Jump to content
Dogomania

Specjalista szkolenia psów


Ifat

Recommended Posts

[CENTER][b]
[size=4]MAREK FRYC K9 DOG TRAINING CENTER[/size][/b][size=4]

[/size][b][size=4]POLSKIE CENTRUM TERAPII Z UDZIAŁEM ZWIERZĄT
[/size][/b][size=4]
[/size][b][size=4]Grupa szkoleniowa JESTEM - studio twórczych osobowości
[/size][/b]


[size=3]zapraszają na kurs[/size]


[b][size=5]SPECJALISTA SZKOLENIA PSÓW[/size][/b][b]
[/b][/CENTER]


Odpowiadając na ogromne zainteresowanie organizowanym na początku tego roku przez Dog Training Center kursem Młodego Instruktora zapraszamy do udziału w kolejnym kursie, tym razem poszerzonym o zagadnienia kynoterapii oraz komunikacji interpersonalnej.


[size=4]PROGRAM KURSU OBEJMUJE:[/size]

[b]I KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA[/b]
[list=1]
[*]Metody i techniki komunikacji
[*]Zasady obsługi klienta
[*]Zachowania asertywne oraz język ciała
[*]Rozmowa z trudnym klientem
[*]Techniki motywowania, uczenie innych
[*]Kierowanie emocjami
[*]Zarządzanie stresem

[b][/list]II UKŁAD NERWOWY PSA[/b]

[b]III PODSTAWY ZACHOWAŃ PSA[/b]
[list=1]
[*]Obrona, wycofanie, ucieczka
[*]Blefowanie, pasywność i zamarcie
[*]Agresja, łup, socjalizacja, popędy
[/list]

[b]IV ŚRODOWISKO TRENINGU[/b]
[list=1]
[*]Skupienie, energia, jedzenie
[*]Sprawność fizyczna
[*]Akceptacja korekt
[*]Kontrolowanie otoczenia psa w domu
[*]Etapy ćwiczeń, ton komend
[*]Smycz i obroża treningowa
[*]Kojarzenia, teamwork
[*]Nagradzanie, otoczenie treningu
[*]Dozowanie ćwiczeń[/list]

[b]V SZCZEGÓŁOWA METODOLOGIA PRACY[/b]

[b]VI UMIEJĘTNOŚĆ ROZPOZNAWANIA PROBLEMÓW PSA I DOPASOWYWANIA SKUTECZNYCH METOD I TECHNIK DALSZEJ PRACY[/b]

[b]VII KANONY KYNOTERAPII[/b]
[list=1]
[*]Podstawy pedagogiki, zabawy i terapii
[*]Strategie planowania i realizacji zajęć
[*]Specyfika kontaktu z osobami z niepełnosprawnością,z ludźmi w trakcie psychoterapii, z osobami w procesie resocjalizacji,z pacjentami hospicjum, szpitali i sanatorium; z dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi
[*]Przygotowanie psa
[*]Etapy, schemat i dokumentacja zajęć
[*]Standardy współpracy z organizatorami
[*]Sytuacje niesprzyjające
[*]Rodzaje ćwiczeń.[/list][u][b]

INFORMACJE:[/b][/u]

[u][b]Miejsce kursu[/b][/u] - Katowice

[b][u]Egzamin [/u][/b][b][/b]- Kurs ma charakter wewnętrznego szkolenia DogTraining Center, zakończonego egzaminem praktycznym.Kurs umożliwia - €“ przy zachowaniu odpowiednich wymagań - €“ przystąpienie do egzaminu Związku Kynologicznego w Polsce.

[b][u]Prowadzący[/u][/b][b] - [/b][url='http://www.marekfryc.pl/']Marek Fryc[/url] i [url='http://www.jestem.edu.pl/index.php']Wojciech[/url] [url='http://www.goldenline.pl/wojciech-jazwiec']Jaźwiec[/url] oraz zaproszeni goście.

[b][u]Forma zajęć[/u][/b] - kurs prowadzony jest w formie wykładów oraz zajęć praktycznych

[b][u]Czas trwania kursu[/u][/b][b] - [/b]4 miesiące, obejmuje 64 godziny zajęć - €“ teorię oraz praktykę.


[b][CENTER][size=4]SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

[/size][/b][b][size=4]Niedziela, 13 września 2009 r. godzina 10:00
[/size][/b][b][size=4]Adres: Dog Training Center
[/size][/b][b][size=4]Katowice Muchowiec
[/size][/b][b][size=4]Ul. Lotnisko 1[/size][/b][/CENTER]

Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorów projektu:

Magdalena Kasperek
[email][email protected][/email]
Agnieszka Kowalczyk
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie, gdzie na stronie Pana Fryca jest jakakolwiek informacja o Polskim Centrum Terapii z udzialem zwierzat?
Gdzie jest jakis link lub cos w tym rodzaju. ? I jeszcze jedno, jakie uprawnienia ma Pan Fryc aby pisac o sobie- specjalista dogoterapii? Jakie w zwiazku z tym ma wyksztalcenie kierunkowe? A i jeszcze jedno, prosze nie odsylac mnie do sieci haslem: prosze sobie poszukac w intenecie gdzie uzyskalem tytul dogoterapeuty , bo to nie na miejscu.
Zupelny brak wiarygodnosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka']Jak pan Fryc zabiera się za szkolenie psów do terapii to chyba zmienię branżę - biedne zwierzęta... [/QUOTE]
A mozna prosic cos wiecej na ten temat? :roll:
Zastanawiam sie własnie nad uczestnictwem w tym kursie i ciekawa jestem wzystkich opinii...

[quote name='ElGreco'] I jeszcze jedno, jakie uprawnienia ma Pan Fryc aby pisac o sobie- specjalista dogoterapii? [/QUOTE]A gdzie tak pisze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka']Jak pan Fryc zabiera się za szkolenie psów do terapii to chyba zmienię branżę - biedne zwierzęta...[/QUOTE]

Pan Marek Fryc nie „zabiera się” za nic nowego, można to najwyżej nazwać powrotem do korzeni. Marek Fryc jest jedną z pierwszych osób w Polsce, które nie tylko zainteresowały się, ale również profesjonalnie zajęły kynoterapią.
Mniej więcej 10 lat temu M. Fryc zdobywał wiedzę u specjalistów w Europie (Austria, Czechy, Holandia, Niemcy), ucząc się jak szkolić psy do kynoterapii oraz jako przewodników osób niewidomych.
Prowadził później (z panem Wojciechem Jaźwiecem) zajęcia kynoterapii m.in. w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych „Republika”.

Kynoterapia prowadzona przez zespół Fryc – Jaźwiec stała na wysokim poziomie, dlatego też wzbudziła zainteresowanie mediów.
Ok. 8-7 lat temu TVP Katowice nakręciła film, a pani Małgorzata Frydrych (obecnie TV Polsat, program „Interwencja”) przygotowała obszerny materiał na temat ich działalności kynoterapeutycznej. W studiu TVP Katowice pani Marianna Durczok przeprowadziła także wywiad na z M. Frycem i W. Jaźwiecem.

Reportaże na ich temat przedstawiono też w radiu „Katowice”, pojawiały się także artykuły w prasie.

Część z materiałów filmowych znajduje się na kasetach VHS, postaramy się w najbliższym czasie „przerzucić” to na bardziej dostępny format i udostępnić w necie (materiały te z pewnością znajdują się także w archiwum TVP).

Natomiast listę szkół, ośrodków oraz osób prywatnych, które korzystały z pomocy kynoterapeutycznej M. Fryca oraz W. Jaźwieca, udostępnimy chętnie każdemu uczestnikowi kursu.

[quote name='ElGreco']A ja mam pytanie, gdzie na stronie Pana Fryca jest jakakolwiek informacja o Polskim Centrum Terapii z udzialem zwierzat?[/quote] Informacje, o które pytasz, znajdują się tutaj: [url=http://www.jestem.edu.pl/strona.php?id=46]link1[/url] [url=http://www.jestem.edu.pl/strona.php?id=52]link2[/url] [url=http://www.jestem.edu.pl/strona.php?id=43]link3[/url]

[quote name='ElGreco'] I jeszcze jedno, jakie uprawnienia ma Pan Fryc aby pisac o sobie- specjalista dogoterapii? [/QUOTE]
Nikt czegoś takiego nie napisał (Ty go tak nazwałaś/nazwałeś :razz:).

[quote name='ElGreco']A i jeszcze jedno, prosze nie odsylac mnie do sieci haslem: prosze sobie poszukac w intenecie gdzie uzyskalem tytul dogoterapeuty , bo to nie na miejscu.[/QUOTE]
Może warto poczekać na odpowiedź rozmówcy i nie odpowiadać sobie samemu ;) I skąd w ogole takie negatywne nastawienie?

[quote name='Rafka'](..) biedne zwierzęta...[/QUOTE]
Psy, które uczestniczą w dogoterapii, są biedne? Nie wiedziałam, że dogoterapia tak je krzywdzi;)

P.S Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, tym bardziej że niestety nie każdy posiada wiedzę na temat początków kynoterapii w Polsce.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']

Informacje, o które pytasz, znajdują się tutaj: [URL="http://www.jestem.edu.pl/strona.php?id=46"]link1[/URL] [URL="http://www.jestem.edu.pl/strona.php?id=52"]link2[/URL] [URL="http://www.jestem.edu.pl/strona.php?id=43"]link3[/URL]


Nikt czegoś takiego nie napisał (Ty go tak nazwałaś/nazwałeś :razz:).

Pozdrawiam[/quote]

No ciekawe, nie nazwałem Pana F. specjalistą dogoterapii, bo go za takiego nie uwazam.
A czytales informacje z linka 1 ? Sam o sobie tak napisal. Ten nagly powrot do "korzeni" wydaje mi sie raczej zauwazeniem koniunktury na wszelkiej masci kursy dogo/kynoterapeutyczne. To zaczyna byc modne i mozna na tym sporo zarobic, wiec czemu sie tym nie zajac-na powrot. Pytanie tylko czy wiedza przekazywana na kursie ma jakosc z przed 10 lat czy jest bierzaca, bo jak w kazdej dziedzinie tak i w tej nastapil skok.
A i jeszcze jedno: Czekam kiedy w Necie pojawi sie jakas wypowiedz , kogos, o tresci: Dogoterapia/kynoterapia zajmuje sie od 30 lat.

Link to comment
Share on other sites

Widząc i znając metody pracy tego pana nazwałabym je raczej " baaarrrdddzzooo tradycyjnymi" zastanawiam sie jakie to europejskie ośrodki przekazały mu taką wiedzę... Zwłaszcza do szkolenia psów dla niepełnosprawnych.. A może to EUROPEJSKIE centrum psychologii zwierząt? Zastanawiam się też jak pan F. może uprawiać kynoterapię od 10 lat skoro termin powstał zaledwie 3 lata temu...

Nie wiedziałam też ze czyjaś medialność jest wyznacznikiem tego czy ktoś jest czy nie jest profesjonalistą... Sławny psycholog pan Samson też był bardzo częstym gościem mediów...

Ciekawe kto jeszcze weźmie się za prowadzenie terapii albo szkolenie "trenerów".

Link to comment
Share on other sites

Cytat ze strony: Rozmowa z założycielami Szkoły Wojciechem Jaźwiec (WJ)- dyrektorem JESTEM studio twórczych osobowości, pedagogiem, specjalistą dogoterapii i Markiem Frycem (MF) - instruktorem szkolenia psów, [B]specjalistą dogoterapii,[/B] właścicielem DOG TRAINING CENTER w Katowicach.

jakie wykształcenie kierunkowe ma pan specjalista F? Jest pedagogiem, psychologiem, logopedą, opiekunem społecznym fizjoterapeutą czy lekarzem?

Link to comment
Share on other sites

Dużo w tym agresji, nienawiści a brak faktów jak na kynoterapeutę. Myślę, że konstruktywna rozmowa w cztery oczy z Panem Markiem lub Panem Wojtkiem pomogłaby zweryfikować Państwa opinie lub wnieś do tej dyskusji więcej faktów, a nie opierać się tylko na bezpodstawnym obrzucaniu błotem. A fakt, że ktoś zarabia na swojej wiedzy i doświadczeniu nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Bo kim bylibyśmy gdyby nie było takich ludzi? Chyba że są tacy, którzy wiedzę mają w genach lub wyssali ją z mlekiem matki.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Dużo w tym agresji, nienawiści a brak faktów jak na kynoterapeutę. Myślę, że konstruktywna rozmowa w cztery oczy z Panem Markiem lub Panem Wojtkiem pomogłaby zweryfikować Państwa opinie lub wnieś do tej dyskusji więcej faktów, a nie opierać się tylko na bezpodstawnym obrzucaniu błotem[/quote]
Nie jestem kynoterapeuta i nie przemawia przezemnie agresja a jedynie chec weryfikacji tego co pisze pan Fryc o swoich kwalifikacjach. Nie bede jechac do P.Fryca aby porozmawiac w cztery oczy, skoro oglasza sie na forum publicznym, mam prawo zapytac o jego kwalifikacje publicznie. Czy chec weryfikacji jego kwalifikacji jest agresja? Nie. Jesli ktos ma za cos placic to ma prawo pytac.
Dalej oczekuje informacji w jakich organizacjach kynoterapeutrycznych w Niemczech, Austrii i Holandii pan Fryc zdobywal swoje kwalifikacje.
Piotr

Link to comment
Share on other sites

skoro ktos publicznie ogłasza swoje usługi i pisze o kwalifikacjach to publicznie powinien je przedstawić zwłaszcza ze sprzedaje on swoją usługę... Kazdy z nas jako konsument moze zadać pytanie dotyczące produktu nim go kupi - w tym wypadku produktem jest oferowany kurs...

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :) Nawet koncert Madonny w Polsce nie wywołał takich negatywnych emocji ;)

Obiecane linki do filmów: [URL="http://www.youtube.com/watch?v=6p0K2k18n5s"]Reportaż Małgorzaty Frydrych[/URL] oraz [URL="http://www.youtube.com/watch?v=kfY7FCg4ETU"]Wywiad Marianny Durczok[/URL].

Link to comment
Share on other sites

Polskie Centrum Terapii z Udziałem Zwierząt jest projektem terapeutyczno-edukacyjnym prowadzonym wspólnie przez Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, Międzynarodowej Szkoły Dogoterapii i Animal Events, organizacji zajmującej się m.in. prowadzeniem hipoterapii. W ramach działalności Centrum prowadzone są zajęcia w zakresie kyno, hipo i felinoterapii oraz szkolenia w tych obszarach. Centrum posiada rekomendację Urzędu Miasta w Sosnowcu, Wyższej Szkoły Administracji Wydziału Pedagogiki Specjalnej i Instytutu Edukacji Ustawicznej w Bielsku Białej. Główna siedziba Polskiego Centrum Terapii z Udziałem Zwierząt to Katowice ul. Oswobodzenia 1 (tel. 32 781 5005, pani Marta Zawadzka), zajęcia prowadzone są w Sosnowcu ul. Franciszkańska 5a (tel. 32 291 74 67, pani Iwona Durek-Sypek). Patronat nad działalnością Centrum sprawuje Grupa Szkoleniowa JESTEM, Katowice Oswobodzenia 1, [URL="http://www.jestem.edu.pl"]JESTEM - Studio Twórczych Osobowości - szkolenia, dogoterapia, szkolenia dla firm, szkolenia otwarte[/URL], e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Polskie Centrum Terapii z Udziałem Zwierząt współpracuje m.in. z Dog Training Center Marek Fryc w Katowicach w zakresie przygotowania psów do pracy z ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

Poniżej linki do artykułów prasowych [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb8a1a9610f6a494.html]pies jak lekarz.jpg | awangardadob | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url] [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/449344aa348966f8.html]psia terapia 2001.jp...jpg | awangardadob | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url] [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba468894d975de78.html]terapeuta... 2001.jp...jpg | awangardadob | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='awangardadob']Poniżej linki do artykułów prasowych [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb8a1a9610f6a494.html"]pies jak lekarz.jpg | awangardadob | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/449344aa348966f8.html"]psia terapia 2001.jp...jpg | awangardadob | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/URL] [URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba468894d975de78.html"]terapeuta... 2001.jp...jpg | awangardadob | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/URL][/quote]

Poprosze nadal o odwpiedz w jakich organizacjach w Niemczech, Aurtii i Holandii Pan Fryc zdobywal doswiadczenie kynoterapeutyczne.
Ja tez mam wiele zdjec, filmow z wywiadami ze mna, ale nie uwazam tego za dowod moich kwalifikacji, bo do zdjec mozna zawsze ladnie sie przygotowac, do filmu tez, a w zyciu ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElGreco'] do zdjec mozna zawsze ladnie sie przygotowac, do filmu tez, a w zyciu ....[/QUOTE]

Myślałam, że te filmy i artykuły w prasie powstały dlatego, że to właśnie umiejętności i poziom wiedzy wykorzystywanej podczas zajęć praktycznych z dziećmi czy osobami dorosłymi w różnych ośrodkach (czyli jak to napisałeś "w życiu") zwróciły uwagę mediów.
Ale widocznie masz rację, powód pewnie był zupełnie inny - może ładne oczy? Albo nowa smycz Maryny? ;)

Czytając wszystkie posty Twoje i Rafki oraz fakt, że całkowicie zignorowaliście pytania osoby (puli), która chciała sie czegoś od Was dowiedzieć świadczy tylko o jednym. Interesuje Was tylko atak personalny na osobę pana Marka - i nic poza tym. Gdybyście rzeczywiście chcieli się czegoś merytorycznego dowiedzieć, to na spokojnie zadalibyście pytania, nie negując wszystkiego z góry, zainteresowałaby Was również osoba pana Wojtka.

Nie chodzi Wam również o dobro osób biorących udział w zajęciach kynoterapii prowadzonych w różnych ośrodkach przez pana Marka i pana Wojtka, ponieważ nikt nie zapytał się jakie były efekty zajęć, jaka była opinia lekarzy, rodzin, dlaczego nadal ich zapraszano, itp.
Widocznie te sprawy są dla Was najmniej ważne w całej kynoterapii.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Myślałam, że te filmy i artykuły w prasie powstały dlatego, że to właśnie umiejętności i poziom wiedzy wykorzystywanej podczas zajęć praktycznych z dziećmi czy osobami dorosłymi w różnych ośrodkach (czyli jak to napisałeś "w życiu") zwróciły uwagę mediów.
Ale widocznie masz rację, powód pewnie był zupełnie inny - może ładne oczy? Albo nowa smycz Maryny? ;-)

Czytając wszystkie posty Twoje i Rafki oraz fakt, że całkowicie zignorowaliście pytania osoby (puli), która chciała sie czegoś od Was dowiedzieć świadczy tylko o jednym. Interesuje Was tylko atak personalny na osobę pana Marka - i nic poza tym. Gdybyście rzeczywiście chcieli się czegoś merytorycznego dowiedzieć, to na spokojnie zadalibyście pytania, nie negując wszystkiego z góry, zainteresowałaby Was również osoba pana Wojtka.

Nie chodzi Wam również o dobro osób biorących udział w zajęciach kynoterapii prowadzonych w różnych ośrodkach przez pana Marka i pana Wojtka, ponieważ nikt nie zapytał się jakie były efekty zajęć, jaka była opinia lekarzy, rodzin, dlaczego nadal ich zapraszano, itp.
Widocznie te sprawy są dla Was najmniej ważne w całej kynoterapii.[/quote]Ifat
Chcac zareklamowac swoja dzialanosc, najlepiej jest udzielic wywiadu gazecie, badz zaprosic TV. Poniewaz te media sa lase na nowinki (zapewniam cie ze nie zwracaja uwagi na to czy ktos ma umiejetnosci czy nie, wazne zeby material sie sprzedal), nie ma problemu z tego rodzaju promocja. Wiem jak to dziala, zapewniam cie. Czy mozesz mi przytoczyc pytanie Puli, bo mi umknela, to chetnie jej odpowiem. Chyba ze chodzi ci o to gdzie pan Fryc napisal o sobie jako o specjaliscie dogoterapii- to udzielilem takiej odpowiedzi- w pierszym podanym linku.
Wlasnie z uwagi na dobro odbiorcow kynoterapii prowadzonej przez Pana Mirka i Pana Wojtka, spokojnie zadalem pytanie, gdzie Panowie w Niemczech, Austrii i Holandii sie szkolili? Czy tak trudno jest odpowiedziec na tak proste i jasne pytanie, nie doszukujac sie w nim atakow personalnych i zlej woli? Nie mnie oceniac dzialalnosc i efekty prowadzonych zajec przez obu Panow (skoro efekty sa pozytywne, to Bogu dziekowac). Jesli wspolpracuja z fachowcami to plus dla nich, pod warunkiem ze nie przejmuja ich kompetencji, jak to ma miejsce w wielu przypadkach tzw."kynoterapii"
Po raz kolejny napisze, nie identyfikuje sie z kynoterapia, gdyz nie moge sie identyfikowac z ludzmi ktorzy nie majac przygotowania merytorycznego zabieraja sie do leczenia niepelnosprawnych czy chorych.
Konczac, mam nadzieje ze uzyskam informacje o ktore zapytalem.
Pozdrawiam
Piotr
P.S. Pierwszy material filmowy zamieszczony w watku-golden na obrozy lancuszkowej! to brak profesjonalizmu. Juz 10 lat temu przyjelo sie w swiecie dogo/kyno ze nie chodzi sie na zajecia w tego typu wyposarzeniu. 7 minuta filmu- dziecko siadajace na labku okrakiem i przytrzymanie psa (ktory ewidentnie nie chce tego) to tez wzbudza moje watpliwosci. Jest jeszcze wiecej ale.... tylko na podstawie tego filmu, ale nie bede sie czepiac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElGreco']
A i jeszcze jedno: Czekam kiedy w Necie pojawi sie jakas wypowiedz , kogos, o tresci: Dogoterapia/kynoterapia zajmuje sie od 30 lat.[/QUOTE]
Nie zdziwiłabym sie.
[quote name='Rafka'] Zastanawiam się też jak pan F. może uprawiać kynoterapię od 10 lat skoro termin powstał zaledwie 3 lata temu...
[/QUOTE]
Znaczy że wczesniej terapia z udziałem zwierzat nie istniała....:roll:

Cóż...
Przeczytałam własnie niemal wszystkie watki dotyczace dogo/kynoterapii i niemal z każdego zieje napastliwością i jedynie słusznymi racjami. :angryy:
Można odnieść wrażenie ze w tym srodowisku agresja do ludzi jest na porzadku dziennym a na osobach potrzebujacych pomocy i na psach nikomu nie zależy...

Wygląda na to ze najlepiej trzymac sie z daleka od terapeutów wszelkiej maści i zapisac na kurs do p.Fryca.
Z tego co zdołałam sie dowiedzieć to szkolić psy potrafi i udowodnił to wielokrotnie.
A to czy osoba szkoląca psa jest rehabilitantem czy kosmonautą, ma dla mnie najmniejsze znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nie zdziwiłabym sie.

Znaczy że wczesniej terapia z udziałem zwierzat nie istniała....:roll:


A to czy osoba szkoląca psa jest rehabilitantem czy kosmonautą, ma dla mnie najmniejsze znaczenie.[/quote]

Istniala terapia z udzialem zwierzat i to na dlugo przed tym jak pojawila sie w Polsce.
Psy w Polsce moze szkolic kazdy, nawet kosmonauta. Ale jesli zabiera sie ten kosmonauta za leczenie ludzi to uwazasz ze jest to w porzadku?
Nie mam nic do pana Fryca, chcialem jedynie dowiedziec sie gdzie sie szkolil? To za duzo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElGreco']
Psy w Polsce moze szkolic kazdy, nawet kosmonauta. Ale jesli zabiera sie ten kosmonauta za leczenie ludzi to uwazasz ze jest to w porzadku?
[/QUOTE]Nigdzie widze zeby sie zabierał. :roll:
Z tego co widze w programie, kurs ma uczyc szkolenia psów a nie leczenia ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Nigdzie widze zeby sie zabierał. :roll:
Z tego co widze w programie, kurs ma uczyc szkolenia psów a nie leczenia ludzi.[/quote]
Obejrzalas filmiki i nie widzisz?
Co do szkolenia psow. Mam nadzieje ze na kursie nie bedzie uczyl prowadzenia psa w obrozy lancuszkowej, ani elementow IPO, bo te elementy szkolenia , ktorymi sie na codzien pan Fryc zajmuje ni jak sie maja do szkolenia psow do dogo/kyno.

Kazdy wybiera taki kurs jaki chce. W koncu to jego kasa. Tylko potem dziwie sie jak czytam ze kurs byl do bani, bo.... wiedza z przed 20 lat, wykladowcy przeczytali ksiazki i strescili je na wykladach, szkolenie psow odbywalo sie metodami tradycyjnymi, pies byl caly czas zestresowany, w drodze powrotnej samochodem wymiotowal itp itd.
Informacji o ludziach i ich umiejetnosciach, tym czym sie zajmuja i w jaki sposob, szczegolnie w dziedzinie szkolenia psow, mozna znalezc w Internecie mase. Jak ta wiedze sie wykorzysta to juz indywidualna sprawa.
Pula, zrobisz jak zechcesz. Warto czerpac wiedze u kazdego, bo u kazdego znajdzie sie cos pozytecznego dla siebie. (oby i dla psa). Skladowa tego da potem efekty w postacji jakosci pracy z psem a przedewszystkim kontaktu i wiezi jaka nawiazesz z psem. :)
Pozdrawiam
Piotr

Link to comment
Share on other sites

Fakt, zastanawiajace jest, jak agresywnie reaguje sie na (czyzby?) konkurencje?
Raz, wydawalo mi sie, ze sprzet dobiera sie do psa, na jakiej podstawie okreslono, ze od 10 lat nie uzywa sie czegos? Akurat mialam okazje widziec niejednokrotnie lancuszki, polzaciski, haltery w przypadku psow pracujacych w dogoterapii ( z okreslonych powodow uzywane do konkretnych psow).
Dwa, hmmm nazywanie terapii z udzialem zwierzat gornolotnie leczeniem, jest odrobine naciagane. Na ogol taka terapia jest prowadzona w porozumieniu z lekarzem prowadzacym, rehabilitantem.
Podobnie wyjasniona jest sytuacja z dzieckiem siadajacym na psa - moze warto by bylo posluchac kometarza.
Niestety i ludzie i zwierzeta sa zywymi, nie do konca przewidywalnymi istotami, szczegolnie, jesli chodzi o male dzieci.
No i moze by przyjac, ze ktos, kto jest zainteresowany kursem, po prostu wrzucil tu info o nim, zamiast napadac?

PS. Nie mam nic wspolnego ani ze szkoleniem ani z jego organizatorami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElGreco']Obejrzałas filmiki i nie widzisz? [/quote]
A co mam widzieć?
Widze ze szkoleniowiec z terapeutą w towarzystwie dwóch psów odwiedzaja chorych i niepełnosprawnych. Widzę tez że szkoleniowiec cały czas kontroluje psa natomiast nie widze żeby próbował kogokolwiek leczyć.

I niestety, mam nieodparte wrażenie że nie przeczytałeś programu kursu.
[QUOTE]
Co do szkolenia psow. Mam nadzieje ze na kursie nie bedzie uczyl prowadzenia psa w obrozy lancuszkowej, ani elementow IPO, bo te elementy szkolenia , ktorymi sie na codzien pan Fryc zajmuje ni jak sie maja do szkolenia psow do dogo/kyno.[/QUOTE]A ja własnie mam nadzieje ze na kursie bedzie uczył zastosowania i używania róznego rodzaju akcesoriów.
Może z wyjatkiem dławika ze sznurka propagowanego przez jednego z "pozytywnych" szkoleniowców który nazwał go "behawioralną smyczą treningową" (aczkolwiek nawet drut kolczasty jest bardziej humanitarny od tego narzedzia)

A najbardziej licze na te "elementy szkolenia, ktorymi sie na codzien pan Fryc zajmuje". Z prostego powodu: żeby doprowadzic psa do mistrzowskiego poziomu IPO trzeba wiedziec (nie tylko teoretycznie) m.in. jak pracowac na róznych popedach i żonglować nimi, jak perfekcyjnie wypracować posłuszeństwo i jak przygotowywac psa do pracy przy b. wysokich obciązeniach.
Nawet dla mnie, laika, jest oczywiste, że te umiejetnosci sa niesłychanie przydatne podczas szkolenia psów niezaleznie od rodzaju pracy jaka maja wykonywać.

Taka juz jestem ze predzej zaufam praktykom z szerokim doswiadczeniem i konkretnymi osiągnięciami niż osobom które przeczytały kilka ksiazek, zaliczyły kilka seminariów/kursów korespondencyjnych i wyklikały "siad" goldenkowi.

[quote name='karjo2']Fakt, zastanawiajace jest, jak agresywnie reaguje sie na (czyzby?) konkurencje?
Raz, wydawalo mi sie, ze sprzet dobiera sie do psa, na jakiej podstawie okreslono, ze od 10 lat nie uzywa sie czegos? Akurat mialam okazje widziec niejednokrotnie lancuszki, polzaciski, haltery w przypadku psow pracujacych w dogoterapii ( z okreslonych powodow uzywane do konkretnych psow).
Dwa, hmmm nazywanie terapii z udzialem zwierzat gornolotnie leczeniem, jest odrobine naciagane. Na ogol taka terapia jest prowadzona w porozumieniu z lekarzem prowadzacym, rehabilitantem.
Podobnie wyjasniona jest sytuacja z dzieckiem siadajacym na psa - moze warto by bylo posluchac kometarza.
Niestety i ludzie i zwierzeta sa zywymi, nie do konca przewidywalnymi istotami, szczegolnie, jesli chodzi o male dzieci.
No i moze by przyjac, ze ktos, kto jest zainteresowany kursem, po prostu wrzucil tu info o nim, zamiast napadac?

PS. Nie mam nic wspolnego ani ze szkoleniem ani z jego organizatorami.[/QUOTE]
Dzieki za słowo rozsądku.

[quote name='Baski_Kropka']A mnie ciekawi cena takiego kursu, i dni w jakich będzie on organizowany, czy weekendowo czy w tygodniu.[/QUOTE]Kliknełam pod link szkoły z pierwszego postu i znalazłam:
[url]http://marekfryc.pl/pdf/kurs.pdf[/url]
Podobno terminy zajęć ustalane będą wspólnie na zebraniu organizacyjnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...