Jump to content
Dogomania

Co po oczyszczeniu zębów z kamienia?


jestem_wredna

Recommended Posts

Dziś nasz Łatek (schroniskowiec, ok. 5,5 roku) przeszedł zabieg usuwania kamienia za pomocą ultradźwięków. Ma teraz śliczne, białe zębiska ;)

Prośba do Was, kochani dogomaniacy. Byłam tak zaaferowana odbieraniem naszego "ćpunka", że zapomniałam zadać wetce kilka pytań.
Po pierwsze - przez pierwszych kilka dni poleciła podawać psu pokarm papkowaty. Co konkretnie mogę mu dawać, bo nie mam pomysłu? :hmmmm:

A po drugie - jak dbać teraz o zęby psiaka, żeby zapobiegać odkładaniu się kamienia? Nie wiem jak to będzie teraz po zabiegu, bo przyjechał do nas ze schroniska już z zakamienionymi zębiskami (w ogóle same problemy z jego uzębieniem). Karmimy go tylko suchą karmą, Acaną. Dodam, że podawanie kości raczej nie wchodzi w grę, bo Łatek kilku zębów nie ma, a te które ma są dość pościerane.

Z góry dzięki!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Powinnaś teraz podawac gotowane, dobrze rozdrobnione mięso z warzywami i ryżem. Ewentualnie możesz zalać suchą karmę i jak zmięknie to zrobić z niej papkę. Jezeli chodzi o pielęgnacje uzebienia po czyczszeniu to musisz spróbowac przyzwyczajć go do szczoteczki i pasty. Na rynku są dostępne także rózne spraye i płyny do higieny jamy ustnej. Niestety pies moze mieć tendencje do odkładania się kamienia i wtedy pewnie za jakiś czas trzeba będzie zabieg powtórzyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...