Jump to content
Dogomania

Idealna oboża dla Beardi


DorkaWD

Recommended Posts

[quote name='mimi_91']Jaki wzięłaś rozmiar pierwszej obróżki dla Pandy?? Bo ja nie wiem jaki kupić żeby nie był ani za duży ani za mały dla 2 miesięcznego szczeniaka.[/quote]
Mam nadzieję, że mi wybaczysz, że odpowiadam tu ;-) Jak kiedyś pojawi się ktoś nowy z Beardedem to w galerii nie znajdzie naszych rozmów,a tak to będzie miał podane na tacy. No i jest szansa, że inni posiadacze Beardi do nas dołączą i zaczną dyskutować :loveu:


Co do obroży...pierwszą dostałyśmy w wyprawce od Krysi i bardzo szybko Pandziszek z niej wyrosła. Myślę, że Zdziś też wyprawki dla maluszków będzie robił i znajdzie się tam obróżka, więc wstrzymaj się ;)
Natomiast na potem :razz: Wszyscy (prawie) polecali ROGZy, ja też byłam zachwycona, ale... zauważyłam, że taśmowe obroże jednak wycierają sierść! Pomimo tego, że Pandziasta nigdy nie nosi obroży mocno zaciśniętej, tylko zawsze ma luz to na obroży ciągle pełno kłaków. Owszem mamy taśmowe z Rogza i RD (bo jestem uzależniona od zakupów dla Pandy), zakładamy je na wyjścia i po powrcie szybko zdejmujemy :lol:
Kiedyś Jola pisała o wspaniałej obroży z Flexi... Kupiłam i rzeczywiście jest super (tylko, że jest taka w sam raz, nic na zapas w długości). Włosa nie niszczy, bo nie ma elementów szorstkich. Ponieważ często łazimy po lasach, chaszczach i bagnach to zwyczajnie Flexi za 80zł po miesiącu wylądowała by w koszu, więc zaczęłam szukać czegoś podobnego ale duzo tańszego i znalazłam MUSCAT z ekoskóry :razz: Nie są tak piekne jak Flexi ale też delikatane i świetnie nadają się do pływania :multi:
Flexi nosimy tak jak Rogza czy RD - na wyjścia, a na co dzień Pandzisz włuczy się w muscacie.
[B]
Rozmiary to "L", pasują już od mniej-więcej 4-5-go miesiąca.[/B]
Wcześniej "M"

Link to comment
Share on other sites

Dobry pomysł z tym nowym tematem;)

Hmm w taki razie rzeczywiście poczekam z zakupem:lol:
Wiele właścicieli birduśków polecało Rogza zaciskową i nawet miałam zamiar ją kupić, ale skoro mówisz, że tan Muscat też jest świetny to pewnie zdecyduję się potem na niego;)
Powiedź tylko czy ona włosów nie wyciera no i jak u niej z trwałością?? Bo nie chcę żeby przetarła mi się zaraz po zakupie:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że chwali się ROGZy... widać jestem w opozycji :evil_lol: Inna sprawa to mój pies cały czas chodzi w obroży, pewnie gdyby zakładała ją tylko na spacer to by nie było tematu ;)
Nasz muscat z ecoskóry ma koło 3 miesięcy (albo 4 :oops:) i w dalszym ciągu jest jak nowy. Pomimo pływania w stawie rybnym nic mu nie jest (no dobra... troszkę śmierdzi :oops: muszę wyprać). Trudno mi powiedzieć jaka jest wytrzymałość w latach, ale wszystko kiedyś się niszczy :lol: Tu na dogo ludzie chwalą te obroże (patrz wątek o smyczach i obrożach), niektórzy mają problem z luzowaniem, ale to chyba dotyczy tylko psów które mocno ciągną na smyczy.

Nie farbuje, nie pruje się, nie odparza, nie niszczy włosa, jest mięciutka i dostatecznie szeroka, nie odpina się - dla mnie same plusy :lol: Tylko wzornictwo jest takie mało ciekawe, ale przy naszych burkach i tak nie widać tego co ma na sobie :diabloti:
Te obroże kosztuję w okolicy 20zł.

Mamy czarną, jest jeszcze brąz i czerwień -->

[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6225&action=prod[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...