Jump to content
Dogomania

Kaganiec dla boksera


Magda-Amir

Recommended Posts

witam wszystkich

Mam pytania związane z kagańcem dla bokserka. czy są specjalne kagańce przeznaczone tylko dla boksiów, czy te same jak dla większości piesków? Jeśli są inne byłabym wdzięczna za przybliżenie wyglądu takiego kagańca. Ponieważ mój 9-cio miesięczy psiak zjada, połyka i zlizuje wszystko co napotka na swej drodze stwierdziłam, że kaganiec mógłby zakończyć zbieractwo z ziemi., bo boję się tez o to, że zje coś co mu zaszkodzi. A może znacie lepsze pomysły niż kaganiec ? I czy psiak będzie chciał chodzić w tym chodzić...?
Liczę, że doradzicie mi w tej sprawie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak w Polsce, ale w Czechach i na Słowacji widziałam specjalne kagańce dla poszczególnych ras, w tym dla bokserów. Polecam je z dwóch powodów, po pierwsze właśnie dla tego, że są specjalnie zrobione nie tylko dla poszczególnych ras, ale również specjalnie dla suk i psów, a po drugie są duże i pozwalają psom swobodnie ziać, a nawet pić wodę. Widziałam też sukę, która w takim kagańcu aportowała gumową piłeczkę. Rewelacja - jeśli kaganiec to tylko taki !!!!!
Ale najlepiej pojechać tam z psem, bo najlepiej przymierzyc na miejscu. Ja na przykład kupiłam na mojego Ataka kaganiec dla rottweilera suki :lol: Taką ma morde wielką :cunao:
Powodzenia w poszukiwaniach
Ale jeśli chodzi o zjadanie z ziemi różnych świństw, to kaganiec nie jest potrzebny do oduczania.
Ja mam wypracowaną metodę karania suki, ktora lubila zjadać "pachnące" kupki. Po prostu z zaskoczenia rzucałam łancuszkiem w jej strone, nie tak żeby oberwała, ale żeby ją odstraszyć. No i oczywiście karałam głosem, a jak wróciła do nogi to chwaliłam. Oczywiście nie od razu, ale perfekcyjnie się nauczyła co wolno, a czego nie.
A poza tym jeśli pójdziesz z pieskiem na dobre szkolenie posłuszeństwa powinni go tam nauczyć również tego, że nie wolno psu takich rzeczy.
Tak czy inaczej trzeba temu problemowi poświęcić trochę czasu i cierpliwości.
Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Są specjalne, szersze i krótsze, dopasowane do bokserowych pyszczków. Na początku pies może się buntować przeciwko kagańcowi, ale pomijając wszystkie inne powody warto go przyzwyczaić, chocby dlatego, że są sytuacje, kiedy kaganiec jest koniecznością np. pociąg. Nie powinno być chyba trudności z zakupem, skoro ja kupiłam swoim sukom u nas na prowincji w Polsce B. :)

Link to comment
Share on other sites

hm... u mnie rzucanie czymkolwiek w stronę mojego Amirka jest bezskuteczne gdyż poprotu nie reaguje i ma mnie w poważaniu... :-? dopiero jak do niego podejdę i odgonię mówiąc, że nie wolno to wtedy zareaguje. Ale za każdym razem gdy sam do mnie przyjdzie oczywiście dostaje pochwałę. Niestety uparty z niego pies.
Kaganiec i tak będzie kupiony tak 'na wszeli wypadek'. A w trosce o jego zdrowie (zjada wszystko począwszy od "pachnących kupek" a skończywszy na workach nylonowych) miałam nadzieje, że chcoć trochę się nauczy niezbierać "pyszności" z ziemi. I dziękuję za porady :)

Link to comment
Share on other sites

niezly ten kubel ;)

ja mam problem bo Szpila nie wiem jaki bedzie miec kaganiec to jak ma go na pysku to sie "dusi" obija o sciany nie moze oddychac i w ogole

dodam ze ma skorzany kaganiec atrape z powycinanym przodem i przebietymi bokami zeby mogla aportowac a mimo to i tak sie "dusi"

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Dziewczyny, a ja odnowie wątek. Jaki kaganiec będzie najlepszy dla boksi?
[IMG]http://www.zoocolors.pl/public/catalog/product/135-w/1125.jpg[/IMG]
Narazie kupiliśmy taki, ale jest za mały, więc i tak musimy go wymienić.

A może taki będzie lepszy?
[IMG]http://blog.tenbit.pl/i/blog/upload/notes/a/akcesoria_dla_psow-4you/47.jpg[/IMG]
Albo taki:
[IMG]http://img.nokaut.pl/p/6c/51/6c512a89f8d0efb5b536d59005084aba90x90.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie, ten 3 to skórzany , a fizjologiczny to taki : [url]http://ipo-sklep.pl/galerie/k/kaganiec-bokser-pies-sko_194.jpg[/url] Fizjologi psy zazwyczaj lubią, moje nie marudzą na te kagańce. Fizjologiczny to taki,gdzie pies jest odpowiednio zabezpieczony, może ziajac ile mu się podoba, bo umożliwia mu kaganiec otwarcie pyska czy dostawac bez problemu smakołyki i je jeśc :)

Dlaczego dla mnie to nie kaganiec ? Dla mnie kaganiec to jakieś zabezpieczenie psa żeby nikogo nie pogryzł, w dwóch pierwszych ma taką możliwośc. To o takie coś na pysk.

Link to comment
Share on other sites

Ten kaganiec jest powlekany tym czarnym czymś. Owszem jakby mi się obijały to by bolało, ale się nie obijają :). Kaganiec = super sprawa - dojazd na super spacer, trening takie skojarzenia mają moje psy z kagańcem, więc nie czują potrzeby pozbywania się kagańca :)

Link to comment
Share on other sites

Póki co kupiliśmy taki materiałowy, bo i tak docelowo to tylko do weta na jakieś nielubiane zabiegi lub do autobusu. Bonia jest ogromnie łagodna więc kaganiec za często używany nie będzie :) Dziękuję za porady! Może w wakacje zainwestujemy w taki fizjologiczny jeśli ten materiałowy nie pozwoli jej na swobodne dyszenie... w upale to rzeczywiście będzie przeszkadzał. No ale wypróbujemy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

mógłby być jeszcze trochę wyższy ;p bo jednak ziewnąć pełną gębą pies nie może.
nikt nie oberwał (no dobra, dostałam dzisiaj w palec, bo TŻ go niósł i wymachiwał na wszystkie strony ;D). kaganiec wygląda na ciężki, ale jest leciutki i nawet mój pies, który każdy inny kaganiec po sekundzie próbował ściągnąć, ten nosi bez żadnego problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli bardziej można dostać psem niż kagańcem ;-) Bonita czasami jak się zapatrzy potrafi mi wpaść w nogi podczas spaceru dlatego tak się zastanawiam. Poprzedni boksiu już parę dobrych lat temu jako szczeniak wpadł w malucha :P maluch stał na chodniku a psiak biegł ze mną i się zagapił :P Oczywiście nie było strat w psach ani samochodach ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...