Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='3 x'][SIZE="3"][COLOR="#9932cc"][B]Spis leków LUDZKICH dla zwierząt:[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]1. Salbutamol syrop[/B] - wiadomo butelka na dzień na konia (konie potrzebujące - 2 szt)
[I]Sporadycznie :[/I]
[B]2. No-spa w ampułkach[/B] (do zastrzyków)
Przy kolkach, boleściach pęcherza np jak jest zimno i wietrznie -
zwłaszcza u staruszków .
Jedna dawka dla konia to 8 ampułek
W opakowaniu jest 5 sztuk
[B]3. Butapirazol w ampułkach[/B] - przy kulawiznach, mięśniochwacie, zapaleniach
mięśni.
Tego trochę dużo idzie.
Jedna dawka 8 ampułek.
Koński fenylobutazon- bo taka jest substancja czynna tego leku - w
Polsce jest nie do kupienia. Iza ściąga z Włoch lub Niemiec. Jest
dużo droższy niż ludzki i trzeba długo czekać.
Jest też doustny [B]Equipalazone powder[/B], można kupić w Angli, i wiekszości
Europy, najbliżej chyba w Czechach i Słowacji.
[COLOR="#ff0000"]To jest poza lekami na astmę lek pierwszej potrzeby.[/COLOR]
[B]4. Cocarboxylasum[/B] - przy kwasicy, niedotlenieniu, zaburzeniach krążenia.
Dosyć drogi lek - chyba 40 zł opakowanie 5 ampułek, a potrzeba jak
zawsze 8 sztuk na jeden raz.
Biafra daje go w sytuacjach na prawdę ciężkich. Średnio 1 raz w miesiącu.

[B]Zewnetrznie :[/B]
[B]5.Rivanol[/B] - najchętniej proszek do rozpuszczania. Do okładów przy
popuchnietych nogach.
[B]6.Tony waty do okładów[/B] na nogi.
[B]7. Bandaże elastyczne Hartman Peha crepp 12 cm x 4 m [/B](opaska dziana)
[B]8. igły różowe 1,2[/B]
[B]9. wenflony pomarańczowe 2,0[/B]
[B]10. przyrządy do przetaczania kroplówek[/B]
[B]11.strzykawki 20 ml[/B], sporadycznie 10 ml
[B]12. "końska maść rozgrzewająca"[/B] - tak się nazywa ale do kupienia w aptece.
Bardzo dobrze się sprawdza i jest niedroga.


mam też dostać spis leków weterynaryjnych dla wszystkich zwierzaków ale to pewnie jutro

jesli ktoś oś z tego ma, lub może podarowac w prezencie
prosze o kontakt na pw do mnie lub Anny albo o tel do Izy w celu umówienie gdzie co jak kiedy i ile :)

jeśli ktoś ma dostęp do czegoś taniej - równiez prosze o inf. Będziemy zbierac (się) do kupy i wspólnymi siłami kupować :)[/QUOTE]

mam już spakowane:
* 20 syropków Salbutamol
* 2 maści końskie-rozumiem, że rozgrzewające
zamówię na jutro jeśli tylko się uda amp. NO-SPA i BUTAPIRAZOL

jutro po 16 mogę to wszystko gdzieś zawieźć-czekam na info gdzie... Aha i oczywiście wszystko jako prezent

Link to comment
Share on other sites

Nie ma znaczenia kolor, takie koce są jak się okazało u nas w przytulisku najlepsze. Łatwe do prania i szybko schną. Czytam co dzieje się u Biafry, ogarnia mnie przerażenie, włosy stają mi dęba. Jest już bardzo niebezpiecznie, dla wszystkich ;Biafry i zwierząt. Jesteśmy całym sercem z Izą , ale ... to chyba tego cholernego deszczu nie powstrzyma . Aniu , 3x czy wiadomo jak psy i koty ? Kiedy owa Dziewczyna jechalaby do Biafry ? E/A

Link to comment
Share on other sites

No chyba warto :-) nie wiem ile kupic, moze tyle ile mozesz ? :-)
Iza np dla kotow koce powleka. Jest jakies glowne poslanie, a na nim powleczone kocyki. Dla psow jakos inaczej, nie wiem jak.

Ewik, wyslalam dzis Izie tel do Ciebie, Ona ma tam naprawde ciezka sytuacje w tej chwili. Chciala sie z Toba umowic przy koniach, ale tak mysle, ze chyba nie ma jak do nich dojechac. Nie wiem, dowiem sie.

Ewa, Agnieszka psy i koty w kazdej naszej rozmowie sie przewijaja)) psy to nawet slychac dobrze ;-)
Koty radza sobie najlepiej. Przynajmniej poki dom jest..
Psy maja duzo powodow do zdenerwowania. Dzis np jedna buda zostala podmyta i troche zjechala...razem z zawartoscia. Nie pamietam, z ktoras z sun.
Tak zjechala, ze przysunela sie do drugiej, cos tam zagrodzilo droge wyjscia z budy i Iza musiala zapierajac sie o jedna bude przesunac druga wraz z zawartoscia ( czyli z psem).:shake: Uzyla do tego kilofa...trudno to wytlumaczyc. Ale mam wrazenie, ze na poludniu mamy normalna Supermenke...
Psy pilnuja sie Izy, teraz widac jak bardzo sa z nia zwiazane.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam te 4 butelki Salbutamolu to jakby ta dziewczyna jechała przez Radom ( a chyba do Krakowa inaczej się nie da) to chetnie bym przekazała, postaram się jeszcze zdobyć więcej w ciągu tego tygodnia. Moja znajoma też proponowała koce ale nie wiem czy to są takie lekkie dobre do prania, dowiem się, ona jest z Warszawy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Red][B]Jest jeszcze jedna wazna sprawa. [/B][/COLOR][B]3 x, ktora tak dzielnie tutaj wszystko organizuje i trzyma twarda reka wystawila allegro, a wlasciwie kilka.[/B]
Odzew byl calkiem, calkiem i na pewno pomoze to w ratowaniu Fundacji Biafry.
Jednak kazda wygrana aukcja obciazona jest prowizja, ktora trzeba szybko uiscic.

[B]Prowizja ( plus koszt wystawienia cegielek) wyniosla w tym przypadku 155, 50 zl.[/B]

3 x nie chce brac pieniedzy na to z tych, ktore przyszyly z aukcji, ale sama tez nie da rady tak duzej kwoty zaplacic.
Pieknie prosimy o pomoc, moze uda sie zebrac po 5, 10 zl i zaplacimy razem prowizje.??

Skladam pierwsza deklaracje: 10 zl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']No chyba warto :-) nie wiem ile kupic, moze tyle ile mozesz ? :-)
Iza np dla kotow koce powleka. Jest jakies glowne poslanie, a na nim powleczone kocyki. Dla psow jakos inaczej, nie wiem jak.

Ewik, wyslalam dzis Izie tel do Ciebie, Ona ma tam naprawde ciezka sytuacje w tej chwili. Chciala sie z Toba umowic przy koniach, ale tak mysle, ze chyba nie ma jak do nich dojechac. Nie wiem, dowiem sie.

Ewa, Agnieszka psy i koty w kazdej naszej rozmowie sie przewijaja)) psy to nawet slychac dobrze ;-)
Koty radza sobie najlepiej. Przynajmniej poki dom jest..
Psy maja duzo powodow do zdenerwowania. Dzis np jedna buda zostala podmyta i troche zjechala...razem z zawartoscia. Nie pamietam, z ktoras z sun.
Tak zjechala, ze przysunela sie do drugiej, cos tam zagrodzilo droge wyjscia z budy i Iza musiala zapierajac sie o jedna bude przesunac druga wraz z zawartoscia ( czyli z psem).:shake: Uzyla do tego kilofa...trudno to wytlumaczyc. Ale mam wrazenie, ze [B]na poludniu mamy normalna Supermenke...[/B]
Psy pilnuja sie Izy, teraz widac jak bardzo sa z nia zwiazane.[/QUOTE]

To całkowita prawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33'][COLOR=Red][B]Jest jeszcze jedna wazna sprawa. [/B][/COLOR][B]3 x, ktora tak dzielnie tutaj wszystko organizuje i trzyma twarda reka wystawila allegro, a wlasciwie kilka.[/B]
Odzew byl calkiem, calkiem i na pewno pomoze to w ratowaniu Fundacji Biafry.
Jednak kazda wygrana aukcja obciazona jest prowizja, ktora trzeba szybko uiscic.

[B]Prowizja ( plus koszt wystawienia cegielek) wyniosla w tym przypadku 155, 50 zl.[/B]

3 x nie chce brac pieniedzy na to z tych, ktore przyszyly z aukcji, ale sama tez nie da rady tak duzej kwoty zaplacic.
Pieknie prosimy o pomoc, moze uda sie zebrac po 5, 10 zl i zaplacimy razem prowizje.??

Skladam pierwsza deklaracje: 10 zl.[/QUOTE]
Ja dokładam kolejne 10 zł:)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, macie napisany jakiś apel, najlepiej z jednym czy dwoma zdjęciami i kontem bankowym, żeby można było puścić pocztą pantoflową czy wkleić na przykład na Facebook? Może tak też pójdą pieniądze, coś podobnego wklejałam z Sandomierza i wiem, że było kilka wpłat - tutaj może ludzie pokuszą się np. o zakup karmy czy leków dla zwierząt i puszczenie na adres fundacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x'][B]coronaaj [/B]- wysyłałam pw
ale nie wiem czy doszło, bo ja go w wysłanych nie mam
ale przy wysyłaniu wychodziło mi, że wysłałam
daj znac czy doszło czy coś namieszałam

btw. ze Skarbonki, o której pisalam wczesniej, nie udało się pozyskac funduszy na budowę kojców.[/QUOTE]

Wyslij te konta na [email][email protected][/email] bo nic nie doszlo...wyjezdzam 12 czerwca do San Diego na tydzien , a chcialabym jak najszybciej pomoc Biafrze...

Link to comment
Share on other sites

Coronaj, 3x ma ograniczony dostep do netu w ten weekend, o jakie konta chodzi? to zaraz wysle.


Przekleje to co napisalam na miau:

[B]Rozmawialam z Iza. Jest bardzo zle. Nie ma pradu, wody, lamia sie drzewa. Chwilowo nie pada.
Kojce, zagrody praktycznie juz nie istnieja.
Iza z dwoch stron domu wykopala ( sama!) row na 70 cm glebokosci, mowi ze glina jest jak galareta...
Kciuki tu chyba nie pomoga, nie sadzilam, ze to serio napisze, ale jak ktos umie, to niech sie pomodli...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Zbiorka na prowizje na Allegro (155, 50 zl)

Tula: ..................................10 zl
Anna33: ..............................10 zł



Lady, chyba nie mamy, jakos tak kazdorazowo oddzielnie piszemy. Ale jest blog poswiecony sytuacji u Izy. Bardzo dobrze zrobiony. Moze to mozna wykorzystac? Zaraz poszukam linku na 1 str.

Link to comment
Share on other sites

potrzebuje numer prywatnego konta bankowego Izy
od rana siedzimy nad blogiem na kilku dużych portalach internetowych i chcemy przygotować pomoc, ale chcę mieć poza numerem fundacji konto Izy, aby wpłacać bez tytułowania itp.
jest też cień szansy na informację w jednym radio ale to jeszcze nie jest przesądzone.
no i są duże szanse, że znajdę ręce do pracy/pomocy..
telefonowałam do Izy, wiem, że jest źle, ona ma inne kłopoty na głowie niż szukanie numerów kont itp teraz.
i powiedzcie mi jaki tam w Niepołomicach jest dokładny adres, please.
mój kom: 503 497 207, ew poczta Tu, lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], gg 2185100

mogę jej coś z Krakowa i okolic zawieźć(leki, koce, cokolwiek, co się zmieści do auta osobowego), tylko dajcie mi namiary gdzie mam podjechać i skąd wziąć.

Link to comment
Share on other sites

Pajdo, pieknie dziekuje :-) zaraz dopisze. Konto 3x, zaraz podam, tylko koniecznie z dopiskiem "prowizja".

Poker :-) dziekuje, potrzeb jest mnostwo...szkoda, ze dobrej pogody nie mozna kupic.

Iwoniam, przyznaje, mam tu maly zgryz. Generalnie zbieramy na konto Fundacji, na konta pomocnicze i dla chetnych rowniez na konto Izy.
Z kontem Fundacji i prywatnym jest zwiazane na pewno bardzo duze opoznienie w rozliczeniach i potwierdzeniach wplat.Dlatego tak wygodne sa wplaty na konto 3x:-)
No i tez nie wiem, czy stosowne byloby podawanie prywatnego konta Izy zupelnie obcym osobom...bo rozumiem, ze bedzie im wysylane.
Musze poradzic sie Izy co zrobic.Sama takiej decyzji nie podejme.

W kwestii " bez tytulowania". Tytul przelewu musi byc wpisany przy kazdym koncie, czy to fundacyjnym, czy prywatnym.
Inaczej przelew nie przejdzie.
Jezeli nie wiemy konkretnie na co chcemy przeznaczyc pieniadze ( czy to karma, remont, leki), to wystarczy napisac "darowizna", a juz Iza bedzie wiedziala na co najlepiej i najpilniej je przeznaczyc.
Bardzo Ci dziekuje za tak szeroko zorganizowana pomoc :-)

Z Iza dzis jest ten klopot, ze nie ma gdzie naladowac komorki, wiec konsultacje telefoniczne musimy skrocic do absolutnego minimum.Gmina pradem moze sie zajmie w poniedzialek..
Podaje tez swoj gg 784135.

Link to comment
Share on other sites

Koców mogę kupić 10, w środę. Dowiozę komu trzeba i kiedy trzeba, tylko poproszę o info. Powłoczki używa dla kotów, mówisz? Mam trochę w domu nieużywanych , takich na poduszki, przydadzą się?
Jak czytam o tej apokalipsie u Biafry to mi się robi zimno. Wiem, że Biafra ma najlepsze rozeznanie co do sytuacji, ale czy nie trzeba tych psiaków gdzieś ewakuować nim to się uspokoi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33'][COLOR=red][B]Jest jeszcze jedna wazna sprawa. [/B][/COLOR][B]3 x, ktora tak dzielnie tutaj wszystko organizuje i trzyma twarda reka wystawila allegro, a wlasciwie kilka.[/B]
Odzew byl calkiem, calkiem i na pewno pomoze to w ratowaniu Fundacji Biafry.
Jednak kazda wygrana aukcja obciazona jest prowizja, ktora trzeba szybko uiscic.

[B]Prowizja ( plus koszt wystawienia cegielek) wyniosla w tym przypadku 155, 50 zl.[/B]


oplace prowizje, prosze o nr konta na ktore przelac(jutro powinny juz byc na koncie)

niepotrafie wyobrazic sobie, co przezywa Biafra, podziwiam i calym serduchem jestem z Nia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...