Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Olcia

przemywanie oczu-czym i jak???

Recommended Posts

[quote name='Cockerek']Ok, dzięki! :D Ależ mi kity wciskano :oops:[/quote]
BARDZO DOBRY I SPRAWDZONY JEST PREPARAT OPTEX DO NABYCIA W GABINETACH WETERYNARYJNYCH I NIE JEST DROGI A BARDZO WYDAJNY

[quote name='wacia']BARDZO DOBRY I SPRAWDZONY JEST PREPARAT OPTEX DO NABYCIA W GABINETACH WETERYNARYJNYCH I NIE JEST DROGI A BARDZO WYDAJNY[/quote]

Tyle, że Optex nie sprawi, że łzy nie będą płynąc, lub nie rozjaśni włosa białego :-( Służy raczej do pielęgnacji i można stosować zamiast przegotowanej wody.
Ma zastosowanie pielęgnacyjne :p No i jest bardzo łagodny :lol:

[quote name='Nessti']Tyle, że Optex nie sprawi, że łzy nie będą płynąc, lub nie rozjaśni włosa białego :-( Służy raczej do pielęgnacji i można stosować zamiast przegotowanej wody.
Ma zastosowanie pielęgnacyjne :p No i jest bardzo łagodny :lol:[/quote]
no to trzeba szukać przyczyny nadmiernego łzawienia np.niedrożne kanaliki łzowe i próbować leczyć,a jesli chodzi o likwidację plam łzowych-czyli zmienionego koloru włosów pod wpływem nadmiaru łez to jest dobry i sprawdzony preparat firmy Beaphar

A przemywanie oczów świetlikiem dobrze robi?
Zauważyłam ostatnio, że mojej labradorce łzawi strasznie oko, troszkę ropieje, nie wiem czym przemywać, więc wybrałam świetlik. Polepszyło się, ale na jak długo?

Ja swojemu psu przemywam oczy bo u pudli dosyć często pojawia się ropka... w sumie to najlepiej czyścić rano bo wtedy jest świeża i wacik wystarczzy ;)
A tak to używam jakiegoś takiego brązowego preparatu... na wacik i jechane ^^

pEEs : co to ten cały świetlik???

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Świetlik lekarski to takie ziółko rosnące na łąkach. W postaci suszonej do nabycia w aptekach i zielarniach. Napar używa się w celu łagodzenia stanów zapalnych oczu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Georgia][IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/Illustration_Euphrasia_rostkoviana0.jpg/200px-Illustration_Euphrasia_rostkoviana0.jpg[/IMG][/FONT]

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Osobiście nie korzystam, bo nie mam potrzeby. Ale jak kupisz torebkę z ziołami, to na opakowaniu jest sposób uzycia. Wystarczy przeczytać. I chyba ostatnio jest też w aptekach wyciag ze świetlika, ale pod jaką nazwą nie mam pojęcia. Ale kto pyta (w aptece) nie błądzi.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[quote name='Carrie']siron - dzięki ;) A jak się go używa? bo może to by było lepsze do zwalczania tej nieprzyjemności...[/quote]

Mój pies ma "grudkowe zapalenie trzeciej powieki " i przemywam mu świetlikiem i zimną herbatą.Ze świetlika robi się esencję(bo kupuje się go w aptece w torebkach jak herbatę) i jak się ostudzi to moczy się wacik w esencji i przemywa się oko.Tylko że do każdego oka trzeba
świeży wacik.:shake::shake:

Do usług wilczanda:p

[quote name='aleb']Świetlik pomógł :) Oko od razu się polepszyło.
A co jeszcze polecacie do przemywania oczu?[/quote]

Jak wspomniałam w poprzednim poście można przemywać herbatą i spłukiwać wodą.Jeśli na "ropki "to samą wodą tylko przegotowaną.Oczywiście ostudzoną:D

ja mojej buldożce najpierw przemywam oczka solą fizjologiczną,a potem zakraplam gotowymi kropelka
mi ze świetlika kupionymi w aptece,polecam naprawdę często pomaga.Można to robić każdego dnia
Aku-Aku

[FONT=Franklin Gothic Medium]A czym przemywać oczka szczeniakowi ?????? jest to 2,5 miesieczny hawańczyk:loveu: Jakimi preparatami ??jest biały i widać ropke brążową :lol:[/FONT]

Pytanie zadane dość dawno, ale odpowiem, że ja sobie chwalę żel do przemywania okolic oczu firmy Hery. Cavisiowej codziennie przemywam i jak na razie nie ma żadnych śladów a ma do tego tendencje niestety.