Jump to content
Dogomania

czy nas też pokocha?


rog77

Recommended Posts

Witam,
pisałam już na dgomani, ale zdaje mi się, że źle wybrałam podforum
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f497/czy-nas-tez-pokocha-145097/[/URL]
to link i tam mój problem, ale może przekopiuję tekst tutaj.
Witam, jestem nowa na forum, trochę doświadczeń ze zwierzaczkami mam, ale nie tyle co tutaj "panujący". Mam taką sytuację, znależliśmy rodzinę, która chce oddać pieska - ma 2 lata i jest z nimi od szczeniaka, w tej chwili mieszka w bloku, ale to duża sunia, jak dla mnie mieszanka leonbergera z ON, spora o gęstej półdługiej sierści. Chcemy go wziąść do domu z ogrodem jako pieska na zewnątrz. I moje wątpliwości po pierwsze jak będzie z jego akceptacją naszej rodzonki, dzieciom bardzo się spodobał, głsakały go, córcia to nawet została cała wylizna, synek ma dystans, ale bardzo chce pieska i ten mu sie sopdobał (właśnie ze wzlędu na synka, który boi się psów szukalam dorosłego psa, żeby uniknąć "podgryzania"), jak długo będzie się do nas przyzwyczajał, czy nie będzie uciakał do poprzednich właścicieli (oni wyjeżdżają - więc do miejsca gdzie mieszkał, a nie do nich). No i czy zakceptuje mieszkanie na podwórzu, nie będzie marzł? Będzie miał ocieploną budę, czy będzie umiał zachować się na sporej przestrzeni, skoro do tej pory ograniczało go mieszkanie?. No i jeszcze jedno mamy dwa kotki na razie mała (4,5 miesiąca) mieszkają w domku z nami ale po mału uczą się wychodzić, na razie pod naszym okiem, żeby nie spodoabały się komus i nie zaginęły. Jeden z kotków nie ma żadnych "uczuć" dla piesków, ale drugi (zabraliśmy go z baraku wokól którego krążyły i obszczekiwały go psy) zachowuje się dośc agresywnie do psów, znaczy raczej ucieka nie atakuje, ale syczy najeża się i staszy pazurami - czy to mu minie z czasem jak piesek zamieszka z nami??
Sunia nie jest agresywna dla kotków, ale jak nasza kicia nasyczała na nią to się nastroszyła (nie atakowała). Może macie jakieś rady jak postępowac z pieskiem, jak z kotkiem, zeby wszyscye się polubili i byli szczęśliwi. Nie podjeliśmy jeszcze dezycji, czy na pewno weźmiemy tego pieska (jeżeli nie znajda dla niego domku, oddadza go od schroniska). Proszę o porady, może macie podobne doświadczenia? z góry dziękuję. Ada

Sunia spędziła u nas noc - w domku, przywieźli ją włascieciele, płakała trochę jak odjechali, ale poszliśmy na dłuugi spacer - poza posesje, bawiliśmy się piłką. Cieszyła się na zabwy, była grzeczna, reagowała na nasze wołania (oczywiście była cały czas na smyczy). Troche płakała jak poszliśmy na górę spać. Ale myślę, że jak na pierwszą noc było naprawdę ok. Kotki oczywiście zwiałay na górę, przeniosłam im tam jedzonko, kuwete i spanie (wyjątkowo spały z nami - bardzo bały się szczekania). Sunia zesikała się kilka razy w nocy - pewnie stres.

To jeszcze raz ja... może powinnam na innym podforum o tym napisać?? Ale co do budy - to taki wrunek mojego męża i tak uległ, że kotki w domu. Wiem, ze stopniowo, ale może jakies porady jak?? [I]dostałam odpowedx na tamtym forum i to nawiązanie do tej odpowiedzi, chodzi o to jak stopniowo przyzwyczajć sunię do budy. [/I]Będzie oczywiście z nami jak wrócimy z pracy - to nie podlega dyskusji. Spacery poza posesję - codziennie i to długie - uwielbiam i z tego między innymi powdu bardzo chciałam towarzysza. Ale myslę, że podwórko dla psa będzie lepsze, 2 dni w tygodniu wracamy bardzo póżno od 7,30 do 19 nas nie ma, a psiuni pewnie byłoby ciężko to wytrzymać. W domu poprzednich właścicieli spała na kaflach w kuchni, u nas też rozkłada sie na podłodze okaflowanej, dałam jej kocyk, ale niema zamiaru tam się położyć, więc myślę, że woli chłodniejsze warunki - może uda się z tym podwórzem. Ale tak sobie wczoraj pomyśłałam, jak to jest z piciem zimą - przeciez jak zostawie wode w misce to zamarźnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...