Jump to content
Dogomania

Przyblakal sie do mnie PON


Karola$

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Niedawno wrocilam z zagranicy, w domu oprucz rodzicow przywital mnie pewien stwor... Okazalo sie ze jest to wyrzucony do pobliskiego lasu piesek ktory przyblakal sie na nasze podworko. Od rodzicow dowiedzialam sie ze piesek duzo wycierpial od moich zacofanych sasiadow ktorzy chcac pozbyc sie 'problemu' odganiali go og swoich posiadlosci bijac go sztachetami i czym popadnie.... :shake: wiec piesio schronil sie u nas.
Jego wyglad jest przerazajacy! na calym ciele ma mocno sfilcowana siersc, do tego stopnia ze az naciaga mu skore! Ale tym juz sie powoli zajelam i wycinam mu koltunki bardzo delikatnie, Atos jest bardzo dzielny daje sie obcinac nie gryzie ale po pewnym czasie zaczyna sie niecierpliwic i lekko podgryza mi rece ;)
Bardzo prosze wszystkich doswiadczonych posiadaczy o jakies wskazowki dotyczace postepowania z tym pieskiem, sadze ze jest okolo 2-3 letnim pieskiem z bagazem doswiadczen...

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Cieszę się, że piesek znalazł schronienie w Twoim domu, ja też posiadam PON-a i mogę Cię zapewnić, że to wspaniała rasa i napewno nie zawiedziesz sie na nim. Co do pilęgnacji to prościej będzie gdy odeślę Cię do naszego forum tam znajdziesz wszelkie rady co do pielęgnacji szaty i nie tylko. Wpisz w przeglądarce - ponforum, następnie podstrona - utrzymanie, zdrowie i hodowla i poszukaj temat jak pielęgnować sierść PONa.
Pozdrawiam Jola i Wigor

Link to comment
Share on other sites

dziekuje za odpowiedz :)
Jedno mnie jeszcze zastanawia... Jest to juz duzy piesek i ma swoje nawyki dobre i zle, czy mimo to moge go jeszcze czegos nauczyc? w tej chwili Atos jest w fazie rozkopywania naszego podworka ;) kopie wszedzie i wszystko czy moge go jakos tego nauczyc? Tak samo jak przydalo by mu sie troszke wiecej sluchu... :) bo w tej chwili reaguje jedynie na swoja miske z jedzeniem :)

Link to comment
Share on other sites

Psa można uczyć w każdym wieku, aby się nie rozpisywać podaję świetną pomoc w wersji elektronicznej. Wpisz - szkolenie klikerem barbara waldoch. Polecam ta lekturę kazdemu kto posiada psa. A tak króciutko, uczymy psa pozytywnych zachowań nagradzajac go za dobre zachowanie przy czym nagrody smaczki powinny być wyjatkowe, kuszące dla psa i dobrze je zmieniać od czasu do czasu. Jesli pies nie wykonuje tego co chcemy nie nagradzamy go. Wazne aby nie ćwiczyć z psem zbyt długo czyli 10,15min wystarczy w formie zabawy. Odnośnie oduczania złych zachowań np. kopania dołów, czynimy to odwracajac jego uwagę czyli wkraczamy z zabawką, piłka, sznurem do przeciagania i bawimy się z naszym pupilem. Co wtedy osiagamy ? Wmacnia się nasza więż z psem, pies sobie mysli, ale frajda to lepsze niz kopanie dołów.

Życzę powodzenia w wychowywaniu Atoska i czekam na jego zdięcia i relacje z postepów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...