Jump to content
Dogomania

Oki- stary, ślepy i kulawy koń . Potrzebuje pomocy


Biafra

Recommended Posts

Świetnie, można się odezwać!
Wszystko rozumiem, ale nadal nie można się doprosić zdjęć uratowanych klaczy. Czemu?

Nie mówię o zatrudnianiu sekretarek. Ale NIE WIERZĘ, że nie masz przyjaciół fundacji. Ludzi, któzy zrobią chociaż po zdjęciu i wrzucą na fora, czy stronę.

A co do konia - jeżeli ciągle czuje ból, cały czas coś się z nim dzieje (problemy z żarciem etc) to trzeba pomyśleć, co dla niego lepsze.

Moje konie, cóż, nie wiem, czy są ładne, ale na pewno są zadbane, acz żaden nie jest zdrowy w 100%
Mamy za sobą i pozrywane ścięgna, kolki, ropnie w kopytach, odpryski kości, problemy z krążeniem. Co więcej, całą wesoła trójka miała przyjemność zaznać wycieczek na targi, czy w miejsce kaźni. Tylko trzeba myśleć racjonalnie -nie brać więcej, niż da się utrzymać, by zapewnić im godne warunki. Bo utrzymanie to nie jest tylko siano, słoma i owies. Też mogłabym nabrać koni i mieć problem jak utrzyać. Nie lepiej mniej, a dawać radę?

Starszych koni szkoda, zgadzam się. Ale młodych? Źrebaczki tak pięknie patrzą, a też nie zawsze miały udane życie. I na hak! Może lepiej młodemu dać szansę, żeby jakoś na siebie potem zarobił (i nie mam na myśli zapierdzielania caly czas)? One nie zasługują? Lepiej ładować w konie ledwo chodzące? Wiem, szkoda. Tylko w moim durnym łbem nie umiem zrozumieć jednego - gdzie tu racjonalne myślenie? Czemu nie warto kupić od handlarza młodego konia, który będzie mógł popracować te 2 godz dziennie (krzywda mu się nie stanie), a pomoże to kondycji finansowej fundacji? Będzie na siano, leczenie. Bo młody to ma mniejsze prawo do życia? Czemu tak bardzo fundacje (na szczęście nie wszystkie!!!) od tego się odżegnują? Zapierają rękami i nogami? Lepiej się człowiek czuje, jak weźmie taką biedę? Pewnie tak.

Tylko życie to nie tylko sentymentalizm. Nabrać zwierząt łatwo. Ale trzeba je karmić i leczyć. Lepiej nie skończyć jak Violetta Villas.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='emhokr'] Ale NIE WIERZĘ, że nie masz przyjaciół fundacji. Ludzi, któzy zrobią chociaż po zdjęciu i wrzucą na fora, czy stronę.
[/QUOTE]

Za często chyba używasz zwrotu NIE WIERZĘ :roll:

Przecież te konie nie są żadną tajemnicą...
Skoro 6-tego , czyli ponad tydzień temu żyły, to dlaczego miały nagle umrzeć w niewyjaśnionych okolicznościach.
No NIE WIERZĘ, że aż tak źle im życzysz :eviltong:

Konie są w Alwerni tymczasowo, to żadna tajemnica. Od początku było uzgodnione, że pojadą do domu tymczasowego, dopóki nie dobudujemy im nowych boksów u mnie.
[B]Ja mam tam 60 km. Będę u nich dopiero w sobotę.[/B]

Ale każdy, kto tylko ma czas i ochotę, nawet Ty możesz pojechać tam na miejsce, pogłaskać, przywieźć marchewkę albo jabłko i cyknąć kilka fotek, zmniejszyć, zgrać i wkleić gdzie tylko dusza zapragnie .
Przecież to NASZE wspólnie uratowane konie. Ja nikomu nie zabraniam odwiedzin, głaskania itp. ZAPRASZAM SERDECZNIE.

Tylko najlepiej w ciągu dnia, dopóki jest jasno. Albo w sobotę, bo w niedzielę dziewczyna, która udostępnia im miejsce nie przyjmuje gości, gdyż ten jedyny dzień w tygodniu poświęca rodzinie.

Ja rozumiem, że darczyńca chce jak najwięcej wiedzieć i jak najczęściej.
Ale ja jestem jedna i się nie rozerwę. Mimo, tego że NIE WIERZYSZ.

Każdy darczyńca nie może się doczekać na zdjęcie zwierzaka , któremu pomógł.
Zwierząt jest prawie setka- konie, psy i koty razem wzięte.

Sama widziałaś ile darczyńców trzeba żeby uratować jedno zwierzę. Pomnóż to przez
tą setkę zwierząt. I każdy chce inne zdjęcie, rozliczenie, podziękowania i info.
Ja to doskonale rozumiem i popieram . Ale BŁAGAM . CIERPLIWOŚCI, bo jest kilometrowa kolejka :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emhokr']Świetnie, można się odezwać![/quote]
wystarczyło zadzwonić ;)

[quote]
A co do konia - jeżeli ciągle czuje ból, cały czas coś się z nim dzieje (problemy z żarciem etc) to trzeba pomyśleć, co dla niego lepsze.

Moje konie, cóż, nie wiem, czy są ładne, ale na pewno są zadbane, acz żaden nie jest zdrowy w 100%
Mamy za sobą i pozrywane ścięgna, kolki, ropnie w kopytach, odpryski kości, problemy z krążeniem. Co więcej, całą wesoła trójka miała przyjemność zaznać wycieczek na targi, czy w miejsce kaźni. Tylko trzeba myśleć racjonalnie -nie brać więcej, niż da się utrzymać, by zapewnić im godne warunki. Bo utrzymanie to nie jest tylko siano, słoma i owies. Też mogłabym nabrać koni i mieć problem jak utrzyać. Nie lepiej mniej, a dawać radę?

Starszych koni szkoda, zgadzam się. Ale młodych? Źrebaczki tak pięknie patrzą, a też nie zawsze miały udane życie. I na hak! Może lepiej młodemu dać szansę, żeby jakoś na siebie potem zarobił (i nie mam na myśli zapierdzielania caly czas)? One nie zasługują? Lepiej ładować w konie ledwo chodzące? Wiem, szkoda. Tylko w moim durnym łbem nie umiem zrozumieć jednego - gdzie tu racjonalne myślenie? Czemu nie warto kupić od handlarza młodego konia, który będzie mógł popracować te 2 godz dziennie (krzywda mu się nie stanie), a pomoże to kondycji finansowej fundacji? Będzie na siano, leczenie. Bo młody to ma mniejsze prawo do życia? Czemu tak bardzo fundacje (na szczęście nie wszystkie!!!) od tego się odżegnują? Zapierają rękami i nogami? Lepiej się człowiek czuje, jak weźmie taką biedę? Pewnie tak.

Tylko życie to nie tylko sentymentalizm. Nabrać zwierząt łatwo. Ale trzeba je karmić i leczyć. Lepiej nie skończyć jak Violetta Villas.[/QUOTE]

rozumiem, ze względem Ciebie mamy pomagać tylko zwierzakom rokującym na zarobek i dalsze życie ?
a stare schorowane to już eutanazja?
dziwnym trafem nikt nie chce tych starych wynędzniałych bid
i wtedy każdy znajdzie tel do Biafry

generalnie działanie fundacji opiera się na pomocy ludzi dobrej woli, w tym, a może nawet szczególnie na pomocy finansowej
i dotyczy to większości fundacji
dawno temu zanim jeszcze zaczęłam pomagać Izie ujęło mnie to, że zapewniają koniom dożywocie u siebie i nie wydają ich do adopcji, że taka jest ich polityka wobec koni
widać mnie to ujęło innym może to wadzić, cóż każdy jest inny

za każdym razem jest mi przykro gdy ktoś nie sprawdzi u źródła co i jak a piszę trzy po trzy
i nie dotyczy to tylko tej fundacji
ja jakoś jak się chciałam dowiedzieć i zobaczyć naocznie nie miałam problemu żeby tak zorganizować sobie czas aby podjechać i się przekonać
chociaż dzieli nas 340 km
a przede wszystkim, żeby zadzwonić


emhokr - dziękuję(my) Ci bardzo za założenie wydarzenia Łatkowi i klaczom :)
szkoda tylko że skończyło się jak się skończyło
niemniej, jeszcze raz dziekuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

poniewaz to watek Biafrowy ;)
pozwolę sobie zaprosić na bazarek z czekoladami z którego pieniązki zostaną przekazane Biafrze dla zwierzaków - [URL="http://www.dogomania.pl/threads/224398-Czekolady-czyli-krwawoica-Gremilna-do-15.03-dla-FZNJR"]bazarek z czekoladami - klik[/URL]

przypomne również nieśmiało o akcji Biafry dla ludzi: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/224136-Wielkanoc-przy-pustym-stole-uboga-rodzina-w-potrzebie-nie-zostawiajmy-ich-samych-("]pusty stół na wielkanoc? - pomóżmy![/URL]

i jeszcze mamy bazarek prawie cegiełkowy (2 zł) z wyborem imienia dla psiaka który już jest u Biafry i który 2 lata ze swojego raptem 3letniego zycia spędził zaspawany w klatce :(
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/224236-GŁOSUJEMY!-jak-mu-na-imię-Pies-ZASPAWANY-w-klatce-do-15.03"]głosowanie na imię dla psa zaspawanego w klatce[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...