Jump to content
Dogomania

Mały Shih tzu ;) Karma.


Marta4444

Recommended Posts

Witajcie ;d Niedługo planuje mieć Shih tzu :eviltong: i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o karmach. Wiem na pewno że polecane są karmy Royal Canin i Eukanube ;) A zapomnieć należy o Pedigree i innych biedronkowych karmach ;p
1. Chciałam zapytać jakie jeszcze karmy polecacie...
2. Ktoś próbował karmy Profilum? I co sądzicie?
3. Jakie polecacie smakołyki dla małego juniorka Shih tzu ;P
4. Jakie karmy na pewno nie.
;-)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm karma Profilum to chyba ta sama półka co Pedigree. Ja osobiście bym jej nie polecała. Karmy Royal i Eukanuba też najwyższych lotów nie są.
Ja bym polecała acane, orijena, fish4dogs, bosch oczywiście dostosowaną do wieku i wielkości psiaka.
Na początek na pewno bym polecała karmić psiaka karmą, którą dostaniesz od hodowcy a zmiany wprowadzać bardzo powoli, żeby pies rewolucji nie miał.
Smakołyki też bym polecała renomowanych firm i dostosowane do wieku psa. U mnie jako najlepszy smakołyk było po prostu gotowane mięsko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']Na początek na pewno bym polecała karmić psiaka karmą, którą dostaniesz od hodowcy a zmiany wprowadzać bardzo powoli, żeby pies rewolucji nie miał.
quote]
Tak, na początek, karma, którą dostanie w wyprawce.
Wejdź na jakąś stronę sklepu z karmami i poczytaj o każdej, przeanalizuj skład i wybierz najlepszą. Najdroższa wcale nie znaczy najlepsza. Nie sugeruj się również modą i popularnością.
Zwróć uwagę, czy zawiera konserwanty, czy w składzie pisze "mięso z kurczaka" czy "produkty z kurczaka" czy pisze "tłuszcz z kury" czy "tłuszcz pochodzenia zwierzęcego". To bardzo ważne.
Trzy pierwsze składniki to powinno być mięso (czytałam w jednej książce jakiegoś weta, ale szczerze powiedziawczy, nie spotkałam tekiej karmy).
Ale jeśli w składzie widnieje na drugim miejscu powiedzmy owies a na drugim żyto, to wychodzi, że zbóż jes w karmie więcej niz mięsa. Producent rozbił zboża, taki chwyt:diabloti: Zwracaj uwage na takie szczegóły!
No i nie wszystkim psiakom to samo smakuje:cool3:

Ja wybrałam karmę Nutra Gold, skład mi odpowiada, pies też wcina, ale na razie nic więcej nie mogę o niej powiedzieć.

Aha, jeśli wybierzesz karmę, to nie podawaj już domowego jedzenia, a przynajmniej nie za często. Miesko jest najlepszym smaczkiem, żółty serek, wątróbka, ale na dłużse spacery lepsze są gotowe smaczki, tu tez musisz poeksperymentować, mój lubi tylko jeden rodzaj gotowych smakołyków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta4444']
Byłam pewna że te karmy są najwyższej marki, wszyscy je zachwalają.
Mam pytanie a co sądzicie o karmach marki Bosch? :eviltong:[/quote]
Niestety RC i Eukanuba wbrew pozorom nie są zbyt dobre...

Mój pies się Boschem zajada, ma ładną sierść i od początku nie było żadnych problemów jak przeszliśmy na nią ;).
A mojej kotce karmy tej firmy też bardzo smakują i nie widzę żeby miała jakieś przeciwwskazania do jedzenia jej.
Ogólnie polecam :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gordonowa']Niestety RC i Eukanuba wbrew pozorom nie są zbyt dobre...

Mój pies się Boschem zajada, ma ładną sierść i od początku nie było żadnych problemów jak przeszliśmy na nią ;).
A mojej kotce karmy tej firmy też bardzo smakują i nie widzę żeby miała jakieś przeciwwskazania do jedzenia jej.
Ogólnie polecam :lol:.[/quote]

Dziękuje Ci ;d To dla mnie bardzo dobra wiadomość ;) Bosch jest nieco tańszy :eviltong: i to lepiej a poza tym byłam w błędzie myśląc że Royal i i Eukanuba to najlepsze karmy ;d


Czyli polecacie jak najbardziej Boscha ... ;d

A co do smakołyków...? ;>

Jakieś domowe jedzonko? Jakie? ;P

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam!
Jestem świeżą właścicielką małego shih tzu (Nutki). Mała ma 9 tyg. i karmiona była PURINA Puppy z jagnięciną. Czy taka karma jest ok???
Malutka wcina aż się uszy trzęsą ale po jedzeniu przez kilka godzin brzydko pachnie jej z pyszczka (nawet po umuciu). Czy to normalne? Jak z innymi karmami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...