Jump to content
Dogomania

Kiedy szczenię szczeka?


anubias

Recommended Posts

Być może wyda Wam się to dziwnym pytaniem, ale w jakim wieku szczeniaki zaczynają szczekać? Mam prawie trzymiesięcznego yorka i na razie jedynymi dźwiękami, jakie od niego słyszałam to pisk, gdy się boi i delikatne warczenie na zabawkę, gdy sam się z nią szarpie. Ale zero szczekania! Czy jest jeszcze za mały?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak to jest u yorków, ale wcale się nie zdziwię jak wkrótce będziesz miał(a) powyżej uszu szczekania malucha :evil_lol: Ze szczekaniem bywa różnie, znam psy, które prawie wcale nie szczekają, znam takie, które w szczenięctwie baardzo namiętnie wszystko obszczekiwały a gdy dojrzały przestały się na wszystko piłować, najwięcej jednak znam takich, które przy małym wzroście mają problemy z ego i szczekają na wszystko dookoła przez całe swoje życie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Widziałam (czy też raczej słyszałam) sześciotygodniowe szczeniaki już szczekające. Moje przywożone do domu w wieku 8 tygodni szczekały aż za dobrze :diabloti:.

Raczej więc psinka nie jest za młoda, tylko nie ma skłonności do szczekania, nic tylko się cieszyć, zapewniam, że odwrotny problem jest znacznie bardziej uciążliwy...

Link to comment
Share on other sites

Też mam terriera, wiadomo, jakie to małe jest szczekliwe :evil_lol:
18 sierpnia skończy 4 mies.

Poszczekiwał troszeczkę już w hodowli i po przywiezieniu, ale rozszczekał się, gdy skończył 3 mies, coś koło tego:lol:

Wiec delektuj się cichymi chwilami, bo niedługo może zacząć się... odzywać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jedno z moich szczeniąt (akurat wtedy jedynak się urodził) zaczął poszczekiwać mając 8 dni!!! Wyobraźcie sobie szczenię ślepe, nie chodzące tylko leżące i umiejące głowę podnieść i poszczekujące. Byłam bardzo zdziwiona.
Kolejne szczenięta nie byly już tak "hałaśliwe".
Ale nawet tamten szczekacz jako Husky, w dorosłości niezbyt jest rozmowny. Czasem sobie powyje.
Pozdrawiam Hania

Link to comment
Share on other sites

Ciesz się ciszą. Ja przez lata miałam ciche psy, szczekały tylko wtedy, kiedy naprawdę miało to sens. A teraz mam sukę, skonczyła już 4 lata i wrzeszczy na każdy odgłos za drzwiami. I nie jest to strach. Jest psem obronnym, zdała testy. Chyba ma słynne ADHD, żartuję. Ale czasem mam ochote ja udusić za te wrzaski. Dobrze, że chociaż w nocy nie szczeka bo by mnie sąsiedzi z domu wyrzucili.

Link to comment
Share on other sites

Moje 6 tyg. już szczekają :razz:.. ale to nie jest szczekanie dla samego szczekania..tylko np. "wróg" za płotem :evil_lol::evil_lol: bo skoro mamusia na kogoś szczeknie...czyli tak trzeba ;););) albo jak domagają sie zabawy i chcą zwrócić na siebie uwagę :razz::razz::razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

moj nie szczekal do 4 miesiaca, a jego siostra juz od 2go chetnie poszczekiwala wiec to chyba zalezy od psiaka, teraz moj maluch ma pol roku i szczeka tylko na obcych przy drzwiach albo jak straaaaasznie chce zabawke ktora mam w reku (ale to tylko jak sie naprawde zirytuje) wiec sie nie przejmuj :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...