Jump to content
Dogomania

Nowa ksiazka o PONach w j. angielskim.


AnnaIK

Recommended Posts

"kilka" to moze przesadzone slowo, bo mialam na mysli dokladnie 2.
Jest ciekawy niby-komentarz do wzorca p. ś.p. Lucienne Jasica - "How to judge a PON in new millenium". Takiej publikacji wcześniej nie było. Dotyczy sędziowania PONa, ma ciekawe ( a jednocześnie wymagające ) spojrzenie na kilka aspektów w rasie. Książka to to nie jest, raczej broszurka, ale niezmiernie warta przeczytania.
Nie zgadzam się tam ty;lko z jedną rzczą - z ogonami. P. Lucienne pokazała kilka pozycji długiego ogona które są prawidłowe, wymieniła też te - tóre są prawidłowe. Ale o ile wiem to nasz Klub nic nigdy nie mówił o pozycjach ogona - jakie powinny być akceptowane a jakie nie.
No ale poza tym to bardzo polecam ową broszurkę!

Druga pozycja to nie pamiętam tytułu, ale książka wydana w USA m.in. przez p. Suupronowicz i p. Borkowskiego. To, wydaje mi się, jedna z najlepszych książek o PONach dostępnych w USA...nie wiem czy teraz łatwo ją kupić, ja bynajmniej nie mam tej książki w domu, widziałam i oglądałam ją tylko u znajomych za granicą i bardzo mi się podobała.

Jets jeszcze jedna książka o PONach w jęz. ang, wydana przez Betty Augustowski, ale wydaje mi się że jest raczej dla początkujących PONiarzy. Traktuje tematy ogólno-psie, m.in. choroby, pasożyty itp. Dużo zdjęć. Książka ta, mimo że amerykańskiego autora, została wydana w Anglii i chyba tam głównie jest dostępna.

Gorąco polecam te 2 powyższe ;pozycje, jeśli masz Aniu do nich dostęp!

pozdr
Ula & Pomponiki

Link to comment
Share on other sites

cóż miała wizje... ostatnio ich dużo

też już czekam na książkę, musze powiedzieć, że ja ostatnio dostaje mase publikacji o lhasa z USA... pieknie wydane, fajne zdjecia... niektore to typowe roczniki więc skarbnica wiedzy marzy mi się coś takiego o PONach

tu wielkie PODZIĘKOWANIA dla naszej Ani IK ;) za powiększanie mojej bibloteczki o lhasa :*

Link to comment
Share on other sites

Ula, tej pierwszej pozycji "How to judge a PON in new millenium", niestety nie mam, nawet nie wiedzialam, ze zostala taka wydana. Natomiast druga pozycja o ktorej wspominasz to chyba "The Officia Book of the Polish Lowland Sheepdog" to mam. Ciekawa pozycja, dla poczatkujacych ale teraz wolalabym cos "glebszego" dlatego tez ta nowa ksiazka Terrie Cousins-brown bardzo mi sie podobala. ( mam juz drugi egzemplarz, nie pogodzilam sie z tym, ze pierwszy zostal 'zjedzony" :evil: 8)
Jesli chodzi o ksiazke Betty Augustowski bardzo prosilabym o tytul. Tez o tej publikacji nic nie slyszalam. Jak ja jeszcze malo wiem... :roll:

Dzidtka :wink: , nie ma sparwy. caly czas mam ksiazki o Lhasa na uwadze :)

Link to comment
Share on other sites

A jest jest! :D

[quote]Polski Owczarek Nizinny (PON)
Best.Nr.: ISBN 3-933228-75-1
Helga Zimmermann

Artikelpreis: 10.00 EUR

Polski Owczarek Nizinny (PON) Neu in der Reihe "Kynos Ratgeber" Der Polski Owczarek Nizinny (PON) ist ein robuster und vielseitiger Hund für alle Fälle. Dieser Ratgeber ist ein unverzichtbares Handbuch für seinen Besitzer oder Menschen, die über die Anschaffung dieses liebeswerten Hundes nachdenken. Die Autorin Helga Zimmermann ist Zuchtberaterin und Betreuerin der Rasse im Institut für ganzheitliche Hundezucht. 80 Seiten, fester Einband, durchgehend farbig bebildert [/quote]

Autorka jest czlonkiem trzeciego klubu PONa w Niemczech, tego, ktory nie nalezy do FCI.
Nie pamietam dokladnie, ale najwiecej jest tam chyba o wychowaniu, zywieniu itd, czyli bardziej ksiazka ogolna o psach, o historii jest tam niewiele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='truflaistrucel']JustynaJK prosze skonatktuj sie ze mna na mojego maila: [email][email protected][/email]
Moja poczta na dogomanii nie chodzi zbyt sprawnie.

Takze wszyscy inni zainteresowani ksiazka ( cena 20 euro ) -- prosze wysylac maila do mnie :wink:[/quote]

Czy do Niemiec tez wysylasz? ( wtedy by sie oplacilo zrobic zbiorowa paczke)
Jak nie, to musze sie zastanowic- musialabym chyba rodzinie podeslac kukule do oplacenia :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='truflaistrucel']JustynaJK prosze skonatktuj sie ze mna na mojego maila: [email][email protected][/email]
Moja poczta na dogomanii nie chodzi zbyt sprawnie.

Takze wszyscy inni zainteresowani ksiazka ( cena 20 euro ) -- prosze wysylac maila do mnie :wink:[/quote]


jestem już szczęśliwą posiadaczką 1 egzemplarza i wszystkim polecam tą pozycję!

Jeszcze raz dziękuję za pamięć!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...