Jump to content
Dogomania

Kuruś- już może oddychać ale nie odetchnąć z ulgą- wciąż czeka na dom :(


Recommended Posts

Walczy, ale już starutki jest Kuruś. Ogólnie nie jest źle, ale zdarza mu się popuścić siku i czasami trzeba pomóc mu wstać. Czasami też ma problem z robieniem koopy na ogrodzie: przy napinaniu się przewraca się i koopa wychodzi na leżąco. Ale jeszcze chodzi, ma apetyt, lubi spacerki... jeszcze nie nadszedł jego czas.

 

Rozliczenie:

Stan konta na 24 czerwiec wynosił +277 zł

Wpłaty:

+30 zł Syla

+50 zł Bjuta

+10 zł Jolanta08

Razem: +367 zł

 

Koszty:

-6,40 zł Furosemid x 2 opak.

-5,30 zł Polpril (Ampril)

-4 zł Theovent

-6 zł Fiprex

-25 zł elektrolity (Rehydrat)

-7,60 zł Pyramil (Ampril)

-7 zł odrobaczenie

-10 zł przejazd do weta

-10 zł przejazd do weta drugi raz

-124 zł podane leki przez weta

-9,60 zł Furosemid x 3 opak.

Razem: -214,90 zł

 

+367 zł - 214,90 zł = +152,10 zł

Stan konta na 24 lipiec wynosi +152,10 zł.

Link to comment
Share on other sites

To już jest taki weteran, jak mój Edi, który ma ok 21 latek.Obejrzałam filmik i Kuruś jest bardzo podobny do mojego Lejka z Gliwic i do Noli z Sosnowca.Jeszcze może Majka z Sochaczewa i moja Vikusia, ale jej takiej nie widziałam, miała chore serce i musiałam ją uśpić, jak miała 12 lat, nie doczekała starości, jest na moim profilu.To moja Vikusia...tyle lat i tyle jeszcze emocji.Teraz najważniejszy jest Edi, bo miewa fajne dni, a potem kryzys i to taki, że ja już wzywam weta, ale ze Sarną mam doświadczenie i nie uśpię go, dopóki nie poczuję to, co czułam, w przypadku Sarenki z Psitula.Miałam wtedy pewność, bo wyprowadzić sunię z paraliżu, gdzie jeszcze potem pół roku żyła normalnie i chodziła?Jak już potem siadła, to już było wiadomo, że nie da się nic zrobić.Sarenka nigdy nie zaufała człowiekowi, nawet mnie całkowicie, tak bardzo ją człowiek skrzywdził.Odeszła, przy mnie i u mnie, w moim mieszkaniu, na moim stole kuchennym, którego nie używam na co dzień.Wcale nie cierpiała.Została pochowana na polu znajomego , obok Pusi, z Szarej Przystani i Hecktora.Koty też mam i też stare, nawet takie bez zębów.Hecktora znalazłam przy drodze.Stan krytyczny i od razu do weta.Franiczek Marcin powiedział, że jeżeli przeżyje noc to będzie żył i 2 lata u mnie jeszcze potem był.Teraz tez mam różnorakie staruszki, ale do końca będę z Kurusiem.

Link to comment
Share on other sites

Nie robimy nic nadzwyczajnego... Kuruś jest na szczęście w pełni sprawny, miewa jedynie gorsze chwile. 

 

Zakupiłam dla niego Axtil (Ampril), koszt 5,80 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a9b5bdcddf929370

 

Kończy mu się karma nerkowa. Nie sądziłam, że da radę wyjeść te wszystkie zapasy, które miał! Byłam pewna, że zostanę z pudłem karmy nerkowej...

Zastanawiam się jakie opakowanie kupić, 8 kg czy 12 kg? On je garstkę dziennie (moczę i dodaję trochę puszki na smak), więc to 8 kg na długo mu wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam mu 7 kg suchej karmy i parę puszek (normalnych) do dodawania na smak. Jak przyjdzie to wrzucę fakturę.

Póki co rozliczenie:

Stan konta na 24 lipiec wynosił +152,10 zł

+50 zł Syla

+50 zł Bjuta

+10 zł Jolanta08

Razem: +262,10 zł

 

Koszty:

-5,10 zł Ampril

-20 zł wścieklizna

-4,10 zł dojazd weta (częściowe koszty)

-5,80 zł Ampril

Razem: -35 zł

 

+262,10 zł - 35 zł = +227,10 zł

Stan konta na 23 sierpień wynosi +227,10 zł.

Link to comment
Share on other sites

Kuruś ma znowu gorsze dni. Znów zaczął popuszczać pod siebie i wróciły problemy w wstawaniem, coraz gorzej też się porusza.Wyraźnie coraz bardziej traci władzę w tylnej części ciała, bo ogon jest już od połowy bezwładny, a łapki podwijają się coraz bardziej i wywraca się do tyłu przy robieniu koopy. Jego stan znacznie pogorszył się wczoraj wieczorem i od tamtej pory nie może sam wstać. Jak się mu pomoże to chodzi bardzo sztywno z wygiętym kręgosłupem i głową do dołu. Zaczęły mu się też podwijać przednie łapki:( Mieliśmy całą noc na czuwaniu, bo Kuruś przy każdej niedogodności głośno skuczy. 

Dziś wzięłam od weta Dexafort i zobaczymy czy pomoże Kurusiowi...

Link to comment
Share on other sites

Przychodzi chyba czas, aby podjąć decyzje co dalej... Kuruś cierpi... Wczoraj w południe była poprawa, bo wstał sam i chwiejąc się połaził trochę, ale to było tylko chwilowe:( Jest z nim źle, jeśli nie śpi to niemal cały czas mruczy/skuczy. Mam nadzieję, że nie z bólu tylko z niedogodności, że nie może wstać, przekręcić się, napić się wody itd. Wciąż do niego zaglądamy i sprawdzamy czy nie chce np. pić (trzeba go przytrzymać, bo nie jest w stanie utrzymać równowagi). Apetyt jeszcze ma, ale trochę gorszy. Wody pije niewiele. Jak się mu pomoże wstać, to człapie chwiejąc się na wszystkie strony. Bardzo stara się załatwiać na ogrodzie, ale często popuszcza pod siebie na kocyku. Dodatkowo pojawiła się w niedzielę krew w kale i każdego dnia jest jej coraz więcej. Dziś już całe koopy były czerwone:(

Kuruś wygląda jak kupka nieszczęścia... szczerze mówiąc myślałam cały czas, że pożegnanie Kurusia będzie polegało na tym, że kiedyś zastaniemy go śpiącego na kocyku, że się już nie obudzi. Rzeczywistość wygląda niestety inaczej i żal serce ściska jak ten psiak się męczy:(

Dziś będziemy u weta i będziemy się pytać o jeszcze jakieś możliwości, ale chciałam Was zapytać czy nikt nie będzie miał nic przeciwko jeśli podejmiemy decyzję o eutanazji.

Link to comment
Share on other sites

Murko - ORGOMNE dzięki!!! Za te wszystkie szczęśliwe lata Kurusia. On zdaje się był rekordzistą w Twoim stadzie, prawda? I dziękujemy za filmik z Kurusiem - wkleiłam go wtedy  na stronie naszych wolontariuszy na fb i parę osób się wzruszyło. Są jeszcze tacy, którzy go pamiętali z Zabrza.

Biegaj sobie Kurusiu po niebieskich łąkach. Miałeś dobre życie!

Link to comment
Share on other sites

To ja dziękuję, że przez te lata byliście z Kurusiem, nie zapomnieliście, wspieraliscie go finansowo, zaglądaliscie na wątek. 

Potem zrobię rozliczenie końcowe; zostało parę kg karmy renal, u nas na razie nie ma psa z problemami nerkowymi. Mogę wysłać komuś jak macie jakieś propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...