Jump to content
Dogomania

członkostwo w ZK .


Daisunia

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wiesz, w sumie dobrze, bo dzięki temu unika się krętactwa ;) np krycia suki pod patronatem jednego związku a za pół roku pod patronatem drugiego związku. Na pewno generuje to większe koszta, bo wystawy już trzeba płacić jako zagraniczny a nie "swój", ale coś za coś ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Skyy[/B], tak się właśnie domyślałam ;) bo w sumie po nic więcej nie ma sensu płacić składek w więcej jak jednym związku :P ale gdyby pozwolili, to wszyscy by płacili mniejsze stawki :P bo co to jest 70zł rocznie, jak na jednej wystawie można oszczędzić ponad 100zł płacąc z zł a nie euro :P wtedy każdy wystawca byłby przez jakiś czas w kilku związkach jednocześnie :P

Link to comment
Share on other sites

[B]Skyy[/B] taką lukę już dawno znaleźli, [U]chociaż to trzeba sprawdzić, bo ja to słyszałam pokątnie na wystawie[/U] :P (a w plotki nie zawsze można wierzyć ;) ) robisz współwłasność na psa z osobą, która jest członkiem ZKwP, on wyrabia nostryfikacje i zgłasza psa na wystawy ;) wystarczy mieć znajomych :P a niektórzy robią transakcje wiązaną - ja tobie, ty mi - kończą robić ch danego kraju i pies wraca pod pieczę prawowitego właściciela, bez współwłasności ;)

Link to comment
Share on other sites

Owe "luki" mam właśnie na uwadze. Aczkolwiek nie do końca podobają mi się takie rozwiązania z dwóch przyczyn: pierwsza, odnośnie współwłasności - nie chciałabym mieć z nikim psa na współwłasność. Druga, że chcę sama wystawiać psa, chyba, że miałabym go odesłać do profesjonalnego handlera.
Po za tym "ja tobie, ty mi" niekoniecznie ma sens. Za psa, obojętnie czyjego - czy swojego czy znajomego - musiałabym i tak płacić jak za psa zagranicznego. Czy się mylę?

Link to comment
Share on other sites

bardziej miałam na myśli ja tobie w PL wystawie psa po naszych cenach, ty mi we Francji wystawisz psa po waszych cenach. (twoj i mój pies na współwłasności)

Nie wiem jak to teraz jest, bo ja już długo nie byłam na wystawie, ale z tego co kojarzę to na ringu wystawić psa może każdy, nie koniecznie ten co psa zgłosił, a numer startowy i inne papiery przychodzą pocztą, więc tak po prawdzie już na samej wystawie nikt nie patrzy, kto z psem biega.

Sama jestem do tego sceptycznie nastawiona - mój pies jest tylko mój i nawet gdyby to miała być współwłasność fikcyjna to źle bym się z tym czuła ;)

Edited by sachma
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...