Jump to content
Dogomania

Jak strzyc bernardyna??


Kika9004

Recommended Posts

Mam sukę bernardynkę i chciałabym ją ostrzyc na wiosnę, bo ostatnio była troszkę zaniedbana i zarosła :). Mogę ostrzyc ją pomiędzy palcami?? Można przyciąć jej długie włosy na łapach? Jakie zabiegi polecacie mi jeszcze dla niej?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Pani napisze,jakie akcesoria do pielęgnacji psa Pani posiada?
Szczegóły,później.
Pozdrawiam.:lol:[/quote]

Hmmm jak na razie tylko szczotkę i grzebień :oops:, ale zamierzam kupić nożyczki z zaokrąglonymi końcami... Wstyd się przyznać jednak jak na razie więcej nie używałam. Moje psy są psami kojcowymi i zawsze jakichś większych zabiegów im się nie robiło, jednak ostatnio stwierdziłam, że mojej Sarusi przyda się trochę powojowania z nożyczkami i szczotką :lol: a chciałabym by się dobrze prezentowała i zapewne będzie jej bardziej komfortowo, gdy straci trochę sierści...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ponawiam temat, ale tym razem z innej strony:
Mam suczkę bernardyna krótkowłosego - jak dla mnie najpiękniejsza na świecie - ma tylko jeden mankament (wg wzorca jest wszystko ok) ale mi trochę przeszkadza - sierść jest krótka, ale na grzbiecie jest trochę bardziej szorstka i dłuższa o ok. 70% od tej na bokach czy w innych miejscach... moje pytanie brzmi: czy można ostrzyc taką sierść i jakie będą konsekwencje (tzn czy włos będzie bardziej miękki, szorstki, kręcony itp) jak dam radę to wrzucę fotę gdzie to widać. bardzo proszę o rady,, nie pozostawiajcie mnie bez odpowiedzi :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

dzięki za odpowiedzi, wydaje mi się że to właśnie przez trymer osiągnęłam ten koszmarny efekt, bo forsowałam nim grzbiet (wczesniej sierść była równiutka jak u puchatej kuleczki). minąl prawie rok od tego postu a ja nadal nie próbowałam ostrzyc psa w tym miejscu, wyczesywanie podszerstka nic nie daje, bo długie kłaki i tak zostają... Pomimo mojego fizia na tym punkcie, suczka ze zdjęcia zdobyła tytuł mł.ch.pl i tytuł zwycięzcy polski 2013, nominacją CRUFTS 2014 i otwarty championat, więc to chyba sędziom nie przeszkadza :cool3: pomimo tego chcę spróbować wyrównać długość sierści, może przed lutową dwudniową wystawą w bydgoszczy ją odpicuję?? na pewno dam znać na wątku, jakie są efekty :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

chyba można, ale myślę, ze sędzia może zdyskwalifikować takiego psa. na wystawach obowiązuje przecież wzorzec wg. którego ocenia się psy. to tak jalbyś wystawiała obciętego yorka na krótko. poza tym po co strzyc bernardyna (nie mówię tu o wyrównaniu sierści jak w naszym przypadku, bo to moim zdaniem mała kosmetyka). chyba że ty też mówisz o małych poprawkach?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Futro WCALE nie przeszkadza przy upałach /pod warunkiem ,ze jest zadbane =bez kołtunów,sfilcowanego podszerstka aleod tego jest SZCZOTKA,GRZEBIEŃ/
Ostrzyżenie zaburza termoregulację ,moze prowadzić do bardzo niebezpiecznego przegrzania.Futro jest poduszka chłodzącą !!!!
skojarz to z nagrzewaniem ludzkiej głowy ogolonej na łyso -bez nakrycia głowy w upale.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...