Jump to content
Dogomania

Studia Psiego Psychologa


Zita

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mozna skonczyc weta na jakiejs uczelni a potem jest mozliwosc skonczenia specjalizacji za granica (wiem ,ze mozna konczyc ten kierunek np w Anglii) z behawioru. Albo od razu jechac na studia do UK.
Albo skonczyc weta,zrobic jakies uprawnienia instruktorskie,pochodzic po seminariach i wtedy moznaby przyjmowac jak specjalista ds psychologii psow :) (ja chyba tak zrobie...)

Link to comment
Share on other sites

:roll:
Ja nie mówię nic o Wecie. Nie lubię tego zawodu i lubić nie będę. A tym bardziej iść na studia, w tym kierunku. Koniec, dot.
Wiem że są jakieś studia u nas w Polsce z Psychologii psów. W Krakowie chyba..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zita']:roll:
Ja nie mówię nic o Wecie. Nie lubię tego zawodu i lubić nie będę. A tym bardziej iść na studia, w tym kierunku. Koniec, dot.
Wiem że są jakieś studia u nas w Polsce z Psychologii psów. W Krakowie chyba..[/quote]
Nie chce cie zniechecac,ale jestem niemal pewna,ze na studiach psychologii psow bedzie duzo wykladow nakladajacych sie z weterynaria. Psychlog musi wiedziec czy dane zachowanie jest typowym problemem behawioralnym czy tez konieczne jest skierowanie na badania na np padaczke czy inne choroby.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście! Masz rację. U nas w Polsce jest chyba tylko jedne studia (Wa-wa), w dodatku podyplomowe...
Jednym słowem - trzeba zacząć uczyć się angielskiego i zbierać kasę, żeby pojechać do W. Brytanii..

Link to comment
Share on other sites

Przed wszystkim chemia, biologia, fizyka i jezyki (np. angielski, niemiecki).
Poza tym korzystaj z podanej wiedzy, wypowiedzi szkoleniowcow, zamiast sie obrazac - w szkole na prowadzacego tez sie obruszysz, jesli wypomni Ci plecenie nonsensow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zita']Jednym słowem - trzeba zacząć uczyć się angielskiego i zbierać kasę, żeby pojechać do W. Brytanii..[/quote]

Nie chcę być źle zrozumiana, ale nie widzę Cię w tym zawodzie.:angryy: Po przeczytaniu Twoich niektórych postów nie dopuściłabym Cię do pracy z żadnym psem, a na pewno nie w pobliże moich. :shake: Łańcuch, kolczatka w zestawieniu z klikierem, kompletny brak wyczucia zarówno w stosunku do zwierząt, jak i ludzi. Radzę pomyśleć o innym zawodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Bo dziecko ma dopiero jakies 12 lat, ale moze nabedzie obycia, empatii, zmieni sposob postrzegania, przynajmniej po czasie spedzonym na forum:roll:?[/quote]

Kajro, jeżeli 12-latka daje takie rady na forum:

" Napisał [B]Zita[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f30/prosze-o-pomoc-problem-z-7miesiecznym-szczeniakiem-140670/#post12512867"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] Ja mam kilka porad :lol: Skacze? Jakiej jest wielkości ? Możesz zastosować dwie taktyki wojenne. 1. Taktyka Johna Grogana :
Wchodzisz do domu. [B]Wyżeł skacze, wtedy kopnij ją kolanem w klatkę piersiową. Gdy pies przestanie kasłać[/B], wydaj mu komendę siad. Jak usiądzie - pochwal/kliknij i przywitaj się.
[B]Poproś o inne osoby by zrobiły to samo. Nie ograniczaj się do rodziny! Pies w końcu przestanie.[/B]
Mam nadzieję że w większośći pomogłam niż zaszkodziłam :lol:"

to raczej skierowałabym to dziecko do dobrego psychologa, niż liczyła że to samo się "naprawi".:mad:

A swoją drogą klikania na przemian z kopaniem psa nikt jeszcze na tym forum nie propagował, może rzeczywiście rośnie nam geniusz.

Link to comment
Share on other sites

Psycholog swoja droga, ale skoro ma takie wzorce "trenerow" i z takiej rodziny:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f131/czy-tak-wyglada-szkolenie-119798/[/URL]
to czegoz oczekiwac po dzieciaku?
PS. Brezyl, jednak chyba masz racje, przecenilam mozliwosci dzieciecia ;).

Link to comment
Share on other sites

Wpada jeszcze "czuc" neuropsychologie, zaglebic sie w bardziej etologie...nie tylko psow, znajmosc psychologii czlowieka tez jest bardzo wazna bo "psi psycholog" wiecej pracuje z ludzmi, z ludzmi rozmawia i musi miec do nich odpowiednie podejscie. Znajomosc ang czy niemieckiego wiecej jak podstawowa bo wiekszosc dobrych materialow, badan, opracowan jest w wersjach anglojezycznych. Gdyby czlowiek mial czekac az ktos to przelozy na PL to naprawde mozna osiwiec:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A tam W. Brytania..
Nie rozdrabniać się, tylko od razu się pakować i lecieć za wielką wodę..
Do jednego z dwóch uniwersytetów (oczywiście znowu nie pamiętam naz.. :mad:), które aktualnie wiodą prym w badaniach nad etologią psowatych..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...