Jump to content
Dogomania

LIBIĄŻ - wystawa charytatywna dla psów z Olkusza!


Kinya

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwolę się skopiować z wątku Olkusza:
"A czy było rozważane wystąpienie na drogę sądową przeciwko władzom Olkusza, które są organem odpowiedzialnym za instytucje takie jak schroniska? Nie jestem prawnikiem ale gdyby tak przekopać się przez Ustawę o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997r. i wszelkie dotyczące tej ustawy rozporządzenia to może by się tam jakiś paragraf znalazł. Nie orientuję się dokładnie ale z tego co mi się o uszy obiło to Polska ustawa jest mocno rygorystyczna w porównaniu z podobnymi ustawami w innych krajach czy choćby "Europejską konwencją ochrony zwierząt towarzyszących", której Polska tak na marginesie JESZCZE nie podpisała (a niby w UE jesteśmy).

Tutaj jest tekst:
[URL="http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20031061002&type=3&name=D20031002Lj.pdf"]http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Sear...20031002Lj.pdf[/URL]

Sama zamierzam się przez to "przekopać" ale jak pisała prawnikiem nie jestem ale może ktoś jest albo ma w rodzinie. Myślę że gdyby się udało, gdyby poleciały głowy to byłby to porządny bat na UM i UG. Może i kary nie są wysokie ale gdyby za tym poszła utrata stanowiska to już "koledzy" nie mogliby się tak "wspierać".

A może uderzyć od strony funduszy UE? Ktoś ma dostęp do jakichś przepisów mówiących o wykorzystaniu środków unijnych w niewłaściwy sposób, bo w końcu z tych dotacji (o ile dobrze zrozumiałam) ma być wybudowane to drugie "schronisko"? Czy to w Olkuszu też miało jakieś dotacje unijne?

Jak wygląda sprawa schroniska w Olkuszu od strony prawnej?
Czy wystąpić na drogę prawną mogą jedynie instytucje takie jak TOZ?
Czy jest jakiś trybunał międzynarodowy zajmujący sie prawami zwierząt (coś w rodzaju Strassburga)?"

Jedyne co można na teraz zrobić to kontrole, kontrole i jeszcze raz kontrole. Trzeba im siedzieć na tyłku tak żeby czuli się cały czas obserwowani, tak żeby sami do toalety wyjść nie mogli bez wiedzy TOZu czy innych organizacji pro-zwierzęcych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...