Jump to content
Dogomania

Cena krycia


Guciek

Recommended Posts

Kochani ja nie wiem czemu-ludziska mnie zasypuja pytaniami ile sie bierze za krycie reproduktorem różnych ras! :o No a że ja blada to postanowiłam sie spytać z mojej i Ich ciekawości ;-) :lol: Czy to zależne od rasy? Bo jak tak to ja napisze pare ras 8)

Oto one:
-basenji
-york
-labrador
-golden
-owczarek niemiecki
-cocer spaniel
-doberman
-husky
-beagle
-collie i sheltie

jak mi sie coś p[rzypomni to napiszę :lol: [b] A narazie z góry dziękuję i pozdrawiam! :D :P[/b]

Klaudia Małuj

Link to comment
Share on other sites

Sznaucery miniaturowe
Krycie w Polsce to koszt 1000-1500 zł lub 1 szczenie - zalezy od klasy reproduktora
Krycie za granica to zwykle 300 Euro
Jesli chciałabym kryć wybitnym reproduktorem to wtedy cena moze wzrosnac nawet do 1000 euro.

To naprawde zalezy od wielu czynników , na pierwszym miejscu postaiwłabym klase psa, eksterier, budowe, rodowód i tytuły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']wszystko zalezy od rasy i od zagranicy:))))
na Slowacji sa inne ceny niz np. w Szwecji moge mowic tylko o sznaucerkach no to w 1wszym kraju 300euro a w drugim 1000euro.
platne PRZED kryciem[/quote]

A jak krycie puste?!

Link to comment
Share on other sites

krycie owczarka tak od 200euro do 1500 w zależnosci zawsze jakiej klasy reproduktor
jezeli chodzi o puste to czesto umawiaja sie ze sie placi a nastepne krycie za darmo albo wlasciciel samca nic nie bierze

labladory tak od 1500 goldeny mniej wiecej to samo
ale tak czy inaczej roznie sie ludzie dogaduja :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='"anii']A jak krycie puste?![/quote]

Jeśli krycie jest puste, zawsze masz prawo przyjechać na następną cieczkę i powtórzyć krycie. Czasami tylko jest problem jak pies jest wypożyczony na krycia. Ostatnio koleżanka jechała do krycia do Chorwacji pieskiem wypożyczonym z Japonii, niestety krycie puste, ma prawo do następnego krycia, ponieważ zapłaciła z góry, jednak piesek najprawdopodobniej będzie już wtedy w Japonii, więc to trochę daleko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Na [URL="http://www.dogomania.pl/forum/www.mastifland.pl"]www.mastifland.pl[/URL] w lewym nawigatorze jest odnośnik [I]Dokumenty do pobrania. [/I]Znajdziecie tam UMOWĘ KRYCIA z trzema najczęściej stosowanymi wariantami zapłaty.

Można ją sobie pobierać, rozpowszechniać, kopiować, wstawiać do siebie na stronę (z jednym jedynym zastrzeżeniem jakie pojawia się na początku). To jest dobrze napisana umowa, rozwiązująca wszystkie najczęściej spotykane problemy.

Pamiętajcie, żeby przy kryciu spisywać umowę. To jest naprawdę bardzo ważne i pomocne w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Collie i Sheltie:
W polsce srednia cena jednego szczeniaka przy miocie 4+
jesli miot jest mniejszy to proporcjonalnie mniej (3=3/4, 2=1/2, 1= 1/4 albo za darmo)
Zachodnia Europa okolo 400 euro
Skandynawia 100-150 euro krycie + 100-150 euro za każdego szczeniaka

Link to comment
Share on other sites

Labradory
W Polsce przy miocie 4 i więcej od 1000zł do 2000zł (tak jest najczęsciej, choć pewnie jak się mocno poszuka to i droższe i tańsze da się znaleść)
jesli miot jest mniejszy to proporcjonalnie mniej (3=3/4, 2=1/2, 1= 1/4 albo za darmo), czasem za szczeniaka, ale wtedy najczęściej właściciel reproduktora ma pierwszeństwo wyboru.
Za granicą różnie - spotkałam się z cenami 800 euro, 1000 dolarów.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Szukałam niedawno reproduktora dla mojej suki. Do cieczki jeszcze mam sporo czasu ale wybieranie repa to nie taka łatwa sprawa. Interesowały mnie tylko psy z najwyższej półki, nie tylko utytułowane ale i piękne. Polskie i zagraniczne. Rozpiętość cen - od 1500 złotych do 1200 euro z tych które były dostępne. Część niedostępna:placz:.
Zdecydowałam się na pięknego polskiego intera za rozsądną jak dla mnie cenę.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Zadajesz nieprecyzyjne pytanie.

"Import spermy" nie kosztuje nic, bo nie wiadomo co pod tym pojęciem się kryje.

"Proces inseminacji mrożonym nasieniem" składa się z kilku etapów i każdy z tych etapów kosztuje.


Kosztuje tu samo nasienie - tyle ile umówisz się z właścicielem reproduktora. Najczęściej kosztuje to tyle, co za krycie, bo czy reproduktor kryje naturalnie, czy inseminujesz, czy pobierasz nasienie do mrożenia - dla właściciela nie ma różnicy.
Następną składową ogólnej ceny jest transport. Musisz to przewieźć w specjalnym pojemniku z ciekłym azotem. Pojemnik nie kosztuje - można go wypożyczyć za kaucją, ale musisz go najpierw wysłać do właściciela repa, a później, już z nasieniem, przetransportować do siebie. Ile to kosztuje - zależy od tego jak daleko masz tego psa od którego chcesz nasienie.
Jak już masz nasienie - musisz go przechować. Kosztuje to na poziomie 300 zł rocznie, a robi to firma we Wrocławiu. Tam jest Bank Nasienia i oni mają największe doświadczenie.
No i ostatnia składowa ceny - inseminacja suki. Przy mrożonym nasieniu nie może być go zwykła inseminacja dopochwowa jaką jest w stanie wykonać prawie każdy wet. Mrożonym nasieniem inseminuje się domacicznie. Są dwie metody takiej inseminacji; albo laparoskopia (nacina się powłoki brzuszne, macicę i w narkozie wprowadza nasienie do macicy), albo sondą-wziernikiem poprzez pochwę aż bezpośrednio do macicy (suka nie jest usypiana, bo musi stać, ale jest "ogłupiana", bo musi stać spokojnie, a trwa to często 2 - 3 godziny). Laparoskopia jest popularna w USA, w Polsce się nią praktycznie nie robi. Inseminację domaciczną robi się najlepiej we Wrocławiu, kosztuje na poziomie 300 - 500 zł.

Ale muszę Cię zmartwić. Psie nasienie bardzo źle znosi mrożenie i u psów inseminacja mrożonym nasieniem jest bardzo mało skuteczna i właściwie nie ma sensu jej robić. Nie każde nasienie, nie od każdego psa, nadaje się do mrożenia. Nasienie musi być idealne, a i tak przeżywalność plemników z takiego idealnego nasienia jest na poziomie 50%. Mioty zazwyczaj (jeżeli jest wszystko inne OK) są wyraźnie mniej liczne.

Jeżeli chcesz sprowadzić nasienie psa i inseminować, a nie chcesz jechać z suką, zrób to CHŁODZONYM NASIENIEM, nie mrożonym.

Jest to o wiele prostsze i skuteczniejsze. To nowa metoda, wymyślona przez Amerykanów.
Są specjalne zestawy do inseminowania takim nasieniem. Zestaw taki kosztuje 100 euro. A cały proces wygląda następująco:

Pobierasz nasienie od psa (nadaje się praktycznie każde, praktycznie od każdego psa), dodajesz do nasienia "utrwalacz" w którym plemniki mają przeżyć (najogólniej mówiąc jest to białko + penicylina - żeby wyeliminować zakażenie i osłabienie ich). Całość umieszczasz w stypopianowym pojemniku w którym jest również wkład chłodzący (zamrożony przez Ciebie wcześniej w zamrażarce pojemnik z wodą - dostajesz go w zestawie). Tak schłodzone nasienie możesz przetrzymywać 72 godziny (3 dni). Przez ten czas przeżywalność plemników jest na poziomie 94 - 96%, a więc praktycznie idealnie! Ten styropianowy pojemnik właściciel repa wysyła do Ciebie kurierem (np. DHL) z opcją doręczenia na następny dzień. Ty sobie to przechowujesz w lodówce. Temperatura przechowywania to około 4-5 st. Celsjusza. Przed inseminacją doprowadzasz nasienie z utrwalaczem do temperatury pokojowej (trwa to ok. godziny), dodajesz aktywator, który jest w zestawie (to jest roztwór glukozy, który uaktywnia plemniki) i inseminujesz. Inseminacja jest dopochwowa, więc zrobisz to albo sama, albo zrobi to dobrze co drugi wet w Polsce. Inseminować możesz kilkakrotnie (nie dajesz od razu całego nasienia). Z moich doświadczeń wiem, że nawet 5 dni po pobraniu takiego nasienia przeżywalność plemników jest na poziomie 50%.

A teraz koszty tego, bo o to się pytałaś.

Zestaw kosztuje na poziomie 100 euro. Teraz transport. Cena zależy oczywiście od odległości. Załóżmy, że z Paryża, albo Rzymu (chodzi o rząd wielkości kosztów). Ten zestaw musisz wysłać do właściciela repa, wysyłasz pocztą, bo robisz to wcześniej (okres przydatności do użycia takiego zestawu to 2 lata), kosztuje to na poziomie 100 zł. Transport DHL, już samego nasienia z opcją "doręczyć następnego dnia do południa" na poziomie 800 zł. Inseminacja (jak sama, to za darmo) jak wet, to 100 do 200 zł.

To taniej niż jechać z suką, hotele, pobyt podróż itp.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - służę.

Link to comment
Share on other sites

lal :crazyeye: naprawdę rzeczowa odpowiedz
ale mnie zasmuciła, nasza sunia ma dopiero 18 mcy wiec jesli bedziemy ja rozmnazac to za okolo rok , ale musze sprawdzic wszytkie możliwości.
mieszkamy na islandii i to kumuluje problemy:
:shake:po 1 sa tu dwa ewentualne repy ale w ich miocie cos nie tak bylo i polowa miotu zmarła
ich ojciec ma jakies problemy z okiem (te dwa repy tego nie maja ale moga dac zle geny dalej)
:shake: z sunia nie mogę jechac do repa na kontynent bo po powrocie sunia musialaby isc na kwarantanne na 4 tygodnie a poza tym przepisy zabraniaja wwozu suk w ciazy
:shake: niestety to ewentulane nasienie musi isc na kwarantanne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandko'] Z moich doświadczeń wiem, że nawet 5 dni po pobraniu takiego nasienia przeżywalność plemników jest na poziomie 50%.

A teraz koszty tego, bo o to się pytałaś.



Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - służę.[/QUOTE]

Ja mam pytanie. chcialabym w przyszlosci "sciagac" sperme z USA.Czy ta podroz sperma tez "przetrzyma"? ile trwalaby to moze wiecie? :)

Link to comment
Share on other sites

Ze Stanów to proponuję jednak mrożone. Będzie bardzo ciężko utrafić tak z chłodzonym, żeby i zdążyć przetransportować i w odpowiednim terminie zainseminować i żeby to wszystko się zazębiło ze sobą na przestrzeni 72 godzin. Ale trzeba by przeliczyć. Może?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...