Jump to content
Dogomania

homeopatia a cieczka,krycie,ciaza,porod,odchów...


mrowa23

Recommended Posts

no wiec zakladam nowy temat bo w porodowce zawsze i to ginie i co mysle o szczeniaczkach i sie przygotowuje to szukam tego:roll:

my przekonalismy sie do homeopati w tym okresie, bardzo ciezkim dla suni i hodowcy -u nas podzialalo. dlatego postanowilismy przygotowac sie teraz w pelni, stosujac homeopatie od samego poczatku do samego konca drogi "ciazowej"

mam link do strony, gdzie fajnei jest opisana homeopatia [URL="http://www.staff-bull.info/_zdrowie_art9.php"]klik[/URL]

mam tez post kareniny k[URL="http://www.dogomania.pl/forum/12108767-post4615.html"]lik[/URL]

moje pytanie, jakie ktos ma doswiadczenie w tej dziedzinie, kto stosowal ? co dawalo? chetnie poslucham doswiadczenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Temat super...juz kiedys szukałam cos ...i nawet było na starej dogomanii o regulacji cykli u suki Pulsantilla C15 /5granulek 1 raz dziennie/...ale temat zniknął..niestety.....

Mi link do postów kareniny nie działa...przerzuca mnie na główną stronę...mozna to jakos poprawić????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Świetny temat!

Wg Wikipedii:
[I]"Twierdzenia o skuteczności homeopatii przekraczającej efekt placebo nie mają oparcia w dowodach naukowych i przeprowadzonych badaniach klinicznych nad jej skutecznością"[/I]

A to bardzo ciekawe, bo nie wiem jakim cudem mozna wywołać efekt placebo u psa?:lol:

[I]"Homeopaci są krytykowani za narażanie pacjentów poprzez dawanie porad, aby unikać stosowania metod medycyny konwencjonalnej, np. szczepionek[36], antybiotyków[37] i leków antymalarycznych[38]."[/I]

Tak, a skutecznośc szczepionek po dziś dzień nie została udowodniona, z kolei antybiotyk stosowany nagminnie powoduje wiecej szkód niż leczy.

lekarze medycyny konwencjonalnej od zawsze zasłaniali sie swoją "uniwersytecką" wiedza, wartą tyle samo co ich syntetyczne "cuda".
No ale nie o tym. Ciesze się, że homeopatia przydaje sie także w leczeniu zwierząt.
Szczerze, nawet nie wiedziałam, że można tak pomagać sukom podczas porodu.
Dzięki za temat ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Armia Drakona']Co prawda to nie homeopatia, ale czy ktoś stosował napar z liści malin do wspomagania porodu? Słyszałamże działa cuda ale niestety nie mam pojęcia w którym dniu ciąży można stosować u suk?[/QUOTE]

Ciekawe...ja nic na ten temat nie wiem, poza tym, że maliny działaja rozkurczowo.

Link to comment
Share on other sites

Wstawiam ponownie- plan wspomagania opracowany przez moją koleżankę ( lekarza medycyny ludzkiej :P )

Arnica 5 CH
Actaea racemosa 9 CH
Caulophyllum 5 CH
Wszystkie leki dopaszczowo
Na tydzień przed porodem 1x dz Arnica 5granulek , jak suka zacznie się przygotowywać do porodu :temp, kopanie itd włączyć dodatkowo Actaea racemosa 1xdz. 5 granulek
Jak zaczną się skurcze przed odpłynięciem wód płodowych Actaea co 30min., a po odpłynięciu wód co 15min.Jeśli stwierdzi się ściśnietą szyjkę macicy , to wprowadza się Caulophyllum tez 5granulek co 15min , a Actaea wycofuje na ten czas.
Po porodzie powracamy do Arnica 2xdz , a potem 1xdz prze około tyg.

W skrócie Arnica ma ułatwić poród w sensie wysiłku fizycznego i zapobiec ew. krwawieniom.
Actaea reguluje akcję porodową , skurcze staja się bardziej efektywne.
Caulophyllum powoduje rozwarcie, rozluźnienie szyjki macicy.

Można w czasie porodu stosować naprzemiennie Actaea i Caulophyllum co 15min., jak płody zatrzymuja sie w kanale rodnym.
([I] ja stosuje RAZEM- daje 3-4 granulki jednego i drugiego[/I] )

W razie kłopotów z laktacja: Ricinus 5CH 5 gr. 2xdz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Armia Drakona']Co prawda to nie homeopatia, ale czy ktoś stosował napar z liści malin do wspomagania porodu? Słyszałam że działa cuda ale niestety nie mam pojęcia w którym dniu ciąży można stosować u suk?[/QUOTE]

Moja znajoma (hodowca z ponad 20-letni stażem) podaje suczkom napar od około 40 dnia ciąży, cel podania: szybszy poród i szybsze oczyszczenie suczki po narodzinach szczeniąt.
Napar taki stosowały nasze prababcie i babcie...

Link to comment
Share on other sites

Ja stosowałam taki środek GEBUR... cośtam (to po niemiecku położnictwo - nie znam niemieckiego, ale tylko tyle wiem ;)) na swojej suce.
No rzeczywiście trochę szybciej się oczyściła, mleka ma dużo do dziś.

Ale niestety u mnie w homeopatycznej nie było odpowiednich dawek W OGÓLE, a też chciałam - i Pulsatillę i Caulophyllum, nigdzie nie znalazłam.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze... ciagle zastanwia mnie siła homeopatii. Tak wielu z Was twierdzi, ze im psom pomaga, a czytałam , ze leki homeopatyczne to zasadniczo woda. czysta woda, która na początku procesu rozcieńczania była jakims roztorem, wyciagiem z czegoś.
Jak to mozliwe, żeby woda miała jakąś moc?

Zastanawia mnie to.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

podawałam synkowi ( wtedy wiek 2,5 roku ) leki homeopatyczne na ropna anginę . Oczywiscie z rewelacyjnym efektem . Trudno powiedziec , zeby dziecko w tym wieku zreagowało na placebo . Zresztą wodą raczej ropnej anginy z bardzo wysoką goraczką nie da sie wyleczyć w kilka dni

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...