Jump to content
Dogomania

Pigment nosa


Recommended Posts

[quote name='Madzia_19']No spróbuje z algami, ale najpierw muszę je dostać... W zielarskich i aptekach ie ma.. Teraz szukam w sklepach zdrową żywnością ;)
Pozdrawiam ;)
PS. W akcie desperacji pomyślę o malowaniu :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Pozdrawiam :)[/quote]
Ja kupiłam normalnie w zoologicznym, Algolith firmy beaphar.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ania_Carmen']Ja kupiłam normalnie w zoologicznym, Algolith firmy beaphar.[/quote]

Ja się pytałam w zaprzyjaźnionym zoologiku obok nas i były tylko takie razem z witaminami... A ja chciałam same algi. A ten Algolith ma w skaładzie witaminki czy to czyste algi?
Lucky dostaje Royal, więc nie chciałam mu przedawkować witamin ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']Ja się pytałam w zaprzyjaźnionym zoologiku obok nas i były tylko takie razem z witaminami... A ja chciałam same algi. A ten Algolith ma w skaładzie witaminki czy to czyste algi?
Lucky dostaje Royal, więc nie chciałam mu przedawkować witamin ;)[/quote]
Na opakowaniu pisze tak:
Składniki: Suszone algi. Zawiera naturalne minerały.
Skład: proteiny 7,7% tłuszcz 1,5% włókno 7,9% popiół 22% wilgotność 14% Ca 1,7% P 0,1% Na 2% Mg 0,8% (wszystko ;) )
Raczej są to same suszone algi, a witaminy które zawiera opakowanie pochodzą właśnie od nich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']Na opakowaniu pisze tak:
Składniki: Suszone algi. Zawiera naturalne minerały.
Skład: proteiny 7,7% tłuszcz 1,5% włókno 7,9% popiół 22% wilgotność 14% Ca 1,7% P 0,1% Na 2% Mg 0,8% (wszystko ;) )
Raczej są to same suszone algi, a witaminy które zawiera opakowanie pochodzą właśnie od nich.[/quote]

to się spytam w zoologiku obok nas o ten preparat :) ;) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania_Carmen']To zależy od sędziego. Niektórzy nie zwracają uwagi na pigment, ale ogólnie napewno czarny nos jest premiowany. Pigment to oczywiście nie tylko nos, ale również skóra, wargi, oczy, pazurki.
W ostateczności na wystawe nosek można podmalować :diabloti: już nie takie cuda widziałam. Spróbuj z tymi algami, może akurat coś da.[/quote]

Podmalować czyyyym? :evil_lol:

Ja alg jednak nie podaję - kwestia mojego lenistwa, i akceptacji nosa ciemnobrązowego, który jednak robi sie czarny sam z siebie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Poważnie!?!?![/quote]

Powaznie, chociazby tutaj:
[URL="http://www.pankracy.pl/index.php?str=sklep&lg=pl&kom=19&pokaz=18"]http://www.pankracy.pl/index.php?str=sklep&lg=pl&kom=19&pokaz=18[/URL]

(dodam, ze w USA kosztuje cos ok. 3$)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Powaznie, chociazby tutaj:
[URL="http://www.pankracy.pl/index.php?str=sklep&lg=pl&kom=19&pokaz=18"]http://www.pankracy.pl/index.php?str=sklep&lg=pl&kom=19&pokaz=18[/URL]

(dodam, ze w USA kosztuje cos ok. 3$)[/quote]
Jezusiczku.....:-o :-o :-o

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Coren pisze,że plastikowe lub gumowe miski mogą miec wpływ na rozjaśnienie pigmentacji nosa.Ta przypadłość nazywa sie zapaleniem plastikowych naczyń,a powstaje ona na skutek działania pewnych substancji chemicznych na pigment nosa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hello


powracam do tematu

bo zima idzie i psy tracą "kolor" nosa.

Moja jedna sunia nie miała problemów - teraz druga niestety ma taką "wytartą" plamę na nosie. (dodam ze maść ma rudą)

Ponieważ nigdy nie miałąm z tego typu "probleme' do czynienia prosże o pomoc.

1. czy jest cos oprocz Alg (spiruliny) ?
2. czy od czasy jak powstał ten topic ktos znalazł inny "złoty srodek" ?
3. wydaje mi sięze karoten powinien nieco pomóc ;)
4. zmieniłam karme psu z puriny na rc - wiec moze juz sama zmiana karmy pomoze?
5. hmm o tych flamastrach nie wiedzialm - probowalam znalezc link ale juz nie ma w tym sklepei flamastów i nie moge sobie poczytać ( ciekawe co mial w sobie i jak działał - ktos ma może i moze powiedziec cos wicej ?? )

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Link to comment
Share on other sites

Mnie zaciekawil raz tu wspomniany cynk - poczytalam sobie o tym i wydalo mi sie, ze moze miec wplyw na pigment... poniewaz nawet moj zaufany wet nie byl mi w stanie podac prawidlowej dawki cynku na kg psa, polecil witaminy zawierajace cynk. Poniewaz karmie karma, witamin dodaje ciut-ciut, a nosek i tak sciemnial :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...