Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odrobaczenie -skutek uboczny???

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 westieee

westieee

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 19:12

Witam byłam dzisiaj z moim 8 tyg westusiem na 4 odrobaczaniu i dzisiaj zuważyłam że w kale (bardzo rzadkim -bierze Nifuroksazyd który przepisał wet) pojawiła się krew.Czy to może byc skutek uboczny odrobaczania czy to może być jakaś choroba???Prosze o pomoc bo bardzo się boje o mojego malaca:placz:

#2 tenzin

tenzin

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 08:06

napisz na ile dużo jest tej krwi w kale i na ile silna jest biegunka.
W zasadzie jeśli szczeniak czuje się dobrze to o niczym nie musi świadczyć.

Normalnym jest że w którymś momencie biegunki dochodzi do uszkodzenia kosmków jelitowych i wtedy pojawia się w kale krew.
jednak podobne objawy są przy bardzo niebezpiecznych dla szczeniaków chorobach wirusowych (pawrowiroza)
Na parwo można zrobić bardzo szybki test z kału.

#3 taks

taks

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5820 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 09:28

Czwarte odrobaczanie u 8-tygodniowego szczeniaka:roll:
i równolegle podawanie nifuroksazydu?
Przyznaję, że nie rozumiem koncepcji weta:shake:

czy to odrobaczanie w takiej intensywności to "profilaktyka" czy też stwierdzono inwazję pasozytów i jakich?
I czym szczeniak jest odrobaczany?

#4 xxxx52

xxxx52

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 12002 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 09:40

krew w stolcu moze byc rowniez oznaka silnego zarobaczenia.
Przyklad bardzo swiezy: zabralam szczeniaka 12 tygodniowego ,ktory byl 4 x odrobaczany,w schronisku do ktorego trafil zauwazono ,ze brzuszek ma ciagle duzy(przekazano mnie ze z powodu jedzenia) podano Panacuor zawiesine 10% i piesek wydalil jeszcze duzo robakow.

Przyczyna krwi w kale moga byc takze Giardie.
Czy piesek w 8 tygodniu byl szczepiony?
xxxx52

#5 ewtos

ewtos

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1842 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 12:36

Witam byłam dzisiaj z moim 8 tyg westusiem na 4 odrobaczaniu i dzisiaj zuważyłam że w kale (bardzo rzadkim -bierze Nifuroksazyd który przepisał wet) pojawiła się krew.Czy to może byc skutek uboczny odrobaczania czy to może być jakaś choroba???Prosze o pomoc bo bardzo się boje o mojego malaca:placz:

Może za duża dawka leku na odrobaczenie? Czy nifuroksazyd jest podawany po odrobaczaniu ponieważ wystąpiła krwawa biegunka? Piszesz bardzo nieprecyzyjnie. A szczepiony to chyba raczej nie mógł być jednocześnie przy odrobaczaniu i takich objawach?

#6 westieee

westieee

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 08:19

Krew w kale pojawiła się tylko raz jak wtedy napisałam (1 dzień)(było to pare kropel),potem już nie było tylko miał biegunke.Nifurkozazyt podawałam przez 4 dni i biegunka ustaneła...tylko widziałam tak jakby robaki ale nie jestm pewna...30 ide do weta to się jeszcze zapytam co było przyczyną krwi i czy to mogą być robaki czy resztki jedzenia.Był odrobaczany 4 razy
1raz ,,pyratel''
2raz ,,vitminth''
3raz,,Drontal junior''
4 raz (sorki ale nie moge sie doczytać,ale to chyba Veteuiata czy coś w tym stylu)
Odrobaczany jest ok. co 2 tyg
szczepiony był na parowiroze i na nosówke.

#7 xxxx52

xxxx52

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 12002 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 08:32

-czemu ciagle innymi lekami byl odrobaczany?
-czesto biegunki pojawiaja z krwia gdy pies ma Giardie
-nastepna przyczyna biegunek sa ciagle mylone z parwowiroza zapalenia jelit co moze byc przyczyny odwodnienia i smierci psa.Zeby parwo stwierdzic nalezy wykonac zawsze test -kosztuje 40 zl.
xxxx52

#8 westieee

westieee

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 48 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 16:55

Ok.dzięki,jutro wszystkiego się dowiem i zapyatm :P