Jump to content
Dogomania

weight pulling


Rodan

Recommended Posts

witam was mam pytanie zwiazane z ta dyscyplina mam pieska 8 mies. co prawda to nie husky ale mysle ze w uciagu tez nie powinien byc najgorszy ale problem polega na ty ze jak mu cos podczepie pod szelki to on zaczyna panikowac odwraca sie za siebie i nie chce ciagnac jak go do tego przyzwyczaic A tak w nawiasie jedzie z was ktos na uciag do dziergowic

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rodan']witam was mam pytanie zwiazane z ta dyscyplina mam pieska 8 mies. co prawda to nie husky ale mysle ze w uciagu tez nie powinien byc najgorszy ale problem polega na ty ze jak mu cos podczepie pod szelki to on zaczyna panikowac odwraca sie za siebie i nie chce ciagnac jak go do tego przyzwyczaic A tak w nawiasie jedzie z was ktos na uciag do dziergowic[/quote]

8-miesięczny psiak jest za młody na uciągi :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

[quote name='aNiOlEcEk']czy moge powoli zaczynać WP z 12 miesięczną amstaffką? ;)[/quote]


Powoli możesz już zaczynac ale z małymi ciężarami, najpierw przyzwyzajając sukę do szelek. Także jakieś niewielkie obciążenie i powoli mozna zaczynać, nie zapomnij o środkach wspomagających stawy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

To są odżywki dla ludzkich sportowców więc w sklepach z odżywkami dla sportowców ;) Normalna dawka jest gdzieś na ok. 80 kg chłopa więc przy stosowaniu u psa wystarczy przyjąć połowę dawki ( oczywiście zależy od psa, mój waży max 40 kg więc przyjmuje połowę dawki )

Różnią się składem i ceną, wystarczy wklepać w google.

Ja stosuję u swojego bulla z powodzeniem, mój wet po przeanalizowaniu składu również nie miał zastrzeżeń - próby wątrobowe wyszły okej.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Co jest lepsze to pojęcie względne. Najlepszy dla mojego psa jest ANIMAL FLEX i wiem to z autopsji.

Arthrofos czy Arthroflex są stosowane raczej profilaktycznie przy wzroście czy problemach stawowych wynikających z wieku. No i w kwestii składu wypadają blado przy ANIMAL FLEXie.

Animal Flex to specjalny preparat, owszem dla ludzi, ale ciężko trenujacych. Psie WP, tak jak i CP, jest sprotem siłowym o dużym obciążeniu stawów stąd wskazane jest podawanie preparatów złożonych i wieloskładnikowych.

Każdy robi jak uważa, ja po konsultacji z wetem i w oparciu o efekty stosowania ANIMAL FLEXa u siebie, zdecydowałam się na podanie go psu.
Z bardzo pozytywnym efektem. Odkąd go podajemy nie odnawiają się kontuzje.

Link to comment
Share on other sites

Złośnica jaką dawkę stosujesz u psa i przez jaki okres,zastanawiam się czy nie zmienić Arthylu(na rozwalone kolano moje) ?!

a przy okazji moje burki może by skorzystały bo póki co dostają arthrofos forte profilaktycznie ze względu na sporty uprawiane

Link to comment
Share on other sites

U Lugera ( w tej chwili 35 kg wersja sportowa, ok 40 kg wersja wystawowa) 1 saszetka - co 2 dzień jeśli trenuje czyli na pewno 3-4 miesiące z rzędu. Jeśli ma przerwe w treningach to 1 saszetka 1 x w tygodniu.
Ja osobiście po 2 operacjach kolana jem codziennie.

1 opakowanie ANIMAL FLEXa kosztuje u mnie 115 zł. w opakowaniu są 44 saszetki po 9 szt. różnych tabletek i kapsułek, czyli 1 opakowanie starcza dla Lugera na 3 miesiące. Pakuje tablety w pasztet lub banany i mam z głowy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote=Gosia>>>;12593141]wiecie może czy po zmianach acana sport ma nadal składniki chroniące stawy?[/quote]

tak ma,glukozamine i chondroityne to na 100% i coś jeszcze ale wyrzuciłam już worek(karme do pojemnika wsypałam)

jest lepsza od swojego poprzednika a psy moje szt 3 wyglądają i czują się rewelacyjnie :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...