Jump to content
Dogomania

za duzo plytek krwi


pasiasta

Recommended Posts

o czym moze swiadczyc taki wynik z dnia dzisiejszego:

plytki krwi - 833 (min. to 200,a maks. to 580),gdzie mchc mcv hematokryt hemoglobina erytrocyty i leukocyty sa w normie. wiem ze mam isc do weta,ale oni mi kaza czekac. ja czekam,tylko od maja jest wzrostowa tendencja plytek krwi u psa.nie wiem,ktos ma jakis pomysl co to moze byc? cokolwiek,co mozna zasugerowac przy tym stanie rzeczy..dzieki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pasiasta']o czym moze swiadczyc taki wynik z dnia dzisiejszego:

plytki krwi - 833 (min. to 200,a maks. to 580),gdzie mchc mcv hematokryt hemoglobina erytrocyty i leukocyty sa w normie. wiem ze mam isc do weta,ale oni mi kaza czekac. ja czekam,tylko od maja jest wzrostowa tendencja plytek krwi u psa.nie wiem,ktos ma jakis pomysl co to moze byc? cokolwiek,co mozna zasugerowac przy tym stanie rzeczy..dzieki[/quote]

Jest to nadpłytkowość czyli trombocytoza. Ja bym powtórzyła wyniki po pewnym czasie i obserwowała psa, przekroczona jest norma ale nie jest jeszcze tragicznie. Może to być odwodnienie , choroby ze strony układu pokarmowego, stan po dużej utracie krwi po zabiegach czy urazach z chorobą nowotworową włącznie.Trzeba obserwować i poszerzyć badania w kierunku np enzymów wątrobowych.

Link to comment
Share on other sites

ewtos dzieki. enzymy watrobowe sa robione lacznie z badaniem krwi. przy dzisiejszych plytkach watroba: aspat 55/norma 37, alat 228/50, alp 272/155 (usg watroby ok) watroba z 10.07: aspat 54,alat 227,alp 226 , plytki krwi: 600 (200-580).miedzy 10.08 a 10.07 tego roku pies byl sterylizowany ,mial glupiego jaska do rtg stawow, 6 dawek metacamu,2 sterydy i bierze abtybiotyki na mirabilisa na pysku. zapytalam weta czy to wszystko moglo miec wplyw na te plytki,ale stwierdzil ze w sumie sterylka byla dawno i on sam nie wie.coz,bede czekac,dzieki za podniesienie na duchu ze jeszcze nie jest tak zle.moze troche panikuje,ale za duzo bylo tych rzeczy u niej ostatnio zlych i na kazda anomalie jestem wyczulona.

Link to comment
Share on other sites

Uuuuu, to trochę tego było,piesek ma całkowite prawo mieć zmienione wyniki płytek i enzymów . Około 3 miesiące potrzeba na odbudowę obrazu krwi i innych wskażników,
szczególnie sterydy zmieniają obraz morfologii i biochemii. Spokojnie i głowa do góry teraz tylko dużo witaminki M (jak miłość) mu trzeba.

Link to comment
Share on other sites

oo,nawet nie pomyslalam o tym zeby zapytac sie wetki czy sa jakies witaminy..ona chciala rozrzedzac krew w przyszlosci roztworem z aspiryny i czegos tam jeszcze (pewnie wody),ale to w ostatecznosci. ja przyznam szczerze sceptycznie reaguje na podawanie lekow (nawet w dozwolonych proporcjach) z serii przeciwbolowe dla ludzi. fajnie ze taka witaminka sobie jest:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...