Jump to content
Dogomania

tzw.pet quality


izabla

Recommended Posts

Witam, jestem zaintersowana rasą cairn terrier. Szukam informacji o szczeniętach i miedzy innymi znalazłam następujace ogłoszenie: [url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2093061_cairn_terrier_piesek.html]CAIRN TERRIER - piesek[/url] Pani z hodowli Terierkowo oferuje tu pieska tzw pet quality i pisze o wadach widocznych na zdjęciu. Nie jestem znawcą, stąd moje pytanie- o jakie wady chodzi? Parę razy natknelam się tu na forum na ostrą dyskusję dotyczacą pet-ów. Jestem zdecydowanie przeciwna szemranym hodowlom, ale też nie mam zamiaru ze swoim przyszłym pieskiem podbijać hal wystawowych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Witaj ,

Jeśli mnie wzrok nie myli to ten piesek ma załamany ogonek , dlatego jest sprzedawany jako pet .
Niektórzy hodowcy sprzedają wszystkie szczenięta jako wystawowe nawet jeśli czasami posiadają wady , inni jeśli widzą wady jak np. właśnie krzywy ogon , krzywy zgryz , brak jądra brak siekacza itp . sprzedają takie psiaki jako nie wystawowe . Takie psy nie są używane do dalszej hodowli .

Kamil

[URL="http://www.minagro.pl"]Hodowla Minagro[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='izabla']Witam, jestem zaintersowana rasą cairn terrier. Szukam informacji o szczeniętach i miedzy innymi znalazłam następujace ogłoszenie: [URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2093061_cairn_terrier_piesek.html"]CAIRN TERRIER - piesek[/URL] Pani z hodowli Terierkowo oferuje tu pieska tzw pet quality i pisze o wadach widocznych na zdjęciu. Nie jestem znawcą, stąd moje pytanie- o jakie wady chodzi? Parę razy natknelam się tu na forum na ostrą dyskusję dotyczacą pet-ów. Jestem zdecydowanie przeciwna szemranym hodowlom, ale też nie mam zamiaru ze swoim przyszłym pieskiem podbijać hal wystawowych. Z góry dziękuję za odpowiedź.[/quote]
Sprawa nie jest tak oczywista,jakby się to mogło wydawać.Wielu hodowców sprzedaje marne szczenięta jako wystawowe tylko i wyłącznie dlatego,że np.nie mają one widocznych wad anatomicznych(albo owi hodowcy tych wad nie są w stanie zauważyć) i pochodzą np. ze skojarzenia 2 championów Polski -co niedoświadczony nabywca zwykle bierze za dobry omen.Tytuł Championa Polski jest w zasięgu nawet przeciętnego psa / suki.Wybierając dobrą i mocną w rasie hodowlę należy zwracać uwagę na zwycięstwa na wystawach polskich i zagranicznych w międzynarodowej konkurencji,tytuły Zwycięstwa Klubu,Europy,Rasy,prestiżowe tytuły które są nie do zakwestionowania w danym środowisku.Pamiętać równiez należy o tym,że wiele przypadkowych osób kupuje szczenięta w renomowanych hodowlach a potem rozmnaża je bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ,a reklamując urodzony w ten sposób miot oczywiście powołuje się na osiągnięcia ''tej super hodowli'' z której pochodzi ojciec,matka lub obydwoje z rodziców.Jest to bardzo często stosowana ''metoda'' w sprzedaży przeciętnych lub wręcz wadliwych szczeniąt z nastawionych jedynie na zysk ''hodowli''- takie miejsca należy omijać.Wracając do sedna sprawy - pies niewystawowy nie musi mieć jakiejkolwiek wady fizycznej w rodzaju złego zgryzu,krzywego ogona czy złej jakosci szaty - może po prostu tylko i wyłącznie nie lubić wystaw,zgiełku,hałasu i ma do tego swięte prawo.Nie każdy pies rodzi się jako gwiazda wystawowa i nie każdy człowiek poszukujący rodowodowego psa chce go potem wystawiać i rozmnażać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...