Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla shih tzu?


Yanni

Recommended Posts

[quote name='Roxy']No i znowu mam tadka niejadka:( przyszla nowa dostawa acany a Toffik protestuje i nie je. Czasem troche skubnie karmy i odchodzi. No i znowu musze zmienic!!! Gorzej niz z dzieckiem[/QUOTE]
To samo co mój Pedruś ...:D
Teraz Pedruś wcina Purie Pro Plan jagniecina i ryż :)
Tez miałam dosyć i założyłam watek przeczytaj sobie może uda ci się :)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/182314-Nie-chce-jeA-AE-suchej-karmy-Co-robiAE-JuA-brak-pomysA-A-w-POMOCY[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']To samo co mój Pedruś ...:D
Teraz Pedruś wcina Purie Pro Plan jagniecina i ryż :)
Tez miałam dosyć i założyłam watek przeczytaj sobie może uda ci się :)
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/182314-Nie-chce-jeA-AE-suchej-karmy-Co-robiAE-JuA-brak-pomysA-A-w-POMOCY[/URL][/QUOTE]
Widze, że jednak ten Flatazor się nie sprawdził?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Agaa']Mam pytanie:
- Czy moge karmic mojego shih tzaka taka karma ? [url]http://www.telekarma.pl/p87/royal.canin.medium.junior.15.kg.htm[/url][/QUOTE] Shih tzu dorosły wazy 8 kg To dlaczego chcesz karmic karma dla psów o wadze od 11-25 kg:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Shih tzu dorosły wazy 8 kg To dlaczego chcesz karmic karma dla psów o wadze od 11-25 kg:shake:[/QUOTE]

Może dlatego, że taka jest akurat w domu dla drugiego psa albo coś w tym stylu - a sklad jest niemal identyczny z karmą tej samej linii dla pieskow mini, proponuję sprawdzić na stronie.
Podobna różnica (czyli prawie żadna) jest też między składami karm dla poszczególnych ras, a tymi dla psów dorosłych o danych rozmiarach. Ach, przepraszam, jest różnica w cenie :evil_lol:

Karmę medium wg producenta można już podawać psom o docelowej wadze 11 kg - rozumiem, że te 3 kg róznicy spowodują ciężkie upośledzenie rozwoju psa? ;)

Jedyne co może być problemem, to wielkość granulek (choć Royal Medium Adult ma i tak dość małe; junior pewnie jeszcze mniejsze) - ale wystarczy rozmoczyc karmę. dla mnie w ogóle wydzielanie róznych karm dla ras ważących 8 i 12 kg to po prostu chwyt marketingowy i sposób na podniesienie ceny zludzeniem o niebywałym dopasowaniu karmy do potrzeb psa ;) Sens ma tylko inna karma dla rosnących olbrzymów, bo ta nie może być zbyt "bogata", bo nie spowodować zbyt szybkiego wzrostu i problemów z układem ruchu.
Naprawdę nie sądzę, żeby taki pomysł był powodem do odsądzania Agi od czci i wiary ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens[/B], bardzo, bardzo dziekuje ;)

Pytam sie was, poniewaz taka karme dostalam od Pani z hodowli gdy odbieralam malucha i mowila, ze ta karme moze jesc. :razz: I od dzisiaj mu ja podaje.
A granulki nie sa takie duze, maja okragly ksztalt.
Szczenior wcina je w przeciagu 10 sek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja moją Nefre (5 tyg.) karmię karmą dla szczeniaków RC nasączoną w mleczku, dodatkowo zaczęłam jej podawać kaszke manną na mleku przygotowaną i jest bardzo z niej zadowolona. RC również je chętnie ale kaszka szybciej znika z miseczki. jak skończy 6 tyg. zamierzam jej wprowadzić do menu makaronik, kurczaczka, warzywka i ryż. Po konsultacji z wet powiedział że takie menu na początek to dobry start o ile przyswoi takie jedzonko bo niektóre pieski bywają wybredne. Poprzedniego pieska (kundelka) również w ten sam sposób rodzice karmili i wyrósł na pięknego futrzaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens'][B]TrinityLoves[/B] ktoś sprzedał Ci szczenię w wieku 5 tygodni?![/QUOTE]
Mnie to juz chyba nic nie zdziwi. Moja sasiadka, ktora rowniez ma shih tzu dostala szczenie w wieku 3 tygodni ! :shake:

Martens, dziekuje za odpowiedz. Szkoda, ze wczesniej nie zapytalam, bo ta stara karma mi sie juz konczy i wlasnie chcialam sie przezucic na inna. No nic jakos sie to zrobi.

Link to comment
Share on other sites

He moj Toffik znowu wybrzydza. CZsem zje normalnie a czasem podejdzie zje troszke i to cale jego jedzenia.
Czasem dodaje mu troszke tunczyka to wtedy miseczka az sie swieci:)
A mam pytanko, bo wyczytalam, ze ktos tu daje mleczko shih tziakowi. Czy mozna dawac mleko??? bo mi mowili, ze nie wiec sie pytam jak to jest.

Link to comment
Share on other sites

Ja też raczej nie daje, bo sama ma problemy z trawienie laktozy, nawet mój kot miał więc boję się, że przy większej ilości moga być problemy. Gizmuś też mało je, ale czasem zmieniam, albo dodaje ścięte białko, ale najwazniejsze jest by dużo pił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat & Timon']Mnie to juz chyba nic nie zdziwi. Moja sasiadka, ktora rowniez ma shih tzu dostala szczenie w wieku 3 tygodni ! :shake:

Tak, miała 5 tygodni jak ją odebraliśmy, bo matka się nimi nie zajmowała, nie karmiła je wręcz była agresywna na maluszki i dlatego pani je sprzedaawała wczesniej. Wet powiedział że dobrze sie rozwija mleczko dla psiakow powoli odstawiwmy i dostaje RC i domowe jedzonko tzw papki.

Link to comment
Share on other sites

No tak bo najlepiej żeby wszystko suczka odwaliła a ludzie tylko kasę zgarnęli ...
Profesionalny 'hodowca' ...
Dziwię się też że ludzie brali te maluchy, bo jak by ludzie nie kupili to by 'hodowcy' musieli się nimi zająć mimo braku pojęcia o hodowli .
No nic musisz teraz dbać o maluszka, o żywienie o socjalizacje itd.

Myślę że ona nie była agresywna tylko uczyła maluchy, w końcu suczka nie karmi szczeniaków nie wiadomo ile z tego co się orientuję to do 4-5 tyg. a później jakoś musi je 'odgonić' i nauczyć że już dość...
ale mogę się mylić bo nie znam się na rozmnażaniu i nie planuję się na tym znać ;)

Link to comment
Share on other sites

Totalna nieodpowiedzialnośc kasa kasa kasa :) potem nie dziw się jak pies będzie agresywny, wiem co mówie miałam do czynienia z takim gagatkiem.

a tak poza tematem, skoro można wziać sobie 5 tygodniowe szczenie to dlaczego kobiety nie rodzą po 6 miesiącach ciąży.. ? Dziecko jest odzywiane sondą , leży pod inkubatorem itp ? Ciekawe zjawisko, nie?

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że ludzie nie wiedzą, że w pozostawaniu szczeniąt w gnieździe do określonego wieku nie chodzi tylko o karmienie mlekiem matki... Młode psy uczą się podstawowych zachowan społecznych od swojego rodzeństwa, uczą się m. in. wyczucia w używaniu zębów - i niestety wiele małych piesków dławiących się z wściekłości na spacerze na widok innego psa, zaczepiających z agresją większe psy i nie umiejących się po psiemu "poddać" czy gryzących młodsze uległe psiaki - to niestety efekt za wczesnego zabrania z gniazda...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mój Tofi zachwyca się royalkiem. Podaję mu go bo mial to podawane po odstawieniu mleka matki. Może z czasem spróbujemy czegoś innego. Słyszałam o acanie, bardzo mi ją polecano w jednej hodowli. Roxy ale Twój wygląda słodko z tą kokardką :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elcysia']mój Tofi zachwyca się royalkiem. Podaję mu go bo mial to podawane po odstawieniu mleka matki. Może z czasem spróbujemy czegoś innego. Słyszałam o acanie, bardzo mi ją polecano w jednej hodowli. Roxy ale Twój wygląda słodko z tą kokardką :)[/QUOTE]

He he dziekuje:)
Moj toffcio tez zajadal royala jak byl maly, pozniej gdy nadszedl czas zmiany na karme dla doroslego shih zaczely sie problemy....
Jesli twoj piesek nie wybrzydza to narazie nic nie zmieniaj!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Moja Karunia ma 3 lata od 2lat karmię ją britem care czuje się po niej dobrze jest alergikem kupuję z jagnięciną.Wcześniej dostawała purinę od chodowcy po której wymiotowała po purinie dostawała acanę ale jej też nie służyła.Uwarzam że brit jest dobrą karmą ale nie każdemu pieskowi służy.Mam jeszcze sunię ze schroniska

Zojeczkę której brit już nie smakuje i muszę się rozejrzeć za innąkarmą

Link to comment
Share on other sites

Jesli twoj piesek nie wybrzydza to narazie nic nie zmieniaj!!!

 

Samo wybrzydzanie nie musi być powodem do zmian. Shih tak mają, że lubią testować, jak szybko się złamiemy. Moja Tina po RC drapała się i miała problemy z uszami. Puriny Pro Plan z łososiem nie chciała tknąć za Chiny Ludowe, przeszłyśmy etap Acany i Orijena - niby w porządku, ale kupy zbyt duże i zbyt częste. Od trzech miesięcy jest na Husse - Valp Lamm & Ris jeszcze w wieku szczenięcym, teraz już Husse Lamm & Ris / Husse Lax & Ris dla dorosłych i jestem zadowolona. Włos ładny, energii dużo, zero problemów trawiennych. Testowałam też Fish4Dogs i może kiedyś zamówię dla odmiany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...