak kupiony w hodowli po rodowodowych rodzicach(który sam ma rodowód ) musi zostać zapisany do związku kynologicznego , lub do innych tego typu organizacji/ instytucji? czy nowy właściciel ma jakieś obowiązki z tym związane, czy po kupnie nic nie musi robić i nigdzie swojego psa nie rejestrować ?
z góry dziekuje za odpowiedz[/quote]

Zazwyczaj jest tak jak wcześniej forumowicze napisali-kupujesz psiaka z metryczką a to czy chcesz zapisać się do związku i wyrobić rodowód to już twoja prywatna sprawa ;)

Ale bywa też tak jak u mnie.
Mam w umowie kupna-sprzedaży zapisane że muszę wyrobić rodowód,zarejestrować w organizacji należącej do FCI i wystawić pomiędzy 18 a 36 mc życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaijaga']Nurtuje mnie takie pytanie, czy szczeniak kupiony w hodowli po rodowodowych rodzicach (który sam ma rodowód ) musi zostać zapisany do związku kynologicznego , lub do innych tego typu organizacji/ instytucji? [/quote]

Nie musi, chyba że hodowca zastrzegł to w umowie. Skoro szczenię ma rodowód chodzi zapewnie o PKPR. Jeżeli tak, możesz go zgłosić jedynie w PKPR, w ZKwP masz drzwi zatrzaśnięte.

Link to comment
Share on other sites

Tak się ma, że są wystawy Związku Kynologicznego (większość), a PKPR organizuje swoje. Szkoda że nie ma współpracy, ale biorąc pod uwagę stosunki między organizacjami (a przynajmniej obraz, jaki wyłania się choćby z tego forum), nie ma na nią szansy, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Nie wystawisz psa, tyle. Nie wiem jak można to jaśniej określić.

[quote]W 2001 r. powstał w naszym kraju [B]Polski Klub Psa Rasowego[/B] ( PKPR ). To niewielkie stowarzyszenie zrzeszone w mało znanej federacji ACE. Wydawane przez PKPR [B]rodowody nie są honorowane przez kraje członkowskie FCI[/B]. Psy z takim rodowodem [B]nie mogą brać udziału w wystawach FCI[/B], czyli także organizowanych przez ZKwP. Hodowcy [B]nie mogą[/B] jednocześnie należeć do obu tych organizacji. PKPR [B]nie ma wglądu[/B] w księgi rodowodowe prowadzone przez FCI, więc nie weryfikuje pochodzenia psów przy wystawianiu własnych dokumentów.

([URL="http://www.briard.com.pl/hodowla"]Briard, owczarek francuski - organizacje kynologiczne - Briardy w Polsce.[/URL])
[/quote][quote][B]Na stronach Polskiego Klubu Psa Rasowego widnieje informacja o przynależności do FCI. Informacja jest o tyle myląca, że większość osób uznaje, ze PKPR przystąpiło do naszego FCI i kupując psa z PKPR można wystawiać go na wystawach ZKwP. Niestety, nie ma nic bardziej błędnego. FCI do którego należy PKPR to zupełnie inna organizacja niż FCI do którego należy ZKwP. Pies z rodowodem PKPR ne może być wystawiany na wystawch ZKwP. [/B] [B]Choć znaczki i nazwy obu organizacji są łudząco podobne, to ich strony, jak i same organizacje bardzo się od siebie różnią:
[url]http://little-star.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=300&Itemid=28[/url] [/B][/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...