Jump to content
Dogomania

szczeniaki po tych samych rodzicach, mające różne przydomki?


Judit

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie regulaminu przydomków.
Sytuacja taka:
Dwie sunie urodzone tego samego dnia, po tych samych rodzicach (matka X ojciec Y) mają dwa różne przydomki. Natomiast matka X i ojciec Y są w hodowli o zupełnie innym przydomku niż ich dzieci.
Czy jest to realne??? Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']
Natomiast matka X i ojciec Y są w hodowli o zupełnie innym przydomku niż ich dzieci.
[/quote]

To realne i jak najbardziej możliwe, suka może być zarejstrowana na inną osobę i pomimo bytności w hodowli "A" rodzi pod przydomkiem hodowli faktycznego (na papierze) właściciela. Może być również na współwłasność i wtedy mioty rodzą się pod takim przydomkiem - jaki ustalili współwłaściciele.

[quote name='Judit']
Dwie sunie urodzone tego samego dnia, po tych samych rodzicach (matka X ojciec Y) mają dwa różne przydomki.[/quote]

Siostry miotowe? Nie, tak być nie powinno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']To realne i jak najbardziej możliwe, suka może być zarejstrowana na inną osobę i pomimo bytności w hodowli "A" rodzi pod przydomkiem hodowli faktycznego (na papierze) właściciela. Może być również na współwłasność i wtedy mioty rodzą się pod takim przydomkiem - jaki ustalili współwłaściciele.

Siostry miotowe? Nie, tak być nie powinno.[/QUOTE]

Suka czyli matka szczeniąt ma tego samego właściciela co pies - ojciec szczeniąt. Mając tę parę właściciel załozył hodowle np. o nazwie "truskawki". Urodziły się szczenięta i w katalogu na wystawie widnieją miotowe siostry (imiona na tę samą literke) po tych samych rodzicach, ale jedno szczenie ma przydomek np. "z łąk jakiś" a druga np. "z doliny jakiejś".
Gdyby suka była na współwłasność to może nie byłoby to dziwne. Jednak z tego co wiem jest na jednego właściciela. Dzieci miała tylko raz więc ich przydomek powinien byc ten sam przecież? :razz:

Link to comment
Share on other sites

pewno ktorys z wlascicieli mial wene tworcza

ja sie juz wiele razy spotkalam z tym ze pies w katalogu mial np imie domowe a nie to z rodowodu albo nie ten przydomek co trzeba :roll:

szczegolnie jesli siak ma pkr w przygotowaniu a wlasciciel nie zostawil sobie metryczki

Link to comment
Share on other sites

Bywa też i tak, że nabywca szczenięcia chce mieć w jego nazwie równiez swój przydomek, ale zawsze jest to wtedy dodatkowy człon oprócz przydomka hodowcy.
W tej konkretnej sytuacji też zrzuciłabym wszystko na jakieś nieporozumienie, bo przecież miot ma jeden wspólny przydomek, inaczej się nie da...

Link to comment
Share on other sites

[B]TAK REALNE[/B]. Na stronie zkwp wyczytałam, że jeśli szczeniak idzie na współwłasność (właścicielami są hodowca "z doliny jakiejś" oraz hodowca "z łąk jakiś") to współwłaściciele sami DECYDUJĄ, który przydomek dostanie szczenię, tym samym który przydomek zostanie wpisany w metrykę. Tylko imię musi mieć na tą samą literę.

Mam podobne pytanie - czy są jakieś wymogi dotyczące ile razy i jak często można nazywać miot na daną literę? np. czy wszystkie imiona 3 różnych miotów w tej samej hodowli mogą być na literę "A" ? ...bo już któryś raz się spotykam, że np. "ANIA z domu" jest córką "ANULI z domu" i powiedzmy "XXX z łąk"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owca'][B]TAK REALNE[/B]. Na stronie zkwp wyczytałam, że jeśli szczeniak idzie na współwłasność (właścicielami są hodowca "z doliny jakiejś" oraz hodowca "z łąk jakiś") to współwłaściciele sami DECYDUJĄ, który przydomek dostanie szczenię, tym samym który przydomek zostanie wpisany w metrykę. Tylko imię musi mieć na tą samą literę.
[/quote]

Regulaminy trzeba czytac i rozumiec. Samo czytanie nic nie daje.

Cały miot ma miec JEDEN przydomek. Mało tego, w czasie rejestracji psów na współwałsnosc trzeba podac jaki przydomek bedzie nosiło ich potomstwo.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='karenina']Agnieszka ale padło pytanie czy szczyle mogą miec przydomek po reproduktorze- wiec zakładajac ze reproduktor nie mieszka w swojej macierzystej hodowli- to nie mogą.[/QUOTE]

Masz racje ... Tak samo jak nie mogłyby mieć przydomka po swojej matce ...
Pomyslałam, że własciciel reproduktora ma swój przydomek i gdyby sie zgodził, to wtedy mozna zrobić, tak jak napisałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hmmm... A ja jednak bym się zastanawiała, bo miałam taką sytuację że pokryłam sukę i czekałam na przydomek- wtedyv właściciel repka zaproponował że mogą być z jego przydomkiem- ale może chodziło że bez przydomka a przydomek właściciela repa byłby w imieniu szczeniąt? Tak np. zrobiła moja znajoma której hodowla dopiero startowała, a właściciel reproduktora miał znaną i cenioną hodowlę. Nazwała szczeniaki np. ATOS TRUSKAWKA Z Gór i AMIK TRUSKAWKA Z Gor, gdzie "Truskawka" to właśnie ta hodowla właściciela repa. z resztą takie rozwiązanie widziałam wiele razy- mam w rodowodach swoich psów kilka przypadków "podwójnych" przydomków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...