Jump to content
Dogomania

Czy ktos karmi psa tylko sucha karma???


asia26

Recommended Posts

Moja psica od 9 juz lat je tylko sucha karme. I jak narazie ma sie dobrze. Od czasu do czasu podajemy jakies smaczne kaski bardziej w formie nagrody niz posilku, ale tak to glownie sucha karma czasami tylko moczona ciepla woda (glownie gdy jest chlodno, pies zmarznie i w zimie).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 9 years later...

Rany, Royal Canin to najgorsze co można wybrać. Mój przywoieziony z Francji pies o mało nie zszedł z glodu bo jej nie przyswajał, chyba ziemniaki by mu bardziej służyły. Na szczęście miał dopiero 8 tyg. więc po przywiezieniu go do domu odkarmiłam go normalnym, właściwym dla psa jedzeniem czyli mięsem z dodatkami. Sucha karma jest używana tylko awaryjnie, mam psy 50 lat i cale życie są karmione naturalnie mięsem, jakoś nawet jak pracowaliśmy dawaliśmy radę karmić 4 duże psy naturalnie. Bo psy to nie kury, którym wystarczy sypnąć bobków jak ziarna i mieć spokój z robotą.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A ty wierzysz w to co jest napisane na workach z karmą? Czego się nie pisze, żeby sprzedać. Ciekawe czy ty byłbyś zadowolony jakby ci kazano jeść wyłącznie jakąś papkę nawet najzdrowszą przez całe życie. Pies jest po pierwsze mięsożercą a po drugie żywym stworzeniem, któremu też należy się normalne jedzenie czyli mięso wołowe urozmaicane np drobiem, oczywiście z różnymi dodatkami jak warzywa, ryż, makaron a od czasu do czasu jako smakołyk np biały ser czy jajka. Dla mnie pies jest członkiem rodziny i uważam, że należy mu się takie traktowanie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Na pewno nie karmy marketowe.... kupiłam Royal Active Pet w Biedronce (wcześnie zawsze jadł Bosch) bo skład wyglądał na lepszy (ilość mięsa)... po tygodniu pies zaczął już pić wodę non stop aż zwymiotował, wyszło podwyższone Ph moczu itp., weterynarz powiedział, że to od karmy. Możliwe że była zanieczyszczona solą, co uszkadza psu nerki  :(  

Link to comment
Share on other sites

Kurze nozki sa po 2.75. jaki sens kupowac suche karmy? Moze niech wlascicel pozyje na konserwach i chinskich zupkach.

Ale z drugiej strony - barf to idiotyzm. Przynajmniej w polskich warunkach. Mozliwosc zarazenia sie czyms naprawde paskudnym ogromna -wlasciwie 100%.Lepiej mieso, ale po obrobce termicznej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Zapraszam serdecznie do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej żywienia psów suchą karmą klasy Premium i Superpremium.

Odpowiadając na poniższe pytania, wpływają Państwo na poprawę jakości karm, które przez najbliższe lata będą trafiały na półki Państwa ulubionych sklepów, a następnie do misek Państwa psiaków.

Zachęcam również do przesyłania ankiety znajomym psiarzom:-)

Dziękuję bardzo!

 

https://docs.google.com/forms/d/1NliIWpcMJZEtZKFJpayGQxhJwUF40vYZ14sN44jqhd4/edit

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Barf to idiotyzm, zgadzam się ale ja karmię mięsem sprawdzonym, drób gotuję, nie robię takiej mieszaniny jak to w barfie.

Po prostu przygotowuję jedzenie normalnie, jak dla członków rodziny. Mam psy 52 lata i jak dotąd nie narzekają na moją kuchnię i nic nie wskazuje, żeby były jakieś niedobory a przyjemność z urozmaiconego jedzenia mają dużą.

A jeżeli już ktoś musi karmić suchą karmą to każdą byle nbei Royalemn, to najdroższe ale i najgorsze badziewie, za to świetnie reklamowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witam jestem właścicielką 6,5 MSC Bosika rasy mieszanej średniej od początku psiak ma dostęp do suchej karmy 24h tak.jak do wody a 2-3 razy dziennie dostaje mokre. Suchej karmy zjada tylko tyle ile mu brakuje danego dnia nie jest łakomy łapczywy ani nie ma problemu z nadwagą dziennie mieści się raczej w ilości pokarmu odpowiedniej do wagi.

Dziś weszłam sobie na kilka forum aby poczytać czy mogę pomału przejść tylko na suchą karmę i tu zonk bo wszędzie czytam że właściciele podają swoim pupila suchą karmę 2-3 razy dziennie 

Troszkę się zmartwiłam że robię krzywdę mojemu psiakowi i zastanawiam czy też powinnam zabrać mu stały dostęp do suchej karmy i wprowadzić 3 stałe pory karmienia ? Czy jeśli zjada z umiarem a nie tyle ile dostanie do pustej miski to może mieć stały dostęp do suchej karmy i wody 

Wracam też za niedługo do pracy i piesek w różnych porach będzie zostawał sam też łatwiej mi będzie jeśli zostawię stały dostęp do suchej karmy i wody 

Proszę o poradę dziękuję i pozdrawiam Natalia 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Bossik napisał:

Witam jestem właścicielką 6,5 MSC Bosika rasy mieszanej średniej od początku psiak ma dostęp do suchej karmy 24h tak.jak do wody a 2-3 razy dziennie dostaje mokre. Suchej karmy zjada tylko tyle ile mu brakuje danego dnia nie jest łakomy łapczywy ani nie ma problemu z nadwagą dziennie mieści się raczej w ilości pokarmu odpowiedniej do wagi.

Dziś weszłam sobie na kilka forum aby poczytać czy mogę pomału przejść tylko na suchą karmę i tu zonk bo wszędzie czytam że właściciele podają swoim pupila suchą karmę 2-3 razy dziennie 

Troszkę się zmartwiłam że robię krzywdę mojemu psiakowi i zastanawiam czy też powinnam zabrać mu stały dostęp do suchej karmy i wprowadzić 3 stałe pory karmienia ? Czy jeśli zjada z umiarem a nie tyle ile dostanie do pustej miski to może mieć stały dostęp do suchej karmy i wody 

Wracam też za niedługo do pracy i piesek w różnych porach będzie zostawał sam też łatwiej mi będzie jeśli zostawię stały dostęp do suchej karmy i wody 

Proszę o poradę dziękuję i pozdrawiam Natalia 

 

Jeśli jego głównym pożywieniem jest karma mokra, a sucha sobie tylko leży i czasem ją podjada, to może tak zostać. Jednak to zależy od kilku czynników.

  • W przypadku szczeniaka powinien on jeść tyle ile w sumie potrzebuje. O ile zwierzak się nie przejada nie potrzebne jest wprowadzanie jakichkolwiek ograniczeń
  • regularne karmienie w diecie każdego organizmu jest wskazane
  • karma może zostać podawana bardziej w formie nagród podczas szkolenia niż leżeć sobie w misce - stanie jest wtedy bardziej atrakcyjna dla psa
  • jeśli każdorazowo pies dostaje od Ciebie pożywienie ( a nie leży ono po prostu na podłodze, cały dzień) wywiązuje się między wami więź, na zasadzie dobrych skojarzeń
  • karma psuje się i może po pewnym czasie stanowić zagrożenia dla psa

Moim zdaniem na karmie bardzo często podane jest zbyt duże zalecane dawkowanie. To tylko i wyłącznie moje zdanie, ja karmię zwierzaki BARFem. Wybredny kot dostaje tylko w większość mokrą karmę, mięso szybko mu się nudzi. Jeśli stosowałabym się do zaleceń producenta, mój kot pewnie ważyłby teraz z 20kg! Nie może poszczycić się smukłą sylwetką, a zjada może z połowę dziennego zalecenia producenta.

Ja psy zawsze karmiłam/karmię raz dziennie, dodatkowo w ciągu dnia jest szkolenie i nagrody-przysmaki. W okresie bardzo intensywnego wysiłku (wzmożone treningi/wycieczki np. w góry), psy dostają dodatkową jedną lub dwie porcje - wedle zapotrzebowania. W zwykłym trybie na pewno nie zjadłyby więcej niż jedną miskę - sprawdziłam niejednokrotnie.

Woda musi być zawsze, wymieniana przynajmniej raz dziennie. My mamy fontannę, która filtruje wodę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...