Jump to content
Dogomania

Karmienie Staffikow


linkauk

Recommended Posts

Witam. Niedawno kupilammalego staffika, ma 8 tygodni. Chcialabym dowiedziec sie czegos na temat karmienai, ilosci porcji jakie potrebuje. Obawiam sie ze moge przekarmic tego malucha. Ostatnio nabylam karme firmy Royal i mam zamiar karmic pieska owa karma. Niestety jego kupki sa dosyc rzadkie :-(, czy to wina niewlasciwego karmienia????? Prosze o porade

Link to comment
Share on other sites

Piesek w tym wieku dzienną porcję powinien mieć podzieloną przynajmniej na 4 posiłki. Dla młodego staffika z Royal Canin odpowiednia byłaby karma dla szczeniąt ras średnich - tylko nie każdy pies każdą karmę akurat dobrze toleruje i przyswaja.

Przynajmniej 1-2 tygodnie po odebraniu szczeniaka powinno się mu podawać dokładnie to samo co dostawał u hodowcy - hodowca powinien udzielić wszelkich rad co do dalszego karmienia pieska i miło, gdyby dał porcję pokarmu na 2-3 dni. Jeśli pies u hoowcy jadł co innego i teraz przy zmianie domu zaserwowało mu się nagle coś innego, to nie dziwne, że dostał biegunki. Wszelkie zmiany pokarmu wprowadza się stopniowo.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedz. Jesli chodzi o pokarm jaki dostawal u hodowcy to bylo mleko matki oraz karme Pedigree Junior . Ja do tej karmy nie jestem przekonana, mam zle doswiadczenia i jak mialam yorka to wet odradzil mi ta karme. Czy zmienic psu pokarm??? Bylam wczoraj u pani weterynarz i ona kazala dawac mu sucha karme, tak na marginesie dodam ze tu gdzie mieszkam ( Wielka Brytania) wszyscy karmia tak psy , chociaz ja uwazam ze powinien dostawac cos innego. Karma ktora mam jest dla juniorow od 11 do 25 kilo ras srednich.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies dostawał tę karmę, to nie zmieniałabym jej gwałtownie, tylko przeszła na inną stopniowo, w ciągu kilku dni-tygodnia.

Nie orientuję się jaka jest jakość Pedigree produkowanego na Wyspach, ale w Polsce niestety fatalna, i jeśli tamtejszy weterynarz odradzał, to widocznie też nie jest najlepsza. Wstaw może jakiś link do sklepu internetowego, gdzie można przeczyatć skład brytyjskiego Pedigree.

P.S. Co to za maluch, możesz pokazać fotkę? Bardzo chętnie obejrzę, bo sama planuję zakup szczeniaka tej rasy :)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://img79.imageshack.us/img79/3042/s7302863.jpg[/url]

To jedno zdjecie moje maluszka :lol:, jak wrzuce na komputer inne to przesle. Chyba bede musiala stopniowo zmienic ta karme , niestety nie znalazlam jeszce skladu brytyjskiej karmy ale poszukam. Niewiem czy podawanie np. bialego sera jest zdrowe??

Link to comment
Share on other sites

Maluch piękny - w Polsce to dość rzadkie umaszczenie, u nas dominują ciemne kolory. Ja czekam na niebieskiego szczeniaka; jak wszystko pójdzie zgodnie z planem w grudniu/styczniu i ja będę mogła się pochwalić :)

Możesz jak najbardziej dodawać do suchej karmy niewielkie ilości białego sera, jogurtu naturalnego bez cukru, kefiru - ale raczej co kilka dni, nie więcej niż ok 10% całej porcji. Mleko czy śmietana nie są wskazane, mogą wywołać biegunkę.
Do karmy można dodawać też gotowane jarzyny, w podobnych ilosciach i częstotliwości co nabiał, i co kilka dni łyżkę oleju, np. z pestek winogron, lnianego. Takie "dosmaczanie" jest korzystne, bo u psów żywionych wyłącznie suchą karmą często ubożeje flora bakteryjna przewodu pokarmowego, co sprawia, że kiedy pies zje coś innego niż karmę, kończy się to sensacjami żołądkowymi.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za porady;) mój Fido ma umaszczenie po mamusi tez byla taka hmmmmm miodowa jak to pani wet mu napisała w książeczce ;) i rodzeństwo takze a tatus ciemny w prazki ;) próbowałam dawac kurczaka gotowanego z ryżem i marchewka i zajada , nawet kupki sie zmienily;) tylko nie wiem czy nie jest za mały? mleka juz nie daje . Teraz moj buntownik zaczyna rozrabiac, grysc i nie daje sie nudzic;) Mam nadzieje ze szybko sie doczekasz swojego szkraba;)

Link to comment
Share on other sites

Oj, jak dawno mnie tu nie było...
Ile psów, tyle reakcji na suchą karmę. Każdy nowy rodzaj pożywienia wprowadza się stopniowo, żeby uniknąć sensacji żołądkowych. Śmiało możesz podawać jedzenie przygotowywane w domu, sucha karma wcale nie jest takim najlepszym rozwiązaniem-wiadomo-reklama dźwignią handlu, a praktyka pokazuje co innego... Ja przez jakiś okres karmiłam suchym, a teraz wróciłam do domowego i mój staffik wreszcie je to, co pies powinien jeść-mięso, ryż, warzywa, czasem makaron, biały ser, jogurt naturalny...Dietę ma urozmaiconą. Od czasu do czasu dostaje suche. Wygląda pięknie, czuje się świetnie. No i od niedawna podaję mu Algolith firmy Beaphar-rewelacja jakich mało! Błyszczy się jak wysmarowany masłem, przepięknie "wyciągnęło" mu pręgi-dotychczas słabo widoczne, wyszły nawet pręgi, o których nie miałam pojęcia, że są! Pozdrowienia, powodzenia i głaskanko dla Rudaska!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Mój Django( prawie 5 miesięcy) nie przepada za Royalem...popełniłam błąd bo kupiłam karmę 20 kg i teraz muszę mu dosmaczać ją na wszelkie sposoby.Dodaję mu żółtko, twarożek, rosołek, jogurt naturalny, parówki z szynki , gotowaną marchewkę, kurczaka itp.Słyszałam od wielu osób że zdrowiej jest karmić karmą suchą...jeśli tak  to jaką karmę polecalibyście docelowo? Czy mieliście do czynienia z Biomilem?Czy może jednak lepiej gotować pieskowi ?Jestem gotowa zrobić wszystko byleby mój stafficzek był najszczęśliwszym psem na świecie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...