Jump to content
Dogomania

Karma Puffy-z biedronki.


as900

Recommended Posts

Guest papillonek

[quote name='westie_justa']Ja mam westke ale oprócz tego na podwórku mamy dwa duże psy (takie bardziej rodziców) były karmione Puffi (fee) no bo nie byół nas stać za bardzo na lepsza karmę, w czasie zimowym, tak jak i teraz dostawały gotowany korpus z indyka lub jakieś inne części indyka;) z np: kaszą ważywami chlebkiem, lub makaronem, więc to raczej jest dobre jedzenie, które jedzą do tychczas, ale zazwyczaj już na wiosnę/lato, jedzą jakieś suche, ale co kupić żeby nie było to Puffi? nie chcę aby moje psy były trute tym świnstwem czego mam świadomość ale do końca nie mogę decydowac, poza tym że zawszw się pytam co psy jadły. Czy jest jakaś karma sporo lepsza od Puffi, oczywiście oprócz suchego dostają kości, lub jakieś mięsko, od czasu do czasu, ale suche też musi być dobre, tylko jakie bo Puffi tanie jest i to aż śmiesznie skoro 5kg kosztuje 10zł, to aż mnie zdziwiło, przy tym co ja kupuje mojeje westce (bo o niej to ja akurat decyduje co je itd.) ja za 10zł to mam 1kg a nie 5! Czy w markecie znajdę jakąś porządniejszą karmę?
będę wdzięczna za odpowiedź:D[/QUOTE]

A dlaczego z marketu,jak mówiłaś ,ze codzinnnie chodzisz po Animonde dla westa.To przy okazji możesz kupic np.brita.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Martens']W żadnej z tych karm nie ma 4% mięsa. Jest 4% konkretnego rodzaju mięsa w całej masie produktów mięsnych użytych do jej produkcji.
A podobno czytać każdy umie :diabloti:[/QUOTE]

Wybacz,ale ja w chapi więcej mięsa nie widzę :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']A dlaczego z marketu,jak mówiłaś ,ze codzinnnie chodzisz po Animonde dla westa.To przy okazji możesz kupic np.brita.[/QUOTE]
No taka tak chodzę (co 3 dni;)) ale w marketach to te karmy sa tanie... własnie sie zastanawiam bo dziś jak kupowałam Dotcekarmę to okazało się że mają też Brit, 8zł za kg więc tak jakbym kupiła 5kg.. .to by było za 40zł wiadomo że to 10zł nie jest ale chyba tak zobię:D

Link to comment
Share on other sites

No tak wychodzi taniej (jeszcze tym bardziej ze moi rodzice mają sklep z drobiem:lol:) ale tak w lato to zazwyczaj suche dostawały, więc tak mówię że do przechrupania jakby coś było to chociaż coś zdrowego, bo gdybym mogła to już dawno by świństwa nie jadło, bo przecie to moja decyzja do koca nie jest..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa'] mają też Brit, 8zł za kg więc tak jakbym kupiła 5kg.. .to by było za 40zł wiadomo że to 10zł nie jest ale chyba tak zobię:D[/QUOTE]

a jak kupisz od razu 15 kilo to zapłacisz 90 z dowozem do domu, nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na karmę na kilogramy!

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='pauli_lodz']a jak kupisz od razu 15 kilo to zapłacisz 90 z dowozem do domu, nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na karmę na kilogramy![/QUOTE]

Fakt jakbym miała większego psa,ale nam kilo starcza na miesiac do 1,5 to zanim pies by zjadł 5 kg minąłby rok i ta karma do niczwego by sie nie nadawała !

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak z tym rossmanowym winstonem, ale mi jak na marketową karmę całkiem podobał się ten zielony Orlando z Lidla- chyba 20parę procent mięsa miał, a z kolei nie ma fantazyjnych neonowych kolorów, i u mnie jak psiaki awaryjnie czasem dostaną, to jedzą całkiem chętnie :) nie było też tak, żeby nagle po nim dostały biegunki, chyba nie jest taki znowu najgorszy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Paulina87']Pani Berwid-Wójtowicz, która jest specjalistką żywienia zwierząt mówiła, że były robione jakieś badania i dog chow wcale nie wypada tak źle na tle innych karm ze średniej półki.[/QUOTE]

pytanie jakie były te badania i w porównaniu do jakich karm ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sandra&ABC']Ja za brita adulta ostatnio płaciłam 160zł za 30kg...z dostawą pod same drzwi :)[/QUOTE]
A ja płacę 130 zł za 7 kg Orijena (nie ma porównania ;)) Niestety wg mnie w Puffi są same "odpady atomowe", ale jest jeszcze w Biedronce bodajże Winner.....i kosztuje więcej:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego zacnego forum. :)
Od niedawna (pisząc tego posta od 2 tyg.) zdecydowałem się i zaadoptowałem psinkę, kundelka który wyglądem przypomina owczarka niemieckiego. :)
Suczka była trzymana w klatce na wiejskim gospodarstwie, karmiona była czym popadnie, resztki, kości, trzewia, itd. itp. w tej chwili jestem w trakcie dobieranie jej karmy w realiach miasta, od poprzedniej właścicielki wiem że tematowa karma Puffi jej smakowała i jadła bez problemu, ale po przeczytaniu tego wątku mam wątpliwości przed jej zakupem i podawaniem jej psu. Próbowałem już chappi które jak już się doczytałem nie jest zbyt dobre co i moja psinka chyba podświadomie wyczuła bo jeść nie chciała, próbowałem również pedigre też pudło, royala całego wywaliłem bo pies nie zjadł, ugotowany kurczaczek z marchewką i ryżem został wywalony prawie w całości po wyjedzeniu kawałków mięsa. Zdesperowany poszedłem do sklepu zoologicznego w którym sprzedawca polecił mi karmę: Animonda GranCarno Adult (puszka), ciekaw jestem waszych opinii na temat tejże karmy i czy jest lepsza od ww. puffi'ego?


Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Mikula']Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego zacnego forum. :)
Od niedawna (pisząc tego posta od 2 tyg.) zdecydowałem się i zaadoptowałem psinkę, kundelka który wyglądem przypomina owczarka niemieckiego. :)
Suczka była trzymana w klatce na wiejskim gospodarstwie, karmiona była czym popadnie, resztki, kości, trzewia, itd. itp. w tej chwili jestem w trakcie dobieranie jej karmy w realiach miasta, od poprzedniej właścicielki wiem że tematowa karma Puffi jej smakowała i jadła bez problemu, ale po przeczytaniu tego wątku mam wątpliwości przed jej zakupem i podawaniem jej psu. Próbowałem już chappi które jak już się doczytałem nie jest zbyt dobre co i moja psinka chyba podświadomie wyczuła bo jeść nie chciała, próbowałem również pedigre też pudło, royala całego wywaliłem bo pies nie zjadł, ugotowany kurczaczek z marchewką i ryżem został wywalony prawie w całości po wyjedzeniu kawałków mięsa. Zdesperowany poszedłem do sklepu zoologicznego w którym sprzedawca polecił mi karmę: Animonda GranCarno Adult (puszka), ciekaw jestem waszych opinii na temat tejże karmy i czy jest lepsza od ww. puffi'ego?


Pozdrawiam,[/QUOTE]

Najprawdopodobniej pies przyzwyczaił się już do tej ,,karmy" ,bo ma ona mnóstwo polepszaczy ,aromatów i nie wiadomo czego jeszcze. Najlepiej psiaka przegłodzić z dzien ,dwa(gwarantuję że nic się nie stanie) oprócz tego że psiak zje każdą karmę ,bo kilku tygodniach zobaczysz czy psy dana karma służy tzn.czy ma gęstszą sierść czy na sierści nie wystąpił łupież ,a jeśli nastąpiły zmienić karmę na inną .A nie mogę powiedzieć która karma będzie służyła akurat twojemu psiakowi ,bo każdemu psu służy inna ;) I nie ma jednej karmy idealnej dla wszystkich psów.Jeśli zależy Ci na dobrej karmie to najlepszy jest Orijen,Brit(z tańszych),Josera, i kilka innych.Grancarno jest karmą bardzo dobrą i na 100 % o niebo lepszą od syfu z Biedronki.A wiec musisz próbować każdej karmy aż znajdziesz tą dobrą ,która Twojemu psu będzie służyła.I trzeba czytać składy! im mniej polepszaczy tym karma jest lepsza.I jeśli karma dla psa(który jest mięsożercą) ma tylko kilka procent mięs anie nadaje się dla żadnego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Zakładam,że jest wśród pytających wielu młodych ludzi zależnych finansowo np.od rodziców.Są karmy tak zwane bytowe np.firmy Bosch.Bosch My Friend 20 kg kosztuje koło 80 zł.Bosch jagnięcina z ryżem 30 kg (dwa worki po 15 kg) kosztuje koło 180 zł.Psu o wadze 25 kilo wystarczy na dwa miesiące.Policzcie proszę ile kosztuje dzienne wyżywienie psiaka.Prosty rachunek-koło 3 zł dziennie.Myślę,że nawet niezbyt zamożnych,młodych właścicieli psiaków stać na to.W porównaniu z marketówkami całkiem nieźle zbilansowana karma.Młodzi wydają pewnie więcej dziennie na swoje potrzeby a mogą za tą cenę mieć przyzwoicie karmionego psiaka.Tu nie chodzi,że zachęcam akurat do Boscha ale jest wiele tak zwanych bytowych karm dobrych firm i niedrogich.Popatrzcie jeszcze na dawkowanie Puffi!!!Lepszych karm podaje się mniej z korzyścią dla psiaka:)Poszukajcie w firmowych karmach tzw.karmy bytowe.Na pewno lepsze niż Puffi itp.Pies to nie kura!!!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz, w takiej sytuacji zostaniemy przy GranCarno (puszka) przez parę tyg. i zobaczymy czy nie będzie zmian na futerku. Natomiast przeraziła mnie "tekturowa" karma sucha o której była mowa w tym wątku, nie jestem specjalistą w dziedzinie a moja wiedza na temat żywienia psów jest znikoma ale faktycznie wizualnie sucha karma puffi wygląda z goła jak kawałki zbitego szarego papieru nie powiem do czego. :) Natomiast jeżeli chodzi o karmę suchą weterynarz polecił mi Brit'a więc zakupiłem kilogram Brit Premium bodajże... nic, po prostu 0 zainteresowania (...) :-( suche chappi oczywiście tez było testowane z podobnym rezultatem, swoją drogą nie za bardzo wiem dlaczego granulki chappi są w bodajże 3 kolorach, na co psu barwnik spożywczy w żarciu? Chyba że to naturalne jaskrawe żywe kolory tych granulek... Czy mogę liczyć na jakąś sugestię co do suchej karmy? Jak rozumiem sucha puffi odpada. ;) Zastanawiam się nad suchą karmą Animonda, skoro moja psinka lubi puszki tej firmy może polubi suche granulki jeżeli oczywiście Animonda produkuje suche. Jak rozumiem po poście papillonek nie jest to najgorszy producent karmy i lepszy od puffi'ego. Co to jest właściwie karma bytowa? Ma to związek z aktywnością pieska? Moja psinka została "uwolniona" z klatki, więc podejrzewam że wiele ruchu nie zażywała, natomiast teraz regularnie biegamy sobie po lesie ok. 5km średnio co 1.5 dnia oprócz tego długie spacerki. Btw Bosch kojarzy mi się z sprzętem agd i elektro-narzędziami ;)


Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Może spróbuj Joserę Festival jest ona w postaci suchej karmy, ale gdy zaleje się ją wodą powstaje sosik, który zachęca psy do jedzenia. Koszt 15 kg to około 150-170 zł. Inną karmą polecaną niejadkom jest Acana Grasslands.

Moje psy jadły bosha i brita i nie narzekam, ale po jakimś czasie przestały im te karmy smakować. Teraz jedzą Joserę dla seniorów.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Mikula']Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz, w takiej sytuacji zostaniemy przy GranCarno (puszka) przez parę tyg. i zobaczymy czy nie będzie zmian na futerku. Natomiast przeraziła mnie "tekturowa" karma sucha o której była mowa w tym wątku, nie jestem specjalistą w dziedzinie a moja wiedza na temat żywienia psów jest znikoma ale faktycznie wizualnie sucha karma puffi wygląda z goła jak kawałki zbitego szarego papieru nie powiem do czego. :) Natomiast jeżeli chodzi o karmę suchą weterynarz polecił mi Brit'a więc zakupiłem kilogram Brit Premium bodajże... nic, po prostu 0 zainteresowania (...) :-( suche chappi oczywiście tez było testowane z podobnym rezultatem, swoją drogą nie za bardzo wiem dlaczego granulki chappi są w bodajże 3 kolorach, na co psu barwnik spożywczy w żarciu? Chyba że to naturalne jaskrawe żywe kolory tych granulek... Czy mogę liczyć na jakąś sugestię co do suchej karmy? Jak rozumiem sucha puffi odpada. ;) Zastanawiam się nad suchą karmą Animonda, skoro moja psinka lubi puszki tej firmy może polubi suche granulki jeżeli oczywiście Animonda produkuje suche. Jak rozumiem po poście papillonek nie jest to najgorszy producent karmy i lepszy od puffi'ego. Co to jest właściwie karma bytowa? Ma to związek z aktywnością pieska? Moja psinka została "uwolniona" z klatki, więc podejrzewam że wiele ruchu nie zażywała, natomiast teraz regularnie biegamy sobie po lesie ok. 5km średnio co 1.5 dnia oprócz tego długie spacerki. Btw Bosch kojarzy mi się z sprzętem agd i elektro-narzędziami ;)


Pozdrawiam,[/QUOTE]

Niektóre psiaki to niejadki same z siebie ,więc trzeba je trochę nakręcić na karmę :) Jeśli karma cały dzień leży w misce nie stanowi dla psa żadnej atrakcji.Trzeba wziąć kilka ziarenek i i sprawić żeby karma była dla psa atrakcyjna czyli ,,daj głos,łapa,druga i rzuc mu ją żeby zlapał wtedy na pewno będzie kojarzyć daną karmę z fajną zabawą ;)I dawaj karmę tylko na spacerach,bo tam lepiej smakuje.Zabieraj na spacery inne psy które jedzą karmę i nagradzaj je za to wtedy twój pies poczuje się zazdrosny i też będzie jadł ;)I tak jak mówiłam przegłodz psa parę dni ,a nic się nie stanie i pies będzie jadł każde jedzonko!I potem jeśli zacznie Ci jeśc ustal pory posiłków ,czyli dawaj miskę z karmą na 15 min,jeśli nie zje zabierasz i czeka do wieczora.Gwarantuje ze jeśli będziesz robiła jak Ci mówię w końcu będziesz miała żarłoka.Zamiast ciągle próbować nowe karmy nakręć psa na jedną.Możesz spróbować:
Joserę Fastivals (moczoną lub nie)
Animondę
granCarno
Brit(dla większego psa jak znalazł bo jest tańszy)
Orijen
Acana

Link to comment
Share on other sites

moje dotychczasowe psiaki też były karmione chappi lub pedeegri i to przez praktycznie całe swoje życie i nie chciały innych karm jeść. Teraz mam dwa kolejne psiaki ale im gotuję ryż z mięskiem i warzywkami po pierwsze taniej a po drugie wiem co im daję i wiem że ich niczym nie truję, suchego jedzenia już nie za bardzo chcą więc nawet im nie kupuję za często, miały jakąś karmę Alnutra czy jakoś tak ale nie ja kupowałam i nigdy nie słyszałam o takiej karmie. Dziś mam dla swoich porcję rosołową i szyjki kaczek czy coś tam do tego myślę by dać im zamiast ryżu kaszę jęczmienną pęczak czy coś innego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajaa21']do tego myślę by dać im zamiast ryżu kaszę jęczmienną pęczak czy coś innego[/QUOTE]

To akurat kiepski pomysł, bo grube kasze są ciężkostrawne i często powodują wzdęcia, biegunki.
Jak chcesz dla urozmaicenia zastąpić czymś ryż to najlepiej makaronem albo płatkami jęczmiennymi.

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, dziękuję za dobrą radę papillonek faktycznie jedzonko smakuje o wiele lepiej jak się pobiega, pobawi i troszkę zmęczy. ;) Tyle że jak jedzonko weszło na plac boju już nic się nie liczyło za bardzo, ani patyk, ani zabawki. :P Joserę już zamówiłem w ilości testowej wraz z sporym zapasem Animonda zobaczę jak mojemu pieskowi posmakuje sucha karma Josera. :)


Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...