Jump to content
Dogomania

dog burgundzki?


dropsiata

Recommended Posts

Czy istnieje taka rasa? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. To jest pies w typie molosa-duży,ciężki;małe,lekko klapnięte uszy;maść brązowa pręgowana. Pytam bo spotkałam na spacerze takiego, zapytałam,jaka to rasa i właścicielka poinformowała mnie że to dog burgundzki. Nie dopytywałam więcej ale nie przypominam sobie bym kiedykolwiek słyszała o takiej rasie...
Może ktoś mnie doinformuje?:roll:

Link to comment
Share on other sites

inna nazwa doga de bordeaux jest mastif francuski... natomiast dog burgundzki, kojarzy się z Burgundami, którzy byli ludem wschodniogermańskim.

Lud ten pochodził z wysypy Bornholm... inaczej zwanej Burgundarholm, nazwa wywodzi się od nazwy plemienia.

Wyspa Bornholm należy do dani. Więc myślę że dog burgundzki byłby prędzej powiązany z dogiem duńskim - broholmer.

No i w polsce byly chyba tylko dwa mioty broholmerów, i chyba oba były zółte :)

Link to comment
Share on other sites

Hm..pies ten nie wygląda jak dog z Bordeaux,nie ma też aż tak obwisłych fafli,kufa nie jest skrócona-bardziej sucha,powiedziałabym. Za to sylwetka w typie mastifa ewidentnie. Jest bardzo przyjazny,macha ogonem wręcz domaga się kontaktu. No cóż może to rzeczywiście jakiś mix...:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 5 months later...

[quote name='BIB30']Być Może to dog de bordoaux ?[IMG]http://www.dogbreedinfo.com/images19/AmericanBullDogueDeBordeauxCyrus8Months2.JPG[/IMG][/QUOTE]
Akurat do na zdjęciu to mieszaniec [URL]http://www.dogbreedinfo.com/a/americanbulldoguedebordeaux.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...