Jump to content
Dogomania

Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy? [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='sacred PIRANHA']nie wiem czy czytałyście mojego posta z ostatniej strony:
prawo stoi po waszej stronie pod warunkiem ze trzymacie sie WSZYSTKICH zasad a nie tylko tych wygodnych;-)
jeśli wasz pies jest na smyczy i w kagańcu i podczas całej sytuacji nie wyrwie wam się (bedziecie trzymac go na smyczy) i nie jestescie 15latkami, to prawo jest po waszej stronie.[/QUOTE]

nie wiem jak tam u Was, ale w Warszawie są przepisy mówiące że pies ma być na smyczy LUB w kagańcu, więc jeśli prowadzę psa na smyczy i podbiega do nas jakiś inny i kończy się to w przykry sposób, to nie jest to moja wina. ale to sytuacja czysto hipotetyczna, bo po pierwsze Etna nie bywa agresywna, a po drugie i tak bym miała wyrzuty sumienia.

[quote name='Iza.']
A może ktoś ma inny swój świat i lubi jak pieski latają luzem ?
[/QUOTE]

no, to ma problem, bo jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']No niestety, teraz "niedzielni spacerowicze" wyłażą z domów, i to nawet z klatek obok - co oni z tymi psami robili w zimie, do kuwety przyuczali?[/QUOTE]
Też zawsze się nad tym zastanawiam. Wiosną to mi jakoś w parku i na osiedlu przybywa tych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']nie wiem czy czytałyście mojego posta z ostatniej strony:
prawo stoi po waszej stronie pod warunkiem ze trzymacie sie WSZYSTKICH zasad a nie tylko tych wygodnych;-)
jeśli wasz pies jest na smyczy i w kagańcu i podczas całej sytuacji nie wyrwie wam się (bedziecie trzymac go na smyczy) i nie jestescie 15latkami, to prawo jest po waszej stronie. Oczywiscie sądy, nerwy, obserwacja psa pod kątem wscieklizny, ale ogolnie to nie bedzie wasza wina wtedy ...no chyba ze wasz pies dociągnie was do kogos, ale mowimy tu o sytuacji ze do was cos podbiegnie luzem.
Ja miałam taka sytuacje juz dawno temu, ale moj pies był na smyczy, w kagancu, ze mną i psiak podbiegł do nas i zaatakował mojego. Mimo tego ze właściciele podbiegacza założyli mi cywilną sprawe sądową nic nie uzyskali, ale co ja sie nerwow najadłam to moje...[/QUOTE]


Pies jest na smyczy bez kaganca, lagodny do innych psow i ludzi, odwolywalny.
Jezeli do niej doskoczyl by inny mniejszy agresywny pies i moj by ja pogryzl, to ja mam przesr*** bo mam wiekszego psa.....
moj pies nigdy nie doskoczuyl sam z siebie do obcego psa zawsze jest pod moja kontrola no chyba ze na spacerze spotykamy znajome psy to wiem ze moge sobie pozwolic zeby Sara pobiegla sie przywitac..............

prawo jest powalone, bo jesli normalny pies w obronie wlasnej pogryzie /zagryzie(chociaz na to bym nie dopuscila) mniejszego agresywnego psa to ja mam mandat,a nie wlasciciel durnego agresora ktorego puszcza samopas

a jak jest w praktyce? ide z zakupami i z psem na smyczy, z otwartej bramy wyskakuje podkolanowa suka i od razu z zębami na moją sarę.ktora ja musze bronic.....
efekt? pies sie szarpie, ja wymachuje siatkami, agresywny kundel atakuje moje nogi, a moje jajka w siatce trafił szlag.........
dodam tylko że ten pies juz mnie raz poszarpał po spodniach, ale fige moge bo gosc jest adwokatem i jego pies wszystko moze-a to moja wina bo ja mam suki i dlatego jego pies mnie atakuje
no bez jaj.......jakos w lecznicy inne psy nie rzucają mi sie do gardła bo ja mam suki

Link to comment
Share on other sites

nie sądzę, by tak było, że Ty masz mandat, a tamten właściciel nie. dużo zależy od przepisów w Twoim mieście, w każdym są inne. w Wawie nie dostałabyś mandatu, bo nie ma obowiązku kagańca. za to ktoś, kto puścił luzem i bez kagańca, mandat powinien dostać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']nie sądzę, by tak było, że Ty masz mandat, a tamten właściciel nie. dużo zależy od przepisów w Twoim mieście, w każdym są inne. w Wawie nie dostałabyś mandatu, bo nie ma obowiązku kagańca. za to ktoś, kto puścił luzem i bez kagańca, mandat powinien dostać.[/QUOTE]

Ech........po prostu masakra, przez tego glupiego kundla nadrabiam 45 minut drogi z domu do miasta bo boje sie ze znow mnie poszarpie
rozmowy z wlascicielami nie przynosza efektu , bo twierdza ze to moja wina bo ja mam suki
Zenada

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']
dodam tylko że ten pies juz mnie raz poszarpał po spodniach, ale fige moge bo gosc jest adwokatem i jego pies wszystko moze-a to moja wina bo ja mam suki i dlatego jego pies mnie atakuje
no bez jaj.......jakos w lecznicy inne psy nie rzucają mi sie do gardła bo ja mam suki[/QUOTE]

[quote name='sabusia']Ech........po prostu masakra, przez tego glupiego kundla nadrabiam 45 minut drogi z domu do miasta bo boje sie ze znow mnie poszarpie
rozmowy z wlascicielami nie przynosza efektu , bo twierdza ze to moja wina bo ja mam suki
Zenada[/QUOTE]

Aż ciężko mi uwierzyć..kto niby uznaje ten argument że wina jest po Twojej stronie, bo masz suki. Jeśli nic z tym nie robiłaś i nigdzie nie zgłaszałaś to może warto? Nie wydaje mi się żeby jakiś organ wydał orzeczenie/decyzję z uzasadnieniem winy takim jak napisałaś wyżej. I tez bym nie przesadzała z tym że "jest adwokatem to wszystko może",myślę że SM nawet nie będzie obchodziło kim on jest.

I jak to się dzieje,że Ty jesteś zmuszona omijać okolicę ich domu (swoją droga ile maja ogrodzonych hektarów że ominięcie tego trwa 45 min??) a nikomu innemu to nie przeszkadza? Pies rzuca się tylko na Ciebie? Czy na wszystkich i wszyscy tak omijacie te okolice i nic się nie da zrobic bo to adwokat i wszystkie lokalne władze się go boją?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']


no, to ma problem, bo jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.[/QUOTE]


Święte słowa!

W myśl tej zasady zrobiliśmy dziś eksperyment. Tzn ja i Bruno. Wyszliśmy na spacerek do parku, żeby trochę poszaleć i poćwiczyć obedience. Póki co to tylko zabawa, bo młody ma dopiero 9 miesięcy i nawet skakać przez przeszkodę nie powinien, bo ma niestety najprawdopodobniej luźne stawy.

W parczku latała luzem suka Cocker Spaniela. Moje psy olewały ją dopóki zajmowała się sobą, ganiała za piłką itp. Ale w pewnym momencie podbiegła i gapi się na moje, szczeka, wywija salta, podbiega itp. Faust się kontrolował, ale Bruno chciał się z nią bawić. No ale widzę, że właściciel suczkę woła, niestety bezskutecznie, więc zabrałam psy i poszłam w inną stonę. Za kilka minut wracamy, a suka dalej biega luzem. Znowu podbiegła, szczeka, popiskuje, skacze itp. Bruno też zaczął popiskiwać, bo jak każdy szczeniak, chciał się bawić. Właściciel stoi dobrych kilkanaście metrów dalej i nic. Suka szczeka coraz głośniej, podbiega, wywija salta, Bruno wniebowzięty, że będzie zabawa. Właściciel suki dalej stoi jak słup, tzn zawołał ją dwa razy ale bezskutecznie. No to puściłam smycz Bruna i sobie poganiały radośnie. Na to właściciel suki wyjeżdża do mnie z gębą, że 'to jest owczarek i co ja sobie wyobrażam'.

Wkurzyłam się i powiedziałam mu, że przepisy odnośnie trzymania psów na smyczy dotyczą wszystkich i owczarków i Cocker Spanieli. Skoro jego pies lata luzem, jest nieodwoływalny i obskakuje moje, bo chce się bawić, to dlaczego ja mam uciekać z moimi na drzewo? Niech się bawią, mój jest młody i łagodny, a i tak zawsze chodzi na smyczy. No i w przeciwieństwie do spanielki przychodzi na zawołanie ale to już przemilczałam, nie chciałam być wredna.

Dodam, że Bruno nie należy do tych wyrostków dużych ras, które usiłują kopulować z innymi psami albo na nie skaczą i przygważdżają do ziemi. Bardzo ładnie się bawił i przeciwnie - to on się kładł na ziemi żeby spanielka mogła dosiegnąć jego uszu. A ona owszem, usiłowała na niego skakać i po chwili zrobiła sie agresywna, więc musiałam chłopaka odwołać.

Ciekawe, że mój 'o-boże-to-owczarek' nigdy w swoim życiu nie zaatakował innego psa za to kiedy był mniejszy, wielokrotnie dostał łomot od 'łagodnych' i 'on-nic-nie-zrobi' nieodwoływalnych podbiegaczy puszczanych luzem. Teraz, jak już trochę podrósł i mało który podbiegacz może go pognębić, nagle stał się wrogiem publicznym nr jeden. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabusia']Ech........po prostu masakra, przez tego glupiego kundla nadrabiam 45 minut drogi z domu do miasta bo boje sie ze znow mnie poszarpie
rozmowy z wlascicielami nie przynosza efektu , bo twierdza ze to moja wina bo ja mam suki
Zenada[/QUOTE]

Gaz pieprzowy. Nawet najmniej pojętny pies zapamiętuje raz a skutecznie. O ile nie kupisz w żelu i nie psikniesz prosto w oko to żadnej trwałej krzywdy psu nie zrobisz.

Link to comment
Share on other sites

My byliśmy na naszej łączce ostatnio i niestety znowu dwie nieprzyjemne sytuacje - tym razem z owczarkami... Nie mam nic do owczarków, bardzo je lubię, ale mój pies, to mój pies. Najpierw podlotek ONka, na oko 6/7 miesięcy, jak tylko zobaczył Jupiego z daleka, tak pognał w naszą stronę galopem, mając w nosie wołania właściciela. Jupi oczywiście ogon podkulił i próbuje uciekać, starałam się odgrodzić małego od tego owczara, ale niestety się nie dało, Jupi był na 15m lince i wszystko się plątało. Dodatkowo owczarki mają charaikterystyczny sposób zabawy, którego mój pies nie rozumie i jak tamten zaczął powarkiwać i kłapać paszczą, Jupi jeszcze bardziej spanikował, musiałam go w końcu wziąć na ręce, bo pies stawał się coraz bardziej nachalny, a właściciel zamiast szybciej podbiec i zabrać psa, to wydzierał się na całe gardło... Żadnego przepraszam nie usłyszałam, jedynie "no widzisz, wystraszyłeś pieska"...

Druga sytuacja, wracamy już polną drogą i z bocznych łąk wychodzi przed nami gość z ONkopodobnym psem, który tylko nas zobaczył i już biegł do Jupiego, gość widząc, że wychodzę przed małego starając się go zasłonić, zawołał tylko "nie nie, mój nic nie zrobi", na co wściekła zawołałam "ale mój się boi", gośc tylko inteligentnie skwitował "aha", zawołał psa, który po jakimś czasie go posłuchał i sobie poszedł...


Mój pies nie boi się psów, które zna. Mamy znajomą dalmatynkę, którą Jupi uwielbia, mimo że na niego warczy jak przegnie, skacze, przygniata do ziemi - mojemu psu w to graj, tylko się rozkręca. Ale no właśnie - zna się z nią odkąd u mnie jest i się jej nie boi. To samo golden od Tepes - Jupi kocha go dręczyć, a potem uciekać, jak w końcu tamten straci cierpliwość.
Ale kiedy obcy pies na mojego szarżuje, to już nie jest wesoło...

Link to comment
Share on other sites

ja raz źle się zachowałam, ale od razu sie nauczyłam.
mój miał ok 6 miesięcy ładnie bawił sie z innymi psami, ale straciłam go na chwile z oczu i zobaczyłam go jak obskakuje małego yorka ok 5-letniej dziewczynki od razu pognałam i mojego odciągnełam więc się nic nie stało, ale od tej pory zawsze mój jest na smyczy lub lince i ćwiczymy wciąż przywoływanie.
najbardziej denerwujące jest to że inni psiarze maja gdzieś że ja próbuję u mojego wyegzekwować jakies zasady, Jun biega na lince więc jak jak jest do mnie to ma być, ja go przyciągne najwyżej a tu od razy narzekania że pies na lince że inne psy się potykaja itd.
cwiczę z moim obi a tu jak u was podlatuję pies i jest zabawa, mój łatwo ulega emocjom i jak nie może podejść do psa to robi się niebezpiecznie ale jak tu wytłumaczyć właścicielom że mój nie duzy pies nie może się w tym momencie bawic, żeby właściciel odciągnął psa, który i tak nie slucha?
najgorsze co mogło nam się przydarzyć to atak innego psa, idziemy tempem spacerowym Jun ładnie przy nodze(na smaki:), nagle pani kilka metrów dalej spuszcza małego psa ze smyczy bo ponoć z moim się znaja, więc niech sie przywitaja a mały zaatakował bez ostrzeżenia mojego. Ja Juna na ręce żeby nie oberwał a pani 5 min nie potrafiła złapać swojego. Efekt jest taki że Jun teraz podchodzi do psów w pozycji dominującej a jak ten mu się nie spodoba to chce zaatakować. powoli to zmieniam ale ten jeden raz wystarczył żeby "zepsuć"psa.
a niektórzy inteligentni właściciele jeszcze trzymaja psy na naprężonej smyczy:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']
Druga sytuacja, wracamy już polną drogą i z bocznych łąk wychodzi przed nami gość z ONkopodobnym psem, który tylko nas zobaczył i już biegł do Jupiego, gość widząc, że wychodzę przed małego starając się go zasłonić, zawołał tylko "nie nie, mój nic nie zrobi", na co wściekła [B]zawołałam "ale mój się boi", gośc tylko inteligentnie skwitował "aha"[/B], zawołał psa, który po jakimś czasie go posłuchał i sobie poszedł...[/QUOTE]

No widzisz, a jak ja się ostatnio wydarłam, że moja suka boi się amstafki, która ją już dwa razy zaatakowała to się dowiedziałam, że mój pies się nadaje do psychiatry :diabloti: To takie anormalne bać się nieznanych psów, albo psów, które w przeszłości zaatakowały, nie?

Nie wiem jak u innych psów, ale u nas niefajne sytuacje opierające się na lęku czy agresji,czyli na silnych emocjach i reakcjach, ulegają błyskawicznej generalizacji. Ludzie nawet nie mają pojęcia, że wystarczy jeden raz, żebym później miała co robić przez miesiąc :roll:


Ale są też przebłyski. Wczoraj na przykład w miarę spokojnie sobie mogłyśmy poćwiczyć obi, bo psy nawet gdy podbiegały, były natychmiast zabierane. Cieszę się, że miejscowi wreszcie zaczynają rozumieć, że dla mojego psa zabawa z pobratymcami jest mało interesująca ;)

Link to comment
Share on other sites

U nas ilość psów nie zmieniła się wraz z wiosną. Te same chodzą na tak samo długie spacery. Pojawiły się wiejskie burki latające luzem, ale one trzymają się z daleka. Jak z rudym szedł mój M wyleciała na niego sfora kilku burków, w tym kilka większych. Jeden podbiegł do rudego niezbyt przyjaźnie i dostał w kark, wszystkie uciekły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No widzisz, a jak ja się ostatnio wydarłam, że moja suka boi się amstafki, która ją już dwa razy zaatakowała to się dowiedziałam, że mój pies się nadaje do psychiatry :diabloti: To takie anormalne bać się nieznanych psów, albo psów, które w przeszłości zaatakowały, nie?

Nie wiem jak u innych psów, ale u nas niefajne sytuacje opierające się na lęku czy agresji,czyli na silnych emocjach i reakcjach, ulegają błyskawicznej generalizacji. Ludzie nawet nie mają pojęcia, że wystarczy jeden raz, żebym później miała co robić przez miesiąc :roll:


Ale są też przebłyski. Wczoraj na przykład w miarę spokojnie sobie mogłyśmy poćwiczyć obi, bo psy nawet gdy podbiegały, były natychmiast zabierane. Cieszę się, że miejscowi wreszcie zaczynają rozumieć, że dla mojego psa zabawa z pobratymcami jest mało interesująca ;)[/QUOTE]

mój rzucił sie na amstafa i shar peia na szkoleniu więc chyba chciał popełnić samobójstwo:)

fajnie że u was chociaz takie przebłyski są, u mnie trzeba krzyknąc na właściciela albo pogrozić policja zeby zabrał psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna'] powoli to zmieniam ale ten [B]jeden raz wystarczył żeby "zepsuć"psa.[/B]
a niektórzy inteligentni właściciele jeszcze trzymaja psy na naprężonej smyczy:crazyeye:[/QUOTE]

Bo jeden raz wystarczy zwłaszcza, jeśli Twój pies ma domieszkę ONka albo innego psa rasy obronno-stróżujacej o wysokiej reaktywności (jest dużo takich ras, niekoniecznie obronne ale też np. teriery). Takie psy sobie dobrze wszystko zapamietują, a ponieważ na stresor reagują aktywnie (atak raczej niż unikanie), to są efekty.

Ja sie zastanawiam teraz, czy nie wytropić tego psychola, którego pies urządził nam kocioł kilka dni temu i go nie pozwać, bo widzę, że Bruno od czasu tego ataku reaguje nadmiernie na określony typ psa (podobna sylwetka etc). Mam nadzieję, że mu to minie ale przyznam, że od czasu tego wydarzenia nie jest z nim najlepiej jeśli chodzi o psy w typie pointera/wyżła.

Co do naprężonej smyczy to nie czepiałabym się za bardzo - jeśli naprężona smycz jest efektem tego, że pies ciągnie to nie ma to znaczenia. Źle jeśli to właściciel na widok innego psa pierwszy ściąga smycz.

Edited by strix
Link to comment
Share on other sites

[quote name='strix']Bo jeden raz wystarczy zwłaszcza, jeśłi Twój pies ma domieszkę ONka albo innego psa rasy obronno-stróżujacej o wysokiej reaktywności (jest dużo takich ras, niekoniecznie obronne ale też np. teriery). Takie psy sobie dobrze wszystko zapamietują, a ponieważ na stresor reagują aktywnie (atak raczej niż unikanie), to są efekty.

Ja sie zastanawiam teraz, czy nie wytropić tego psychola, którego pies urządził nam kocioł kilka dni temu i go nie pozwać, bo widzę, że Bruno od czasu tego ataku reaguje nadmiernie na określony typ psa (podobna sylwetka etc). Mam nadzieję, że mu to minie ale przyznam, że od czasu tego wydarzenia nie jest z nim najlepiej jeśli chodzi o psy w typie pointera/wyżła.

Co do naprężonej smyczy to nie czepiałabym się za bardzo - jeśli naprężona smycz jest efektem tego, że pies ciągnie to nie ma to znaczenia. Źle jeśli to właściciel na widok innego psa pierwszy ściąga smycz.[/QUOTE]

wytropienie i tak nic nie da, społeczeństwa nie da się niestety zmienić niestety,
mój troche inaczej odebrał atak psa, teraz "chłodno" odnosi się do wszystkich psów czy to jamnik czy onek ważne że pies z sukami nie ma żadnego problemu, najgorsze że mój ma dosyć słaby charakter tylko czasami mu coś odbije i się stawia, ale jak już mu ktoś dołoży to zapamiętuje to bardzo dobrze

ja się czepiam tego że jak dwa psy się witają to jesli właściciel przyciąga psa do siebie ten pies w tym momencie przyjmuję pozycję dominującą nawet jak by nie chciał, sama mam psa który zaczyna ciągnąc w stronę innych psów, ale staram się żeby podchodził na luznej żeby nie wywołać złej reakcji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']nie wiem jak tam u Was, ale w Warszawie są przepisy mówiące że pies ma być na smyczy LUB w kagańcu, więc jeśli prowadzę psa na smyczy i podbiega do nas jakiś inny i kończy się to w przykry sposób, to nie jest to moja wina. ale to sytuacja czysto hipotetyczna, bo po pierwsze Etna nie bywa agresywna, a po drugie i tak bym miała wyrzuty sumienia.
[/QUOTE]
Nie, warszawskie przepisy mówią, że psy mają być na smyczy, a jeśli wykazują agresję, to także w kagańcu. Psy mogą być spuszczone ze smyczy w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi lub specjalnie oznaczonych, ale psy ras uznanych za agresywne muszą mieć wtedy kaganiec.
Tutaj link do ustawy ;)
[url]http://www.bip.warszawa.pl/dokumenty/informacje/OS/OS_projekt_regulamin_czystosc_20060612.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

uwielbiam jak pieeeessssski do nas podchodzą:angryy:
kilka dni temu koło RUCHLIWEJ ulicy idzie sobie para z pieseczkiem trochę za kolano luzem oczywiście bo jakże by inaczej obroży nawet nie miał... no i oczywiście pieseczek leci do nas, wzięłam moje zwierze na ręce minęliśmy się zwierze z powrotem na chodnik idziemy już w stronę domu a pieseczek nagle w tył zwrot i wsadził nos pod mojego niczego nie spodziewającego się psa unosząc jego zadek, mój pies się odwrócił poniuchał tamtego którego właściciele bezskutecznie próbowali odwołać tamten postawił irokeza a mój zanim zdążyłam go zgarnąć na ręce pięknie wgryzł się we wroga wyrywając mu trochę kłaka:roll: czy na prawdę prowadzenie psa na smyczy aż tak boli?
dziś też miał małe spięcie:roll: oba psy bez smyczy pod moim blokiem... Duś zajęty swoimi sprawami ma cały świat w dupce no i znowu jakiś burek tym razem mały zirokezowany bo czemu by nie:loveu: pańcio nie daleko... Duś zirokezowanych psów nie trawi więc była mini awantura bo na magiczne słowo musiał odpuścić:p nie wiem czy tak ciężko niektórym zrozumieć że cały świat nie musi ich reksia czy innego pimpusia kochać? nie wiem mam całe życie swojego psa na rękach nosić?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorkomanka']uwielbiam jak pieeeessssski do nas podchodzą:angryy:
kilka dni temu koło RUCHLIWEJ ulicy idzie sobie para z pieseczkiem trochę za kolano luzem oczywiście bo jakże by inaczej obroży nawet nie miał... no i oczywiście pieseczek leci do nas, wzięłam moje zwierze na ręce minęliśmy się zwierze z powrotem na chodnik idziemy już w stronę domu a pieseczek nagle w tył zwrot i wsadził nos pod mojego niczego nie spodziewającego się psa unosząc jego zadek, mój pies się odwrócił poniuchał tamtego którego właściciele bezskutecznie próbowali odwołać tamten postawił irokeza a mój zanim zdążyłam go zgarnąć na ręce pięknie wgryzł się we wroga wyrywając mu trochę kłaka:roll: czy na prawdę prowadzenie psa na smyczy aż tak boli?
dziś też miał małe spięcie:roll: oba psy bez smyczy pod moim blokiem... Duś zajęty swoimi sprawami ma cały świat w dupce no i znowu jakiś burek tym razem mały zirokezowany bo czemu by nie:loveu: pańcio nie daleko... Duś zirokezowanych psów nie trawi więc była mini awantura bo na magiczne słowo musiał odpuścić:p nie wiem czy tak ciężko niektórym zrozumieć że cały świat nie musi ich reksia czy innego pimpusia kochać? nie wiem mam całe życie swojego psa na rękach nosić?:roll:[/QUOTE]

chyba tak
ja mam 14 kg i czasami tez musze:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strix']
Co do naprężonej smyczy to nie czepiałabym się za bardzo - jeśli naprężona smycz jest efektem tego, że pies ciągnie to nie ma to znaczenia. Źle jeśli to właściciel na widok innego psa pierwszy ściąga smycz.[/QUOTE]

No, ostatnio mijałam się z suczą z papillonem - pańcia od papilonka "łowiła" go flexi i jakoś tak go podniosła do góry, efekt? Psy się za łby złapały... Ludzie chyba nie czają bazy z tym napinaniem czy wręcz podnoszeniem psa do góry właśnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']chyba tak
ja mam 14 kg i czasami tez musze:)[/QUOTE]

Ja mam prawie 24 kg suczkę i też czasami ją brałam na ręce, żeby nie chwyciła i nie połamała dwóch yorków, efekt? Dostałam od niej tak mocno z główki pod oko, że tydzień z limem chodziłam :evil_lol: i zawsze mówię, właścicielom tych dwóch psów (zawsze są bez smyczy), że jak ich nie wezmą natychmiast to będą je zeskrobywać w asfaltu, a tego chyba nikt by nie chciał :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja mam prawie 24 kg suczkę i też czasami ją brałam na ręce, żeby nie chwyciła i nie połamała dwóch yorków, efekt? Dostałam od niej tak mocno z główki pod oko, że tydzień z limem chodziłam :evil_lol: i zawsze mówię, właścicielom tych dwóch psów (zawsze są bez smyczy), że jak ich nie wezmą natychmiast to będą je zeskrobywać w asfaltu, a tego chyba nikt by nie chciał :p[/QUOTE]

:)
przynajmniej masz większego psa, którym możesz postraszyc,
chociaż jak jechałam z Junem w kagańcu(taki skurzany) to w parku nie wiem dlaczego wszyscy psy sciągali do siebie, a mój przecież jest taki mały i przyjazny:diabloti:
fajnie było jak wszyscy schodzili nam z drogi(nielicze psów powyżej kolana:))

Link to comment
Share on other sites

Dziś pierwszy poważniejszy spacer Browara był, taki z ulicą, psami szczekaczami i kretynem na motorku. No i wracamy sobie grzecznie, wyrasta mi szczęśliwa grupka z psem marki "pitbull z amstafem, ale czystej krwi". Psa znam, ma odchyły i jest głuchy (co nie przeszkodziło rozmnożeniu go). Zero smyczy, zero kagańca, zero obroży. Drugi raz z tym psem taką sytuacje miałam. Gdyby nad nim panowali- ok, ale jak mu wydadzą z daleka jakiekolwiek polecenie? Dopiero jak zobaczyli, że też z psem idę to go złapali za resztki uszu i kark.

Link to comment
Share on other sites

czasem żałuję że mam mikro psa i nie mogę postraszyć zdrapywaniem z chodnika ale w kilku sytuacjach kiedy mikro psa wzięłam w ostatniej chwili na ręce z większym którego na smyczy się nie da podnieść oba psy były by co najmniej do szycia:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna']:)
przynajmniej masz większego psa, którym możesz postraszyc,
chociaż jak jechałam z Junem w kagańcu(taki skurzany) to w parku nie wiem dlaczego wszyscy psy sciągali do siebie, a mój przecież jest taki mały i przyjazny:diabloti:
fajnie było jak wszyscy schodzili nam z drogi(nielicze psów powyżej kolana:))[/QUOTE]
Ona nie jest duża, jest wielkości samca shar-pei'a ;-)
Jak Nuce założyłam fizjolog to wszyscy się jej bali, bo nie dość, że miała taki 'wielki' kaganiec to jeszcze jest czarna, a z tego co wiem ludzie się boją czarnych psów, nie wiem dlaczego :p, a jak jej założyłam "słitaśne" szelki w łapki i kosteczki to wszyscy się albo uśmiechali albo cmokali do niej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dostałam histerii. Mało nie dałam w pysk właścicielce pewnej ONki...

Wracałyśmy z mamą i Tośkiem <lab 6,5mies.> z długiego spaceru - mój jest podbiegaczem więc chodzi na lince lub zapinam go zawsze kiedy widzę człowieka lub psa..akurat miałam go na 5metrowej lince którą sobie zwinęłam na ręce na długość normalnej smyczy... już niedaleko domu na osiedlu biegała ONka <która zawsze wracała do właścicielki i dopiero ze smyczy się sadziła> wczoraj bez uprzedzenia wpadła na Tośka - przygniotła go i nie chciała zejść...wr! za każdym razem kiedy ja poruszałam linką by wyciągnąć spod niej swojego psa suka go gryzła....moja mama zaczęła ją spychać - ciężki temat... wrzeszczałam na babsko, że ma zabrać psa - a co robiła właścicielka? chodziła dookoła nas i wołała psa - chyba bała się podejść i ją zabrać !... mama dała suce pięścią w żebra i dopiero zlazła... mój oczywiście mega stres :(kiedy mama powiedziała babie, że suka powinna mieć kaganiec - ta stwierdziła, że nasz też nie ma.... tylko, że mój pies nie stwarza zagrożenia a jej suka mogła go nawet zagryźć.... Dodam, że kobieta trzyma tą sukę na balkonie 24h/7 niezależnie od pogody...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...