Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

Szkoła policealna Awangarda prowadzi zajęcia 2 letnie dzienne i zaoczne na kierunku Technik weterynarii.

Ktoś próbował w tej szkole ?
Ja osobiście byłam,złożyłam papiery,ale strasznie drogo mają i nie wiem czy nie zrezygnuje 350 za miesiąc,na dwa lata wychodzi około 7 tys :-o plus wpisowe 200 złotych :shake:

Ktoś poleca/odradza ? proszę o wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po tej szkole dostajesz papierek i posiad ten zawód - technik weterynarii.


W zakładzie leczniczym dla zwierząt osoba, która posiada tytuł [B]technika weterynarii[/B], może wykonywać następujące czynności z zakresu świadczonych w nim usług weterynaryjnych, które to czynności nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej:

[LIST]
[*]pobieranie prób do badań laboratoryjnych
[*]czynności pomocnicze przy wykonywaniu sekcji zwłok zwierzęcych
[*]udzielanie pierwszej pomocy w przypadkach:
[LIST]
[*]niedyspozycji żołądkowo-jelitowych o przebiegu ostrym z zagrożeniem życia zwierzęcia,
[*]zadławienia,
[*]zranienia lub złamania,
[*]porodu niewymagającego cięcia płodu lub zabiegu chirurgicznego;
[/LIST]

[*]wykonywanie badań klinicznych w zakresie niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy;
[*]podawanie leków przepisanych przez lekarza weterynarii lub dostępnych bez recepty;
[*]asystowanie przy zabiegach chirurgicznych;
[*]opieka nad zwierzętami leczonymi w warunkach ambulatoryjnych i stacjonarnych;
[*]wykonywanie zabiegów sanitarnohigienicznych i fizykoterapeutycznych
[/LIST]

[B]Technicy weterynarii[/B] są absolwentami [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Technikum"]techników weterynaryjnych[/URL].

a jako technik możesz pracować w lecznicach dla zwierząt, gospodarstwach rolnych, ubojniach, zakładach przetwórstwa mięsnego i mleczarskiego, rzeźniach, zakładach produkujących karmy i pasz dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']Po tej szkole dostajesz papierek i posiad ten zawód - technik weterynarii.


W zakładzie leczniczym dla zwierząt osoba, która posiada tytuł [B]technika weterynarii[/B], może wykonywać następujące czynności z zakresu świadczonych w nim usług weterynaryjnych, które to czynności nie wymagają specjalistycznej wiedzy medycznej:

[LIST]
[*]pobieranie prób do badań laboratoryjnych
[*]czynności pomocnicze przy wykonywaniu sekcji zwłok zwierzęcych
[*]udzielanie pierwszej pomocy w przypadkach:
[LIST]
[*]niedyspozycji żołądkowo-jelitowych o przebiegu ostrym z zagrożeniem życia zwierzęcia,
[*]zadławienia,
[*]zranienia lub złamania,
[*]porodu niewymagającego cięcia płodu lub zabiegu chirurgicznego;
[/LIST]

[*]wykonywanie badań klinicznych w zakresie niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy;
[*]podawanie leków przepisanych przez lekarza weterynarii lub dostępnych bez recepty;
[*]asystowanie przy zabiegach chirurgicznych;
[*]opieka nad zwierzętami leczonymi w warunkach ambulatoryjnych i stacjonarnych;
[*]wykonywanie zabiegów sanitarnohigienicznych i fizykoterapeutycznych
[/LIST]

[B]Technicy weterynarii[/B] są absolwentami [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Technikum"]techników weterynaryjnych[/URL].

a jako technik możesz pracować w lecznicach dla zwierząt, gospodarstwach rolnych, ubojniach, zakładach przetwórstwa mięsnego i mleczarskiego, rzeźniach, zakładach produkujących karmy i pasz dla zwierząt.[/quote]

no to by było tyle teorii, a w praktyce będąc tech.wet. szukasz pracy ;) latami...

p.s. 350 to jest jeszcze mniej niż ja płaciłam ok 5 lat temu - 400za miesiąc,ale w Warszawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']no to by było tyle teorii, a w praktyce będąc tech.wet. szukasz pracy ;) latami...[/quote]

Dzięki za słowa otuchy,pozostaje tylko nadzieja,że w Polsce za parę lat,będzie popyt na techników. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']Dzięki za słowa otuchy,pozostaje tylko nadzieja,że w Polsce za parę lat,będzie popyt na techników. :lol:[/quote]
no niestety z własnego doświadczenia napisałam:roll:.Mam po szkole papier o kwalifikacjach zawodowych i satysfakcję ...pracuję w biurze teraz.
Być może coś się zmieni kiedyś, generalnie w lecznicach wolą zatrudniać lekarzy , choć czasem widuję gdzieś na drugim końcu PL ogłoszenia o pracy dla technika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']no niestety z własnego doświadczenia napisałam:roll:.Mam po szkole papier o kwalifikacjach zawodowych i satysfakcję ...pracuję w biurze teraz.
Być może coś się zmieni kiedyś, generalnie w lecznicach wolą zatrudniać lekarzy , choć czasem widuję gdzieś na drugim końcu PL ogłoszenia o pracy dla technika.[/quote]

O ile dobrze "słyszałam" to technik może założyć swój własny gabinet weterynarii ?:roll:jak to jest w praktyce ?
Dla mnie to by było najlepsze rozwiązanie,w miejscu gdzie się wynoszę po szkole,jest 500 mieszkańców,pełno gospodarstw,i żadnego gabinetu.
Technik niema wszystkich kwalifikacji,ale na wsi zawsze coś tam się przyda.

Mieszkańcy na razie jeżdżą do miasta sporą drogę,ale tam wszyscy z motoryzowani wiec w razie jakiegoś zagrożenia,to i tak by musieli jechać do lek.wet obok do miasta.

Link to comment
Share on other sites

Niestety technik weterynarii, czy to po szkole policealnej czy po technikum ma za malo wiedzy, by moc leczyc zwierzeta. Moze oczywiscie otworzyc gabinet, nawet osoba poza zawodem moze to zrobic, jednak w spolce z lek.wet.
Pracuje jako technik wet. jednak jako pomoc przy lekarzu, nigdy nie moge podejmowac decyzji sama, nie moge leczyc, wszystko jest pod nadzorem doktora. No i chetniej podobno zatrudniani sa jako technicy osoby po studiach- tak jak ja- niz po technikach, ale glowie sa to studenci wety. Pozdrowka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martita']Jesli bardzo chcesz to robic, to idz na technika, jednak pamietaj, ze nie bedziesz w ten sposob nigdy lekarzem!
Lepsze to niz zadna szkola;)[/quote]

Niestety na weterynarie się nigdy nie dostanę:placz:,wiec chciałam chociaż to :eviltong:

zobaczymy :roll:
Może jeszcze ktoś z dgm miał kontakt z tą szkołą i się wypowie ;)

Link to comment
Share on other sites

martita po jakich studiach jestes? Gdzies ktos kiedys pisal, ze po zootechnice mozna zrobic technika weterynarii, i sie zastanawiam czy ktos wie jak to dziala? Ja w przyszlym roku wracam na zootechnike i choc powiem szczerze praca technika nie jest moim celem to jestem ciekawa jak to wyglada. Za wszelkie info z gory dziekuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja od października idę do awangardy. Zawsze chciałam być lekarzem weterynarii ale spanikowałam z powodu chemii i nie zdawałam na maturze ani jej ani biologii. Doszłam jednak do wniosku, że to był duży błąd i tchórzostwo z mojej strony... postanowiłam zapisać się na technika weterynarii, bo zawsze będę mieć "jakiś papierek" i dzięki temu będę miala trochę czasu na powtórzenie materiału ze szkoły średniej i przygotowanie się do powtórnego pisania matury ;) a nuż uda się dostać za te dwa lata na studia, a w awangardzie nauczę się już jakiś podstaw i będzie mi byćmoże łatwiej na studiach :)

Oczywiście cena jest dość wysoka... Ale czasami warto się poświęcić by osiągnąć swój cel ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Ja juz sie wszystkiego dowiedzialam w kwestii technika weterynarii po zootechnice, i powiem ze to wyglada ciekawiej niz myslalam:) Takze od przyszlego roku powrot na kierunek :D[/quote]

A można widzieć czego ciekawego się dowidziałaś??? Jestem na zootechnice i chętnie się dowiem jak to wygląda, bo niestety nic mi na ten temat nie wiadomo. Pzdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Juz Ci wrzucam co znalazlam. To studia podyplomowe czyli najpierw musisz zrobic inzyniera. Mysle, ze jak ktos kocha zwierzeta i chce z nimi pracowac to jest to o wiele lepszy wybor niz weterynaria.
Wejdz sobie w ten link i zobacz info ogolne i rozklad zajec. Rozklad zajec jest naprawde super ciekawy :)

[url=http://www.ar.wroc.pl/studia/585/pielegniarstwo_i_chow_zwierzat_towarzyszacych.html]Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących[/url]

P.S. jestes z okolic Kluczborka? A skad dokladnie? I gdzie jestes na Zootechnice? Na UP we Wro?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Juz Ci wrzucam co znalazlam. To studia podyplomowe czyli najpierw musisz zrobic inzyniera. Mysle, ze jak ktos kocha zwierzeta i chce z nimi pracowac to jest to o wiele lepszy wybor niz weterynaria.
Wejdz sobie w ten link i zobacz info ogolne i rozklad zajec. Rozklad zajec jest naprawde super ciekawy :)

[URL="http://www.ar.wroc.pl/studia/585/pielegniarstwo_i_chow_zwierzat_towarzyszacych.html"]Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących[/URL]

P.S. jestes z okolic Kluczborka? A skad dokladnie? I gdzie jestes na Zootechnice? Na UP we Wro?[/quote]

A tak widziałam te studia podyplomowe, to jest to co chciałabym robić w przyszłości, tylko w Polsce to raczej z pracą nie będzie łatwo. Ale jeszcze długo droga przedmną by zdobyć inżyniera.

Tak, jestem z okolic Kluczborka, dokładnie 7 km za Kluczborkiem w stronę Opola. Studiuje na UP we Wrocławiu.

PS. A Ty skąd jesteś? Bo widzę,że też opolszczyzna. Też na UP we wro studiowałaś? Po którym roku przerwałaś studia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daja_']No to widzimy się w "klasie" :lol:[/QUOTE]

To zależy czy zapisałaś się na dzienne, czy zaoczne ;P ja o ile to będzie możliwe (bo ponoć mało jest chętnych) będę na kierunku dziennym :D

Ja się tylko modlę, żeby z tą szkołą było wszystko ok. W sumie też się trochę boję, że to będzie niewypał... a wtedy kasa przepadnie. Też szukałam kogoś kto tam się uczył i mógłby się wypowiedzieć na temat nauki tam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lon_cia']A tak widziałam te studia podyplomowe, to jest to co chciałabym robić w przyszłości, tylko w Polsce to raczej z pracą nie będzie łatwo. Ale jeszcze długo droga przedmną by zdobyć inżyniera.

Tak, jestem z okolic Kluczborka, dokładnie 7 km za Kluczborkiem w stronę Opola. Studiuje na UP we Wrocławiu.

PS. A Ty skąd jesteś? Bo widzę,że też opolszczyzna. Też na UP we wro studiowałaś? Po którym roku przerwałaś studia?[/quote]

Ja jestem z Kluczborka:) Tak, tez bylam na UP we Wro na Zootechnice. Przerwalam po pierwszym roku niestety, no ale miejmy nadzieje, ze w przyszlym roku wroce. Ty jestes na dziennych czy na zaocznych, bo ja bylam na zaocznych i teraz tez bede musiala na zaoczne wrocic. Co do mozliwosci pracy po tym kierunku to wydaje mi sie, ze jest ich naprawde bardzo duzo, tylko trzeba miec pomysl. Zawsze w ostatecznosci mozna szukac pracy w lecznicach jako technik, ale mysle ze jest to wyjscie awaryjne ;) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tonacja']To zależy czy zapisałaś się na dzienne, czy zaoczne ;P ja o ile to będzie możliwe (bo ponoć mało jest chętnych) będę na kierunku dziennym :D

Ja się tylko modlę, żeby z tą szkołą było wszystko ok. W sumie też się trochę boję, że to będzie niewypał... a wtedy kasa przepadnie. Też szukałam kogoś kto tam się uczył i mógłby się wypowiedzieć na temat nauki tam...[/quote]
ahaa...no tak
No to niestety :eviltong: ja zaocznie ;)

czy cena za dzienne jest taka sama?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Ja jestem z Kluczborka:) Tak, tez bylam na UP we Wro na Zootechnice. Przerwalam po pierwszym roku niestety, no ale miejmy nadzieje, ze w przyszlym roku wroce. Ty jestes na dziennych czy na zaocznych, bo ja bylam na zaocznych i teraz tez bede musiala na zaoczne wrocic. Co do mozliwosci pracy po tym kierunku to wydaje mi sie, ze jest ich naprawde bardzo duzo, tylko trzeba miec pomysl. Zawsze w ostatecznosci mozna szukac pracy w lecznicach jako technik, ale mysle ze jest to wyjscie awaryjne ;) Pozdrawiam[/quote]

O z Kluczborka, jak miło:) Ja jestem na dziennych, choć myslę, żeby przeniść się na zaoczne. Życzę szybkiego powrotu na studia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna22']Fajnie, ze jest tu ktos z moich rodzinnych stron i na dodatek na tym samym kierunku;) Niezaleznie od tego czy bedziesz na zaocznych czy na dziennych to zycze powodzenia i moze sie gdzies kiedys na uczelni spotkamy;) Pozdrawiam[/quote]

Miło jest poznać dogomaniaka z okolicy, bo niestety jest nas tu na dogo mało. Tobie także życzę powodzenia. Może uda nam się kiedyś spotkać;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...