Jump to content
Dogomania

Hemobartonelloza u psów


magdazoo

Recommended Posts

Witam
Opiszę przypadek mojego psa , który żyje tylko dzieki determinacji mojej i mojej przyjaciółki lekarza weterynarii.
Kilka dni moja suczka chodziła jakas taka dziwna. Nie bardzo chciała coś jeśc, nawet z żebraniem o jedzonko, które było normalka miała problem. Zastanowiło mnie to.Zadzwoniłam do mojej przyjaciółki i opowiedziałam o moich wątpliwościach.Natychmiast zrobiłysmy morfologię i okazało się,że parametry są tragiczne: czerwone krwinki:3,80, hematokryt:27,8 . Podejrzenie było takie: albo to jest coś pasożytniczego, albo nowotwór szpiku. Po badaniach okazało się, że jest to HEMOBARTONELLA , zapalenie pokleszczowe. I zaczął się horror.Dostawała leki przeciwpasożytnicze, antybiotyk i bez rezultatu.Transfuzja krwi pomogła na kilka dni , potem kolejna i kolejna i tak cyklicznie siedem. Po wszystkim wprowadziliśmy skomplikowane leczenie, które w końcu odniosło skutek.Nasza sukulka zyje i ma sie dobrze. Jeszcze nie wspomniałam ma 8 latek.
POZDRAWIAM
Macie podobne przypadki. Piszcie .Nie rezygnujcie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Moja sunia rok temu zalapala tego pierwotniaka,moi weci powiedzieli mi ,ze choroba jest od wszystkich owadow,na szczescie jeszcze nie popularna w Polsce,u nas leczenie trwalo tydzien,sunia miala przetaczana krew 1 raz,natomiast przez tydzien chodzilismy na serie bolesnych domiesniowych zastrzykow,otrzymywala po 6 dziennie,moi weci wiedzieli jak leczyc i po tygodniu dziewczynka czula sie swietnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...