Jump to content
Dogomania

Badanie krwi


kapselka_84

Recommended Posts

Mam problem chciałam zrobić mojemu psu 7 letniemu badania krwi,Pan Doktor wymienił następujące podstawowe:Morfologia,Astat,Alat,Mocznik,Kreatynina,mocz..Jednak boję się że może mi nie wystarczyć kasy na te wszystkie badania skoro za [pbranie krwi muszę zapłacić 40.00zł.Błagam o opinie...Czy jeśli wykonam np.samą morfologię to starczy żeby stwierdzić czy wszystko jest ok?albo które z tych badan są niezbędne żeby się dowiedzieć.Pomocy!!!
Proszę o szybką odpowiedz:-o

Link to comment
Share on other sites

To zależy w jakim celu robisz badanie krwi? profilaktycznie czy podejrzenie jest jakiejś choroby? morfologia pokaże ci skład krwi, rożne odchylenia od normy wskazują na różne choroby, jeśli chcesz zobaczyć stan organów typu wątroba, nerki to najlepiej zrób biochemie- czyli to co napisałaś aspat, alat, mocznik, kreatynina. W zależności od podejrzenia wet zleca przeprowadzenie określonych badań charakterystycznych dla danej choroby lub narządu. Trudno więc określić co najlepiej żebyś zrobiła. Twój pies ma juz 7 lat jak nigdy nie robilaś mu badania krwi to zrób mu komplet morfologię plus biochemie, mocz uważam jest mniej ważny jak krew choć jak wcześniej pisałam to zależy czy robisz te badania ze względu na podejrzenie jakiejś danej choroby, bo przy niektórych chorobach badanie moczu jest bardziej wzkazane jak krwi. Jesli jednak robisz tylko profilaktycznie, bo pies już ma 7-lat i chcesz sprawdzic czy wszystko jest ok a samopoczucie psa jest dobre, apetyt dobry, żadnych poważniejszych doloegliwości a masz naprawdę niewielkie fundusze to akurat tym troszkę starszym już psom zaleca się-Ast, Alt, mocznik, kreatynina, glukoza.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za szybką odpowiedz:pa co do ceny pobrania krwi(40zł)to też jestem w szoku ,a ta lecznica jest na ul,Morskiej w Gdyni Wet.Marlena Piechura Stokowska,nie wiem czy jest ktoś z Gdyni na tym forum...ale wracając do tematu nie dość ,że musiałabym zapłacić
40 zł za pobranie to jeszcze muszę wtedy zawieść tą krew do redłowa(szpital pck) tak poradziła Pani Doktor.Może ktoś poradzi jakąś ;ecznicę w gdyni (tańszą)i taką żeby lekarz dostarczał do badań krew?:cool3:
A te badania robię bo mój piesek bierze digoxin na serduszko i po za tym nie ma żadnych objawów jakiejś choroby,ale jak już pisałam nie robiłąm mu nigdy i chcę wiedzieć cz y z resztą jest ok;)

Link to comment
Share on other sites

paranoja i jeszcze krew sama zawozisz;/ nie jestem z gdyni więc nic nie doradzę, dogomaniacy z tych rejonów mogą nie zajrzeć na wątek więc napisz pw do niektórych na pewno mają zaufanych wetów i tobie doradzą lub zajrzyj na wątek o wetach, byc może tam ktoś kogoś fachowego polecił.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...