Jump to content
Dogomania

Nowa ksiazka o PONach w j. angielskim.


AnnaIK

Recommended Posts

Nie wiem czy wiecie, w jezyku angielskim ukazala sie nowa ksiazka o PONach "The Complete Polish Lowland Sheepdog" napisana przez Terrie Cousine-Brown.
Wlasnie ja otrzymalam, wiec dzisiejszy wieczor poswiece lekturze........
Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych moja recenzja.......
Ksiazka zawiera duzo ciekawych informacji ( jak dla mnie ), odzwierciedla sytujace rasy w obecnych czasach np. tendencje do pomniejszania rasy ( co widac np. w USA ), strukture i pielegnacje wlosa, oraz ciekawe zagadanienia jak wybor szczeniaka, sedziowanie POnow, historie rasy przed II Wojna Swiatowa.
Brak zbednych opisow, moim zdaniem sama esenscja. Polecam.
Jeden minus to mala ilosc zdjec.

Ps. Jest to moje zdanie, czyli osoby poczatkujacej w PONim swiatku :))

Link to comment
Share on other sites

Brzmi ciekawie!
Interesuje mnie, czy o historii jest duzo konkretow ( moze jakies stare zdjecia?) i czy jest cos o niemieckich PONach ? ( tez sa tendencje do zmniejszania rasy)
No i oczywiscie, czy ta ksiazke mozna jakos zamowic bez osobistej przeprawy przez ocean :wink:

Link to comment
Share on other sites

:evilbat: az wstyd sie przyznac z mojej ksiazki zostaly strzepy :-?
Moja wina, moja wina, :wallbash: ksiazke zostawilam na fotelu, niestety cos kudlatgeo :confused: w wydaniu mniejszym lub wiekszym zrobilo konfetti...............zostal praktycznie tylko grzbiet.


niani ni w ksiazce tej jest kilka starych zdjec, ale tak "na lekarstwo"
Nic o niemieckich PONach. A jesli chodzi o zakup ksiazka ta tez jest wydana w Angli a wiec troszke blizej i moze taniej
Na tej stronie ja ja kupilam [url]www.trafford.com[/url] i chyba bede musiala kupic jeszcze raz ........... :roll:

PS. czy wasze POny tez czytaja ?? Moj Pepe od zawsze poczawszy od gazet przez ksiazki do papieru toaletowego i serwetek ............. :pissed: :-?

Link to comment
Share on other sites

Ozdoba to oczytana panna, musi sie dokształcać taka młoda polka a juz po angielsku czyta ;) na stronie Uli od Pompona jest kilka zdjęć jak jej sunia Trufla (dla mnie i tak Pomponka "czyta" ;) )

swoją droga Terrie Cousine to jedna z nielicznych hodowczyń i sędziów z zagranicy znająca się na PONach...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej, zapisalam sie....ale czy bede tu czestym gosciem....zobaczymy :D

Chcialam tylko powiedziec ze ksiazka o ktorej mowi Ania bedzie niedlugo dostepna w sprzedazy w Europie, a dokladnie w Polsce :D Wiec wszystkimm zainteresowanym radze jeszcze troszke cierpiliwie poczekac :wink:

Co do zdjec......i tak byl problem z wybraniem, ale wydaje mi sie, ze az tak malo ich tam nie ma :D jest sporo kolorowych, to tez plus. No i wlasciwie sa tylko polskie PONy ( z kilkoma wyjatkami ) bo chodzilo o zobrazowanie polskich PONow.
A to zdjecie na okladce jest mojego autorstwa :lol: :lol: :lol:

Sama sie nie moge doczekac kiedy owa kisazka wpadnie w moje rece :D

pozdrawiam wszystkich PONiarzy-dogomaniakow!!!
Ula z pomPONami

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka -

nie bedzie :D ......sama robilam korekte 8)

A zdjecia........wydaje mi sie, ze sa bardzo dorbze dobrane. Pewnie, powie ktos ze dobrane nieco subiketywnie - trudno w takich piblikacjach by byl0o inaczej. Ale przede wszystkim wiele jest najlepszych PONow ostatnich lat. Jest tez triche zdjec archiwalnych.

pozdr
Ula

p.s. Szymon dostal CWC!!!!! HURRAAAAA :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, zbieram listę chętnych na książkę Terrie. Oczywiście sprowadzę więcej egzemplarzy, ale chcę się mniej więcej zorientować ilu jest zainteresowanych. Książka będzie kosztować ok. 25 euro. Proszę dajcie znać, kto chętny.

pozdr i polecam :D
Ula & Pomponisko & Truflisko

Link to comment
Share on other sites

Fajne ze jest kilku zainteresowanych :) Ksiazki juz zamowilam, jeszcze musze sie dogadac z Terrie co do formy przesylki. Ksiazki nie beda kosztowac wiecej niz 20 euro. Mysle ze powinnam dostac je w polowie sierpnia, moze uda sie juz na wystawe w Sopocie.
Ksiazki beda do odbioru na wystawach lub na zyczenie moge wyslac poczta ( oplate za przesylke ponosi zamwiajacy ).

Jak tylko ksiazki dotra do mnie to dam znac.
Pozdrawiam z pochmurnego Szczecina
Ula & mokre Pompony

Link to comment
Share on other sites

Jak na ironię jest kilka dobrych pozycji nt. PONów w jęz. angielskim...
Nigdy ich jednak nie przetłumaczono.
Nie wiem jaki los spotka książkę Terrie, ale na pewno na tłumaczenie w najbliższym czasie nie ma szans.

Pozdr
Ula
p.s. Książki będą wysłane do mnie już w przyszłym tygodniu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...