Jump to content
Dogomania

Bullmastiff (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Aurelia

Recommended Posts

  • Replies 351
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To teraz słucham Cię uważnie jak nazwiesz to co zrobiła osoba posługująca się na tym forum nickiem JUST?
Można się reklamować. Reklama jest przecież dźwignią handlu. Nikt nie obruszyłby się, gdyby NN zaprosiła nas, uczciwie, we własnym imieniu do czytania artykułu i do swojej hodowli. Nie rozumiem czemu ma służyć to co JUST zaprezentowała na tym forum? Usiłowała nas podejść jak się okazało w dziecinny sposób, udając zachwyconą klientkę. Teraz nastąpił efekt odwrotny, straciła całą wiarygodność, przynajmniej w moich oczach.
A wystarczyło napisać na górze "artykuł sponsorowany". :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dr_q'][quote name='ida_marcowa']
Punkt 2. Logujemy się na portalu [url]www.4lapy.pl[/url]. A konkretnie: [url]http://sms.4lapy.nagraj.pl/L-linki/szczegoly-963.html[/url]
Jest tam opis wspanialej, domowej hodowli bullmastiffow, "jednej z najlepszych hodowli psow rasy bullmastiff", "z doskonalym pochodzeniem" itd., itd., posiadajacej strone [url]www.nestornotabilis[/url]. republika.pl

Dalej. Jest tam również adres webmastera do korespondencji. Zgadnijcie, jaki? Otoz brzmi on: [email][email protected][/email]

Ida Marcowa[/quote]

A możesz mi wytłumaczyć co wspólnego ma adres [email][email protected][/email] z lubelską stroną ??? Bo na stronie tej hodowli jest zupełnie inny adres kontaktowy i jakoś nie mogłem znaleźć niczego podobnego do "iryd9"...
Fakt, że ktoś sobie wpisał taki adres do bazy linków w serwisie 4 łapy nie musi niczego oznaczać. Powinien wpisać prawdziwy adres webmastera a nie np. swój - może to po prostu czeski błąd: iryd9 miało być wpisane w adres osoby zamieszczającej ogłoszenie ???

Poza tym naprawdę jest mi wstyd za Was, zarówno hodowców jak i obecnych oraz przyszłych fanów tej rasy. Zamiast zająć się konstruktywną wymianą informacji na temat psów, wzajemną pomocą i wsparciem - obrzucacie się błotem, lub zabieracie głos na forach tylko po to, aby nazbierać punktów (???)

Pozdrawiam wszystkich (prawdziwych) miłośników psów.

Dr_Q[/quote]
no ale na stronie 4 lapy jest napisane webmaster-iryd9.czyzby zbieg okolicznosci??????Nie mam nic z ta rasa wspolnego,ale autoreklama swojej hodowli w ten sposob wydaje mi sie wysoce nieetyczna :-? pozostaje niesmak w ustach jak sie czyta hodowlane wojny,ale rowniez jakas etyka obowiazuje

Link to comment
Share on other sites

Ava, skąd ta pewność iż JUST to rzeczywiście Nestor Notabilis? To, co przedstawiła ida marcowa to tylko poszlaki. Odnoszę wrażenie, iż robicie straszną burzę w szklance wody.

Ja nie jestem hodowcą, ale swego czasu planowałam rozpocząć hodowlę miłej memu sercu rasy, ale widząc do jakich sytuacji dochodzi na wystawach oraz pomiędzy hodowcami odechciewa mi się tego zupełnie. Takim publicznym obrzucaniem się błotem nie zyskacie zwolenników. Ludzie tylko zniechęcą się do danej rasy. Szkoda psów.
A podobno jedną z miar dobroci człowieka jest posiadanie przez niego zwierząt obrazujące jego miłość do naszych braci mniejszych :roll: Nie mieści mi się w głowie po prostu, że wśród ludzi którzy uważają się za miłośników psów dochodzi do takich sytuacji :-?

Link to comment
Share on other sites

kiedyś na innym forum ta sama osoba wywołała równierz burzę i błoto , a tak zakończył to admin w/w forum



molosy_forum
Site Admin


Dołączył: 19 Gru 2002
Posty: 301

Wysłany: Sob Paź 16, 2004 10:38 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Witamy,
Zostały wykasowane wszystkie posty, które dotyczyły personalnie hodowli Bullmastiffów jak również posty innych użytkowników do nich się odnoszące.
_________________
Pozdrawiam Admin

Link to comment
Share on other sites

Aborygenko miła, to co piszesz o miłości do zwierząt jest naprawdę piękne i zgadzam się z Tobą w zupełności. Hodowcy (wszystkich ras nie tylko bullmastiffów) zajmują się jednak nie tylko miłością do zwierząt, ale także ich rozmnażaniem i sprzedażą. Jest to już więc działalność typowo komercyjna. Obowiązują w niej pewne zasady, np. jak pisała Ida marcowa, zasady uczciwej reklamy i konkurencji. Reklamowanie swojej hodowli w sposób nieuczciwy, tzn. udawanie zachwyconych klientów jest rzeczą wysoce nieetyczną i kropka. Po drugie co nazywasz poszlakami? Czy wiesz jakie jest prawdopodobienstwo powtórzenia się 10 znaków w sposób przypadkowy? JUST oraz NN, posługiwali się tym samym adresem internetowym.
A zwierzęta też kocham i sznuję ludzi, którzy je hodują. Jeżeli na to zasługują. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zamiaru stawać tu po jakiekolwiek stronie. Nie obchodzi mnie kto ma rację, a kto nie. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że dobra hodowla potrafi obronić się sama, a życie z czasem wszystko weryfikuje.
Uważam natomiast, że jeżeli ktokolwiek zauważy uchybienia w działalności drugiej osoby, to istnieją odpowiednie instytucje specjalnie do tego powołane, aby taką rzecz do nich zgłosić. Takie wywlekanie brudów na publicznym forum i do tego rozsyłanie wici po innych forach - to wydaje mi się właśnie niesmaczne. Wchodząc na forum mam zamiar dowiedzieć się czegos interesującego na temat psów, a nie o tym jakie zatarczki ma pani X z panią Y.
Nasze czyny świadczą o nas 8)

Link to comment
Share on other sites

Aborygenko miła, jeżeli uważasz za niesmaczne, że ktoś wykrył nieuczciwość na forum i chce o tym poinformować innych to sorry nie mamy o czym rozmawiać. Mam wrażenie że dyskusja toczy się tutaj o pryncypia czyli zasady, czyli o m.in uczciwość. To kim jest pani X czy Y naprawde nie ma tu nic do rzeczy, z wyjątkiem tego, że pani Y musiała naprawdę nieźle się napracować, żeby zaslużyć sobie na taką opinię środowiska psiarzy - zauważ, że nie są to hodowcy bullmastifów. A jeśli chodzi o sąd koleżeński lub inne gremia powołane do oceny uczciwości hodowców, to może rzeczywiście zadzwoń do ZK , Odziału Lubelskiego i spytaj czy to prawda (te informacje nie są i nie mogą być tajne). I pamiętaj o jednym, obowiązuje zasada, że za błędy się płaci. A powiedz co zrobić gdy te błędy są uporczywie powtarzane...

Link to comment
Share on other sites

Witam. Zgadza się to że to ja zamieściłam link do hodowli NN. Nie jestem jej właścicielką, a błędnie zamieściłam swój adres jako webmastera(nie mam pojęcia o tworzeniu stron www). Polecam tą stronę poprostu jako godną odwiedzenia. I widzę że prawdą jest zawiść lubelskiego związku( wystarczy zobaczyć ilu pojawiło się nowych forumowiczów w tym temacie). NN nie hoduje tylko bullmastiffów (prawda BABA). Może odezwie się Gucia z Molosów która to tak namieszała Pani Doroto :lol: !

Link to comment
Share on other sites

im dłużej przebywam na dogo, tym wyraźniej widzę, że w każej rasie i każdym oddziale ZK hodowcy się kłócą, a czasem walka idzie na noże. Jeśli osoba marząca o rasowym psie zacznie szukać, zagłębiać się, to nagle się okazuje, że "w błocie każdy się musi ubrudzić", cytując K. Staszewskiego.

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę ,że nikt tutaj nie jest na tyle nieinteligentny i bez względu na to czy się ktoś gorszy czy nie ... dokładnie zrozumiał morał.
Jak dla mnie no trochę zbyt wiele jest tutaj zbiegów okoliczności.
Ale to moje zdanie ,...jeśli sie mylę biję się w piersi.
Ktoś tam już kiedyś powiedział że życie wszystko zweryfikuje ...
I to prawda. Znam Agnieszkę (Babę) były czasem szmery a jakże (szczególnie na początku ) hahahah naszej znajomości ale uważam ją
za osobę grającą fer i w otwarte karty podobnie jak Dorotę (Ida).
Niestety o NN nie mogę tego powiedzieć . Nie będę dorzucał oliwy do ognia... Niemniej mówią ..."jeśli nie możesz o kimś powiedzieć nic dobrego to lepiej nie mówić nic....."
I tyle w tym temacie ....mam do powiedzenia.

I tak myślę sobie czasem że zbawienny efekt można uzyskać poprzez
proste zwykłe "przepraszam" a nie brnięcie w ślepy zaułek ...
Rozumiem ,...można mieć na pieńku z jednym z drugim ....
Wybaczcie ale jeśli ktoś ma na pieńku ze wszystkimi ?
To chyba trochę daje do myślenia ???

Link to comment
Share on other sites

Zaglądnęłam tu jeszcze raz z nadzieją, że poczytam coś ciekawego o tej wspaniałej rasie, a tuznowu kłótnie i to o głupoty. Rozumiem, że można napiętnować kogoś kto sprzedaje chore psy, ma zle warunki w hodowli itd, ale o rklamę. W telewizji każdy opowiada, że jego produkt jst jedny i niepowtarzalny. Pokazywane są dzici którw dziękują za wspaniałe produkty, których prawdopodobnie nigdy nie próbowały i jakoś nikt się nie buntuje. Nie znam Was, ale czy tu napewno chodzi tylko o reklamę, czy możeto zwykła zazdrość, a może jeszcze coś więcej. Przestańcienas zanudzać swoimi prywatnymu nieporozumieniami . Powidzcie coś cikawego o waszych pięknych psach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tsode']Pani Krystyno
:modla:
szkoda,że jest tak mało takich Hodowców jak Pani i nam Leonświrkom dobrze znana Kaja.
I przedstawiciele ZK nie biorą z nich przykładu.

/ Marek, sorki, nie mogłam sie powstrzymać /[/quote]Nie bardzo wiem , czy to jest jakaś ironia, bo ja nie poczuwam się do tego, abym była jakimś nadzwyczajnym hodowcą. Kocham moje psy i staram się im zapewnic jak najlepsze warunki. Wraz z Markiem jesteśmy miłośnikami psów, ale nieraz mamy już takie przemyślenia, aby się z tego kółka wariatów wycofać.się Im bardziej troszczymy się o poprawę rasy, tym większe razy ze wsystkich stron otrzymujemy. Przykre to ale prawdziwe. Nie znoszę takich zbiorowych napaści na forum publicznym, z błachych według mnie powodow. To jest poniżej naszej ludzkiej godności. A te biedne psy nauczą się od nas tej agresji. Pytam jezcze raz komu to służy i poco to wszystko?????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym jezcze sprostować moją wypowiedż. Ze strony Zarządu Warszwskiego ZKP nigdy nie miałam żadnych przykrości, a wręcz przeciwnie, zostawałam wielokrotnie docniana i wynaradzana odznaczeniami i dyplomam uznania Mam równiż wielu przyjaciół wśród hodowców przez duże H, ale niestety hodowla 100 Pociech z Wrocławia nie daje nam żyć od moentu kiedy zaczęliśmy odnosić sukcesy hodowlane. Ma ona z uwagi na dawne sukcesy jeszcze duży autoryytet wśródniektórych sędziów i odowców i obecna sytuacja staje się trudna do wytrzymania. Dlatego bardzo wspólczuję wszystkim napastowanym i uważam, że takie sytuacje ni powinny mieć miejsca. Myślmy więcej o naszych psach amniej o personalnych rozgrywkach i niespełnionych ambicjach. Moim zdaniem nie tędy droga...........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='tsode']Pani Krystyno
:modla:
szkoda,że jest tak mało takich Hodowców jak Pani i nam Leonświrkom dobrze znana Kaja.
I przedstawiciele ZK nie biorą z nich przykładu.

/ Marek, sorki, nie mogłam sie powstrzymać /[/quote]Nie bardzo wiem , czy to jest jakaś ironia, bo ja nie poczuwam się do tego, abym była jakimś nadzwyczajnym hodowcą. [/quote]

Szkoda,że atmosfera tutaj zrobiła się, aż tak niesmaczna, że Pani tak to odebrała 8)
więc powinnam wyjaśnić - :modla: - ten emotikon to zwyczajny pokłon w Pani stronę, do zupełnie obcej mi osoby, która właśnie ma na myśli dobro rasy, psów w ogóle i stara się wszystkim wytłumaczyć, że tego rodzaju rozgrywki są nie na miejscu, niczemu nie służą i czasami wręcz uniemozliwiają nam rozmowy o naszych psiakach.
tylko tyle

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...