Jump to content
Dogomania

przemywanie oczu-czym i jak???


Olcia

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='wacia']BARDZO DOBRY I SPRAWDZONY JEST PREPARAT OPTEX DO NABYCIA W GABINETACH WETERYNARYJNYCH I NIE JEST DROGI A BARDZO WYDAJNY[/quote]

Tyle, że Optex nie sprawi, że łzy nie będą płynąc, lub nie rozjaśni włosa białego :-( Służy raczej do pielęgnacji i można stosować zamiast przegotowanej wody.
Ma zastosowanie pielęgnacyjne :p No i jest bardzo łagodny :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nessti']Tyle, że Optex nie sprawi, że łzy nie będą płynąc, lub nie rozjaśni włosa białego :-( Służy raczej do pielęgnacji i można stosować zamiast przegotowanej wody.
Ma zastosowanie pielęgnacyjne :p No i jest bardzo łagodny :lol:[/quote]
no to trzeba szukać przyczyny nadmiernego łzawienia np.niedrożne kanaliki łzowe i próbować leczyć,a jesli chodzi o likwidację plam łzowych-czyli zmienionego koloru włosów pod wpływem nadmiaru łez to jest dobry i sprawdzony preparat firmy Beaphar

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja swojemu psu przemywam oczy bo u pudli dosyć często pojawia się ropka... w sumie to najlepiej czyścić rano bo wtedy jest świeża i wacik wystarczzy ;)
A tak to używam jakiegoś takiego brązowego preparatu... na wacik i jechane ^^

pEEs : co to ten cały świetlik???

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Świetlik lekarski to takie ziółko rosnące na łąkach. W postaci suszonej do nabycia w aptekach i zielarniach. Napar używa się w celu łagodzenia stanów zapalnych oczu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Georgia][IMG]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7a/Illustration_Euphrasia_rostkoviana0.jpg/200px-Illustration_Euphrasia_rostkoviana0.jpg[/IMG][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Osobiście nie korzystam, bo nie mam potrzeby. Ale jak kupisz torebkę z ziołami, to na opakowaniu jest sposób uzycia. Wystarczy przeczytać. I chyba ostatnio jest też w aptekach wyciag ze świetlika, ale pod jaką nazwą nie mam pojęcia. Ale kto pyta (w aptece) nie błądzi.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Carrie']siron - dzięki ;) A jak się go używa? bo może to by było lepsze do zwalczania tej nieprzyjemności...[/quote]



Mój pies ma "grudkowe zapalenie trzeciej powieki " i przemywam mu świetlikiem i zimną herbatą.Ze świetlika robi się esencję(bo kupuje się go w aptece w torebkach jak herbatę) i jak się ostudzi to moczy się wacik w esencji i przemywa się oko.Tylko że do każdego oka trzeba
świeży wacik.:shake::shake:


Do usług wilczanda:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aleb']Świetlik pomógł :) Oko od razu się polepszyło.
A co jeszcze polecacie do przemywania oczu?[/quote]



Jak wspomniałam w poprzednim poście można przemywać herbatą i spłukiwać wodą.Jeśli na "ropki "to samą wodą tylko przegotowaną.Oczywiście ostudzoną:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pytanie zadane dość dawno, ale odpowiem, że ja sobie chwalę żel do przemywania okolic oczu firmy Hery. Cavisiowej codziennie przemywam i jak na razie nie ma żadnych śladów a ma do tego tendencje niestety.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...