Jump to content
Dogomania

Prosze o rady na temat silków ;)


Recommended Posts

Witam. Niedługo w moim domu pojawi się szczeniak - piesek - rasy australian silky terrier. Jest to mój pierwszy pies. Dużo czytałam już o tej rasie, z pewnością w dniu odbioru szczeniaka hodowca dużo mi powie, da cenne wskazówki. Jednak chciałabym jak najwięcej wiedzieć o tej rasie, przed tym jak szczenie zagości w moim domu. Głównie interesują mnie wskazówki na temat jego pierwszych dni w domu.
Z góry dziękuje wszystkim, za odpowiedź na mój post :)

Link to comment
Share on other sites

mysle, ze rasa nie ma nic wspolnego z tym jak dany piesek przezywa przeprowadzke do nowego domu ;)

moj psiak dostal m.in w wyprawce kocyk, ktory wczesniej lezal specjalnie przez jakis czas w legowisku i przesiakl zapachem mamy i rodzenstwa, ale... kompletnie nie byl mu potrzebny :D

slyszalam (i z autopsji sie z tym zgadzam), zeby psiaka brac w godzinach porannych a nie na noc. wtedy przez dzien sie oswoi z nowym miejscem, obwacha, zapozna wszystko, przyzwyczai sie do nas - nie bedzie mu sie w dzien nudzilo, bo przeciez zawsze tylko sie dzieje i na noc bedzie ladnie spal, bo bedzie zmeczony. (choc oczywiscie zdazaja sie pieski szalenie teskniace i zajmie im pare nocy zanim sie pogodza, ze nie maja stadka psiego)

co wiecej... Fuks przez pierwszy tydzien wstawal o 5 rano (ale cala noc spal grzecznie, bez wycia, zawodzenia, ect.) :roll: budzil mnie i wymuszal zabawe przez godzine (ledwo co widzialam na oczy, ale cos tam mu rzucalam, przeciagalam sznurek z nim, ect.), na szczescie po tygodniu sie przyzwyczail, ze nie trzeba wstawac tak wczesnie i juz noramlnie spal do 7 ;) (mial wtedy 2miesiace i jeszcze siedzial w domu z kwarantanna, wiec nie bylo kwesti nauki zalatwiania sie na polu).

na pewno psu trzeba poswiecic czas na poczatku. ja z Fuksem bylam przez pierwszy miesiac w domu (a jak mnie nie bylo to ktos inny akurat byl w domu). w tym czasie uczylo sie go: co mozna, czego nie mozna ruszac, bawilo sie z nim jak nie spal zeby sie nie nudzil (mial sporo zabawek - od nas i od wszystkich gosci przychodzacych ogladac psa takiej nieznanej rasy :evil_lol:)... dalo to bardzo dobry efekt, bo kompletnie [I]niczego[/I] nie zniszczyl (nawet potem jak juz zostawal sam) :multi: strasznie tez lubil gryzaki (takie do mamlania, jakies suszone uczy czy jelita) - ale to mu sie dawalo, jak nikt nie mial juz sily sie z nim bawic, zeby sie zajal sam soba przez chwile. (jako zywotny terier, potrafil kondycja zabawowa wykonczyc wszystkich :evil_lol:).

o jeszcze - jak byl maly to uwielbial sie klasc mi pod nogami jak ukladal sie do snu - najgorzej gdy np. siedzialam wtedy na krzesle na kolkach, trzeba bylo strasznie uwazac zeby go nie przejechac, bo jak byl zaspany to jakos wolno reagowal (teraz reaguje blyskawicznie na szczescie :D). no i petal sie strasznie pod nogami - trzeba bylo bardzo uwazac zeby go nie rozdeptac, bo taki malutki byl i kruchutki, no i nikt z domownikow nie byl przyzwyczajony, ze taki szczeniaczek w domu sie paleta ;)

nie wiem, co jeszcze mozna o pierwszych dniach w domu napisac - moze masz jakies pytania konkretne? ;)

a w ogole z jakiej hodowli - jaki piesek? bedzie wystawiany? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...