Jump to content
Dogomania

Jak długo czekaliście na przydomek?


Oluna

Recommended Posts

Ojej, nastraszyłyście mnie dziewczyny tymi historiami! :P Właśnie stwierdziłam, że chyba sobie zarejestruję przydomek, bo wiem, że w przyszłości na pewno chcę mieć chociaż 2-3 mioty (chociaż jeszcze nie mam nawet suczki, a mój szczeniak dopiero od 01. listopada będzie w młodzieży :D ). Wymyśliłam te 8  nazw, które mi się podobają i które ewentualnie mogą być, bo wszystkie są podobne i mają dla mnie takie samo znaczenie ;) ale podobają mi się najbardziej trzy pierwsze. Więc chyba zrobię tak jak sporo osób w tym wątku: wyślę tylko te 3 :) tylko nie znam nawet procedury całej, dopiero dziś napisałam maila do mojego oddziału co mam po kolei zrobić żeby zarejestrować przydomek :D druk już jakiś ściągnęłam z neta, ale czy aktualny - nie mam pojęcia heh

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale jakiegokolwiek psa z uprawnieniami? Bo z tego co rozmawiałam z ludźmi, to mówili mi tylko, że nie trzeba mieć suki hodowlanej - o psi nikt właściwie nie wspominał :( a tak na marginesie są jakieś pisemne informacje na ten temat w ZK? Bo szukałam, ale albo nie ma albo źle szukałam :/

 

Aha, a jak jakiegokolwiek psa z uprawnieniami, to dlaczego tak musi być? :P

Link to comment
Share on other sites

haha no nie :D :D :D

no tak, ale nawet jeśli będę miała repa, to szczenięta po nim i tak nie będą miały mojego przydomka :) a wiem, że ludzie, którzy jeszcze nie mają suk, mają już zarezerwowane przydomki, dlatego pytam czy chodzi o jakiegokolwiek psa (samiec/suka) z uprawnieniami :)

 

Edit: Ok, cofam pytanie, ponieważ już wszystko wiem - zadzwoniłam do ZG :) dla zainteresowanych - Pani powiedziała, że nawet nie trzeba mieć psa, żeby rejestrować przydomek - wystarczy być członkiem ZKwP. Także będę rejestrować :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

oj jakie jest ZKwP to by pewnie można książkę napisać ;) ale myślę, że to lepiej zostawić na inny wątek :) ja swoje zdanie też mam i coraz bardziej je sobie wyrabiam, im dłużej jestem członkiem, ale i tak uważam, że ZKwP jest dużo lepsze niż wszystkie inne "związki i kluby" razem wzięte :) a z buleniem kasy się powstrzymam... W ogóle to kończę offtopa już :D

Link to comment
Share on other sites

Najpierw musisz mieć psa z uprawnieniami :)

 

Durne by bylo, gdyby nie mozna bylo rejestrowac przydomka, nie majac psa/suki z uprawnieniami. Psu przydomek do rozmnazania nie potrzebny, a jedynie suce. Sytuacja hipotetyczna: suka ma dwa lata, jest marzec, wlasciciel wlasnie zrobil jej hodowlanke i chce ja pokryc na najblizsza cieczke, bo bedzie wiosna/lato, urlop i te sprawy. Biegnie do ZKwP zlozyc podanie o przydomek, czeka 2-3 miesiace na jego rejestracje. Suka po miesiacu dostaje cieczki. Wlasciciciel w nerwach, bo przeciez nie moze pokryc nie majac przydomka! Ta konkretna suka ma cieczke co 9 miesiecy.... Wypada wiec nastepna dopiero w grudniu, a on nie moze sobie pozwolic na urlop i wychowywanie maluchow w zime.

 

Jak siegam pamiecia, to mi zarejestrowano przydomek jakos poczatek 2008, chyba marzec, a czekalam prawie 3 miesiace. Suka ur 24.12.2006, jak latwo policzyc miala 15 miesiecy gdy przydomek zatwierdzono, ok 12 gdy skladalam podanie. Wiec wybacz, teoria Twoja nijak ma sie do rzeczywistosci. No chyba, ze czepiamy sie nomenklatury i "zeby miec hodowle trzeba miec suke z uprawnieniami" i "zeby byc posiadaczem przydomka nie trzeba miec nawet psa".. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Isabelle, a czemu niby miałoby być tak, że do rejestracji potrzebny byłby pies? No kurcze, a może ja np dopiero czekam na szczeniaka, a przydomek chcę mieć już teraz? Albo akurat ktoś może mieć przerwę, powiedzmy odszedł mu ostatni weteran, ma akurat psy niewystawowe, ale wie że wróci do hodowania. No myślże troszkę szerzej..... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiedziałem gdzie to napisać, ale pewnie tu, bo mowa właśnie też o przydomkach.
Będę tu się posługiwał przypadkowymi, wymyślonymi nazwami, ponieważ nie chcę robić reklamy, ani używać w złym kontekście nazw hodowli, a więc zbieżność nazw w tym poście jest przypadkowa!!! :)

W ostatnim czasie się z tym spotkałem kilka razy w internecie, przy ogłoszeniach na stronach internetowych miotów danej hodowli.
Jest miot ze skojarzenia o: Ronn Snow Dogs FCI  i m: Yumy Wilcza Wataha FCI i część z psiaków mają imię i "podwójny" przydomek np. Bernard Snow Dog Wilcza Wataha FCI lub Berta Snow Dog Wilcza Wataha FCI itd. a część psiaków po prostu: Bin Wilcza Wataha FCI itd.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co w tym chodzi, pytam po prostu z czystej ciekawości! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha no i się doczekałam ;) czekałam długo dosyć aż oficjalna informacja z ZKwP do mnie dotrze, bo 16.12.2014 dostałam odpowiedź od FCI (widziałam swój przydomek na liście i zapytałam czy to rzeczywiście mój przydomek), a z ZKwP "oficjalny" świstek - bo tego serio nie można nazwać dokumentacją (za tą kasę mogli się bardziej postarać z druczkiem :P ) - dotarł do mnie dopiero w zeszłym tygodniu ;) czyli w sumie czekałam na zatwierdzenie przydomka ok. 3 miesiące...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...